Володимир Бербека: «Тенісний турнір ITF UKRZAKHID плануємо зробити традиційним»

10 червня 18:12
Переглядів: 545
Default Image

15 червня о 12.00 на відкритих кортах Палацу спорту «Україна» (Львів, вул. Мельника, 18) відбудеться урочисте відкриття ІІ Міжнародного тенісного турніру 3-ої категорії ITF UKRZAKHID. Минулого року на цих змаганнях виступала переможниця юніорського «Ролан Гаррос-2010» Еліна Світоліна, тож рівень турніру надзвичайно високий. Наша розмова напередодні змагань – з президентом Федерації тенісу Львівщини Володимиром Бербекою (на фото).

– Як виникла ідея проводити турнір такого рівня у Львові?

– Ми тісно співпрацюємо з Федерацією тенісу України. Обговорюючи перспективу розвитку тенісу на Львівщині, нам вдалося переконати Федерацію, аби нам довірили провести міжнародний тенісний турнір ITF для юнаків та дівчат до 18 років. Минулого року у Львові він проводився вперше. У турнірі взяли участь понад 100 спортсменів з 16 країн світу. Зауважень до організації не було.

– Тепер, мабуть, буде легше в організації турніру…

– Без сумніву. На проведення турнірів такого рівня є велика конкуренція. Зокрема, в Україні такі змагання тільки в двох містах – у Львові й Донецьку. Перший турнір був своєрідним авансом для нас. Те, що нам довірили проводити його вдруге, є високою оцінкою з боку Федерації тенісу тій команді, що організовувала турнір торік.

– Чи є намір зробити турнір ITF UKRZAKHID традиційним?

– Звичайно. Сподіваємося, з кожним роком турнір набуватиме все більшої популярності серед спортсменів і глядачів. Цьогоріч уже розширилися географія і побільшало учасників – порівняно з минулим роком... Маємо бажання популяризувати цей вид спорту у нашому регіоні. Хочемо відродити ті традиції, які мало наше місто. У нас славна тренерська школа. Наші тенісисти свого часу були чемпіонами України, гідно представляли державу на міжнародних змаганнях. Скажімо, Орест Терещук – капітан чоловічої збірної України, вихованець львівського тенісу, представник донецького клубу «Вікорт». Терещук приїде до Львова і проводитиме майстер-класи для молодих тенісистів. Орест Терещук починав займатися тенісом у Львові, однак через відсутність матеріально-технічної бази, сучасних тенісних клубів переїхав. Він – не єдиний такий приклад. Іншим львівським тенісистам також доводилося переїжджати, аби продовжувати своє спортивне життя. Зараз мусимо покращити матеріально-технічну базу – щоб створити центр підготовки тенісистів високого рівня.

– Очевидно, до турніру 3-ої категорії висуваються певні вимоги…

– І дуже високі. Організатори повинні відповідати за все. До нас приїжджає велика кількість батьків, тренерів, селекціонерів... Зважаючи на це, маємо усе провести на найвищому рівні. Такі змагання для Львова – це промоція нашого міста.

– Чого очікуєте від цьогорічних змагань?

– Сподіваюсь, львів’яни відгукнуться на нашу пропозицію і будуть охоче відвідувати змагання. Надіюся, що стану свідком цікавих матчів і теніс принесе усім задоволення.

– Чи є допомога держави у проведенні турніру?

– У розвинених країнах світу змагання такого рівня проводяться з допомогою держави, а цей турнір проводиться перш за все з ініціативи команди, яка є у Федерації тенісу Львівщини. Також це відбувається завдяки тісній співпраці з Федерацією тенісу України. Членами нашої команди є також спонсори, які долучилися до організації змагань. Цього року їх більше. Це «Київстар», Громадська організація «Галицький клуб», «Райффайзенбанк Банк Аваль», «Моршинська», туристична фірма «Трайдент», автосалон Seat Топ Моторс.

– Пригадую, минулого року перспективна українська тенісистка Еліна Світоліна виступала на турнірі ITF UKRZAKHID. А кілька днів тому вона підкорила Париж, вигравши престижний турнір – юніорський «Ролан Гаррос»…

– Торік Еліна дійшла до чвертьфіналу. Думаю, наші змагання були якоюсь сходинкою до нинішньої перемоги Еліни. Про багатьох учасників цього турніру ми заговоримо зовсім скоро.

– Що у планах Федерації тенісу Львівщини?

– Ведемо перемовини з міською владою про передачу в довготривалу оренду стадіону, який належав транспортному управлінню. Наша мета – організація тенісного центру. Хочемо, аби наша матеріально-технічна база відповідала рівню Харкова, Києва, Одеси, Донецька.

– Після другого турніру ITF UKRZAKHID у Львові запланований європейський турнір ЕТА та дорослий чемпіонат України…

– Такої кількості тенісних змагань Львівщина не мала за останні 10 років. Приємно, що Федерація тенісу України доручила нам таку кількість престижних турнірів.

Богдан ПАСТЕРНАК, Високий Замок

 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: