Володимир Бринзак: "Підгрушну сьогодні "накрило", а Підручного можу тільки похвалити"

05 січня 09:28
Переглядів: 934
бринзак

Президент федерації біатлону України Володимир Бринзак після суботніх стартів погодився відповісти на кілька запитань нашого сайту і прокоментувати найбільш актуальні події дня.

- Володимир Михайлович, сьогодні вперше після 13-річної перерви українська біатлоністка завоювала жовтий біб лідера Кубка світу. Наскільки важливий цей чинник для психологічного настрою Валі Семеренко і команди в цілому?
- Звичайно, для самої Валі це дуже приємна подія. Але в цілому я думаю, що це не дуже важливо, тому що по ходу сезону зміна лідерів в жіночому заліку відбуватиметься ще багато разів. І ці позиції в Кубку світу - це зараз для нас не найголовніше.

- Як учора, так і сьогодні, найбільше число питань уболівальників - по зняттю спортсменки, на цей раз Віти Семеренко...
- Їй сьогодні було важко в плані акліматизації, бо якраз на третій-четвертий день після спуску з гір можливі перші несприятливі прояви в цьому плані. Плюс наклалося те, що Віті доводилося лікуватися і приймати антибіотики, і після хвороби вона проходить підготовку за індивідуальним графіком. Тому в сьогоднішньому сходженні я ніяких проблем не бачу, тим більше, що ця гонка нічого особливо не вирішувала в плані подальших перспектив Віти в сезоні, і змушувати себе сьогодні не було жодного сенсу.

- Чи задоволені Ви тим, як сьогодні проявили себе наші чоловіки?
- Я б так не сказав. Той же Прима перше лежання, вважаю, відпрацював неграмотно, стріляв довго і, як наслідок, неточно. Седневу теж було дуже важко після гір - "рубонув" так, що навіть рухатися нормально він не міг. Семенов - настріляв, а Андрій пройшов гонку нормально для нинішнього рівня готовності. Молодого Діму Підручного можу тільки похвалити.

Але всі результати ми зараз сприймаємо через призму того, що команда сильно завантажена, і на даному етапі змагатися нам дуже важко. Я вчора говорив про це, а вже сьогодні ми побачили, що "накрило" і Підгрушну, і Валю Семеренко - тих, хто вчора ще виглядав більш упевнено. Та ж Валя каже, що їй і вчора вже було непросто, а сьогодні на стійці вже практично не бачила мішеней, насилу контролювала ситуацію. Олена після гонки поскаржилася, що вже на першому спуску відчула, що лижі "стоять". Вона намагалася тримати темп, але в підсумку настріляла вже в лежанні. Потім, звичайно, заспокоїлася і провела гонку нормально.

- У жіночій команді ніяк не може підтягнутися до рівня інших дівчат Маша Панфілова. Це - наслідок тих же навантажень, чи все ще позначається змащена передсезонна підготовка?
- У Маші було складне літо. Той час, який команда витрачала на складну роботу, у Маші пішло на відновлення після травм і операції. Через старти вона, звичайно, буде поступово підбиватися, і, думаю, до Антхольца вже повинна бути в нормальному стані. Звичайно, не в такому, як вона може бути на піку готовності, але більш-менш хороші результати показувати вже повинна.

- Чи є у Вас додаткова інформація з приводу можливості участі Наталії Бурдиги та Сергія Семенова в мас-старті?
- Ні, більш точно це буде відомо лише завтра. Є, звичайно, ряд спортсменів, які точно не будуть стартувати, ті ж Зайцева і Брюне, але чи допоможе це пробитися до списку учасників нашим спортсменам - подивимося завтра.

- Завтра в Ріднау стартує етап Кубка IBU. На ньому не буде представлена більшість спортсменів команди Б, яких замінять біатлоністи юнацької збірної. З чим це пов'язано?
- Це - наслідок проблем з нестачею днів для перебування в Шенгенській зоні.

- І коли ми знову зможемо побачити їх на стартах?
- Хлопці і дівчата готуються виступити в Антхольці і потім відправляться на чемпіонат Європи.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: