Володимир ДАНИЛЮК: "Треба дати Ковєлю ще один шанс"

11 лютого 12:04
Переглядів: 348
Володимир Данилюк

Найкращий бомбардир в історії «Карпат» Володимир Данилюк поділився своїми думками щодо повернення білоруського нападника Лєаніда Ковєля до складу «зелено-білих».

«Ковєль – талановитий нападник, сильними сторонами якого були швидкість, добре поставлений потужний удар з обох ніг і гольове чуття, тобто здатність опинятися в потрібному місці у потрібний час. Це було видно неозброєним оком вже по його першим матчам у складі «Карпат». Та й упродовж усього періоду його перебування у Львові та виступів у складі нашої команди, Лєанід демонстрував не за роками зрілу гру і приносив реальну користь на полі, потихеньку стаючи одним з лідерів колективу. Навіть був момент, коли «Карпати» було важко собі уявити без цього насправді реактивного форварда, який міг не лише завершувати зусилля партнерів, а й самотужки спочатку створити епізод, а потім його й вирішити.

Логічно, що на гру новачка «Карпат» швидко звернули увагу селекціонери інших клубів та тренери молодіжної і національної збірних Білорусі.Як футболіст, Ковєль ріс буквально від матчу до матчу, а головне, межі його потенціалу не було видно. На жаль, продовжувалося це не довго…

Як частенько буває у житті молодих футболістів, коли вони ледь не в одну мить стають відомими та популярними людьми і до того ж у них в руках з’являються досить серйозні суми грошей, хлопець надто рано впіймав «зірку», наробив купу помилок, наслухавшись порад «доброзичливців», і в підсумку за той час, що поневірявся по різним командам кількох країн колишнього Радянського Союзу, так і не реалізував той потенціал, який мав.

Втім, 27 років – це, звісно, не молодий для футболіста вік, але й про завершення кар’єри думати передчасно. Все залежить від того, що у нього в голові. Коли Ковєль має ще бажання грати у серйозний футбол на найвищому рівні, а головне, готовий щоденно працювати, що називається, до сьомого поту, то я переконаний, він може бути корисним нашій команді, тим паче, що у нас станом на сьогодні відверто бракує конкуренції саме в лінії атаки. Шкода, що він не пройшов з командою перший збір, але трьох тижнів, щоб набрати необхідні кондиції, при відповідній роботі повинно вистачити. Тим паче, що за словами самого футболіста, взимку він не лише святкував, а й підтримував спортивну форму.

Тому я вважаю, що до тієї моделі гри, яку сповідують нинішні «Карпати», Ковєль повинен підійти. Також важливо, що він може зіграти як на фланзі, так і в центрі нападу. Окрім того, його можна використати і на фланзі півзахисту. А сам Лєанід каже, що має навики гри й крайнього оборонця. Але все це можливе, ще раз наголошу, при вкрай серйозному ставленні до роботи на кожному тренуванні з його боку.

Що ж до того, що Ковєль, м’яко кажучи, некрасиво пішов з «Карпат», то з одного боку, кожен з нас має право на помилку і на те, щоб її виправити. Тут головне, що хлопець сам усвідомив, що він був неправий і горить бажанням спокутувати свою провину перед партнерами-карпатівцями, клубом та вболівальниками. Не думаю, що перший вихід Ковєля на поле трибуни «України» зустрінуть шквалом аплодисментів і стоячи. Навпаки, знаючи характер наших фанатів, порадив би йому бути готовим до прямих образ. Але як відомо, від любові до ненависті – один крок. Зворотній шлях, щоправда, значно довший. Однак своєю самовідданою грою і ставленням до вболівальників, до партнерів та клубу він може знову завоювати коли не любов, то принаймні повагу до себе. А по-друге, треба зробити скидку хлопцю на молодість – він просто не витримав іспиту славою. А тут ще й «добрі» дяді почали переконувати його, що він вартий більшого – от він на це й повівся.

Та дуже важливо, що сам Ковєль зараз ні на кого не перекладає провину за свої вчинки. Він прямо каже, що в усьому винен лише він один і ніхто більше. Значить, треба йому дати ще один шанс», – сказав Володимир Олександрович.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: