Володимир Книш: "При роботі з молоддю необхідне терпіння"

28 лютого 09:10
Переглядів: 119
Книш Володимир Миколайович

Наставник стрийської "Скали" поділився враженнями про нещодавні відвідини тренерських курсів, період своєї роботи у Молодові, а також розповів, коли чекати покращення результатів у своїй поточній команді.

- Хотілося б зайти кілька здалеку. Зовсім нещодавно ви відвідували тренерські курси. Які враження у вас залишилися від них?

- Турецьку частину курсів ми провели дуже плідно. Практично кожен день відвідували ігри або тренування якихось клубів. За цей час ми були присутніми у таборах трьох команд: "Таврії", донецького "Металурга" і нижегородської "Волги". Коли ти дивишся тренерську кухню зсередини - як налагоджений процес, як футболісти виконують завдання - це дуже цікаво.

- У чому полягало ваше стажування в клубах?

- Я, наприклад, був на стажуванні у "Дніпрі" Хуанде Рамоса. Вони саме готувалися до гри з "Карпатами", хтось із колег був в "Металісті", хтось - у "Локомотиві" чи "Краснодарі". І кожен потім при зустрічі ділився своїми враженнями і думками від стажувань. Тому, можна сказати, що ми теж побували в цих клубах.

- З Хуанде Рамосом вдалося поспілкуватися?

- Особливо ні. Адже я раніше працював в Академії "Дніпра", тобто візуально ми знайомі. Я вже не вперше перебував на тренуванні "дніпрян", тому з багатьма вправами знайомий. Якісь конкретні питання я не задавав, тому що для мене у тренувальному процесі було все ясно. До того ж я і сам з Дніпропетровська, і певною інформацією вже володів. На той момент у мене питань не було.

- Ви на тренування у Молдові ви приїжджали на велосипеді. Ця традиція зберігається і у "Скалі"?

- Я і в Дніпропетровську їздив на тренування на велосипеді. Вважаю, що це дуже зручно і корисно: ти тримаєш ноги в тонусі і сам весь час "підтягнутий". У "Скалі" все на стільки добре, що навіть на велосипеді їздити не доводиться - від роботи мене відокремлює всього 200 метрів. Тому велосипед поки простоює (посміхається).

- Як ви загалом для себе оцінюєте період перебування в Молдові?

- Позитивно. Я будь-який підсумок оцінюю позитивно, тому що навіть поганий результат - теж результат. Ясно, що не завжди виходить все. Тому хочеться дещо змінити, щоб стати краще. В принципі, "Академія" звикла займати останні місця і вилітати. За моєю ж присутності нам трохи не вистачило, щоб зачепитися за єврокубки. А ідея там була така ж, як і у "Скалі", щоб грали молоді хлопці і в конкуренції з дорослими футболістами швидше зростали.

- Перейдемо трохи ближче до справ вашої нинішньої команди. Чим займалася "Скала" під час вашої відсутності ?

- Я був відсутній близько п'яти днів, поки перебував на курсах. На цей час були розписані тренування, тобто команда займалася тим же, чим і зі мною.

- Що найважче при роботі з молодими футболістами? Це тактична виучка? Або ж навчити зберігати концентрацію протягом усіх 90 хвилин...

- З молоддю необхідне терпіння. Зрозуміло, що є прикрі помилки. І в матчах проти команд, які націлені на результат, ця помилка може виявитися фатальною. Тут на помилки, звичайно, вказується, проте, враховуючи вік, якісь суворі висновки не робляться. Тому що в такому віці футболіст просто не може не робити помилок.

- Стрий ще пам'ятає часи, коли матчі "Скали" відвідувала і більш значна аудиторія. Як думаєте, з чим пов'язана така низька відвідуваність?

- Якщо дивитися у таблицю, то наш колектив знаходиться внизу, а будь-який уболівальник хоче, щоб його команда вигравала якомога більше. Ми намагаємося грати в футбол, який досить цікавий глядачеві. Але перемог ще мало. Природно, що виграші не можуть відразу ж звалитися з неба. Якщо ми не візьмемо легіонерів або хлопців постарше, а постараємося домогтися необхідного результату своїми силами - це, звичайно, потребує часу.

Вболівальника важко поставити на тривалий шлях побудови команди. Не так вже й багато людей, які знають всі процеси зсередини та можуть зрозуміти ситуацію. До того ж у Стрию 90 відсотків уболівальників - це люди старшого покоління. А молодь представлена тільки фанатами. Тобто це не той потік людей, який ходить на стадіон, щоб просто подивитися гру і отримати від цього задоволення. Необхідно впливати на глядачів, щоб, обираючи між матчами "Реала" з "Барселоною" й нашим, він йшов на "живий" футбол. Одначе це проблема не тільки "Скали".

- Чи можна сказати, що в нинішньому сезоні ви награєте склад, щоб у наступному чемпіонаті команді вдалося "вистрілити" і можливо поборотися за путівку в першу лігу?

- Це за умови, що нам вдасться трохи посилитися, і ніхто нас не покине. Тому що вже зараз за деякими футболістами ходять розмови, що вони можуть піти у клуби вище рангом. Важко забігати вперед і говорити, як воно буде. Те, що команда додає - однозначно. При перегляді матчів того часу, коли я тільки прийшов у "Скалу", і зараз - це небо і земля.

- На який результат розраховуєте у весняній частині чемпіонату?

- У нас результат один: вигравати у кожній грі. І ми докладаємо максимум зусиль, щоб так і було. Не завжди виходить, однак у нас не було жодної гри, коли перед нами не стояла б задача виграти.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: