Володимир Ковалюк: "Я молодий тренер і ще не навчився добре тренувати"

21 листопада 14:00
Переглядів: 275
Володимир Ковалюк

Володимир Ковалюк, головний тренер ФК «Тепловик», поділився думками про гру команди цього сезону, самовіддачу футболістів, запрошення нових гравців та відрахування діючих.

- Враховуючи, як ми збирались на цей сезон: кого могли того і взяли. Кого не змогли запросити будемо зимою працювати над цим. З деякими футболістами ми напевно розпрощаємось. Зробимо висновки, часу в нас багато. Майже пів року до наступної гри, яка буде 18 березня (наступна гра відбудеться через чотири місяці, 18 березня 2017 року, проти «Енергії НК» з Нової Каховки – прим. ГС).

Напевно переговоримо з кожним футболістом і оцінимо внесок в нашу команду. Наголошу, що є декілька футболістів, які не відповідають рівню Другої ліги. В деяких гравців немає характеру. А у футболі нема що робити без характеру. Є футболісти, що проявляють характер, грають «на жилах», з травмами і це є складовою успіху команди.

Прізвищ гравців, які мають покинути команду, я поки що не називатиму. Але думаю, що і ви і гравці відчувають хто та який внесок зробив у команду «Тепловик». Відраховувати когось по гарячих слідах ми не будемо. Потрібно спершу запросити нових гравців. Розігнати і вигнати з команди – це най простіше. Будемо шукати гравців, які хочуть грати у футбол.

В нас молода команда і вони ще не навчились грати у футбол. Я молодий тренер і ще не навчився добре тренувати. Це я знаю. Але роблю висновки і хочу щоб їх робили футболісти. Вони молоді їм ще потрібно працювати та працювати, тренуватись і через рік-два вони стануть футболістами, якщо сильно цього будуть хотіти.

Більшість футболістів молоді. Які потрапили в Другу лігу і не розуміють де вони знаходяться. Якщо команда програє, то це катастрофа для міста і має бути для них. Але вони ще не прониклись цим духом. Вони думають: програли добре, виграли теж добре. Хоча виграє команда, а програє тренер. Розумію що в чомусь є і моя вина.

Хочемо готуватись до весняної частини чемпіонату, так як це має бути в професійних клубах    . Виїхати три рази на збори або організувати їх тут. Повинна бути повноцінна підготовка щоб в нас не було так як було в літку, коли за 20 днів зібрали команду. потрапили зразу «з корабля на бал». Повинно все бути планово. Селекційна служба буде працювати, запрошувати нових гравців. Десь в кінці січня будемо збиратись для початку підготовки. Гравці повинні бути фізично добре готові. В нас зараз травми не через переломи, а через те, що люди були фізично не готові і не витримують ритму.

З цих гравці тільки три, які тренувались і грали в професійних клубах та мали повноцінні тренування. А решта грали на область. Там 2-3 тренування в тиждень. Раз прийшов, раз не прийшов. Наші гравці ще не є професіоналами. Ми їх вчимо, підказуємо, наводимо приклади. Якщо ти професіонал, то повинен підходити професійно до виконання своїх обов’язків.  У них в трудових книжках записано, що вони футболісти. Вони повинні самі себе готувати. Їм за це платять кошти, хоч і не великі, але платять. Але деякі гравці цього не розуміють. Є тренування добре, нема «а добре, що нема».

В першу чергу будемо шукати крайніх півзахисників. Треба ще одного нападника. Бо в нас тільки Худоб’як і молодий Слободян, а все може статись (карточка, травма, хвороба) і форварда нема. А ви самі бачите, що з Худоб’яком і без це зовсім інша команда. Також хочеться мати сильніших, надійніших і стабільніших крайніх захисників. Мене взагалі захист розчаровує. Ніби вони гру дають, але через раз. Хочемо мати здорову конкуренцію.

Наша проблема в тому, що хочемо футболістів тільки з області і я це підтримую. Але старші гравці не дуже спішать до нас, бо самі знаєте, що в чемпіонаті області є команди, які мають більше грошей ніж ми. Я розумію гравців, бо в них сім’ї, які треба годувати. Хочеться зробити щоб на одне місце був старший і молодший гравець. Якби ми знайшли таких 22 футболісти, то була б здорова конкуренція. А зараз коли називаєш склад, то половина знає, що вони вже там. І вони трошки розслабились. Я це розумію. Якби я не хотів їх налаштувати, є слабинка – вони знають, що гратимуть.

Зараз ми розмовляємо з гравцями які вже грали в Другій лізі і зараз є тут в дома. Але все буде залежати від фінансування. Якщо ми матимемо трохи більше коштів ніж є зараз, то будемо говорити з ними конкретніше. Якщо залишиться фінансування таку ж як є, то буде важкувато з ними говорити.   

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: