Володимир Лучанко - бронзовий призер Всеукраїнського турніру з греко-римської боротьби пам’яті Леоніда Гайріяна

31 жовтня 16:00
Переглядів: 155
Володимир Лучанко

Всеукраїнський турнір з греко-римської боротьби серед чоловіків, присвячений пам’яті майстра спорту СРСР, заслуженого тренера України Леоніда Гайріяна відбувся у Києві, в манежі Збройних сил України. Турнір зібрав більше ста досвідчених спортсменів із Запорізької, Кіровоградської, Харківської, Дніпропетровської, Львівської, Житомирської, Вінницької, Полтавської, Волинської, Луганської областей та міста Києва. Участь у змаганнях брав тренер-викладач Тернопільської КЗ «ДЮСШ з греко-римської боротьби Володимир Лучанко. Тернополянин посів на цих престижних змаганнях третє місце. Володимир програв сутичку за вихід в фінал заслуженому майстру спорту України, чемпіону Світу, срібному призеру Олімпійських ігор в Бразилії Жану Беленюку. Готував Володимира майстер спорту України Міжнародного класу Віталій Ліщинський.

На турнір завітали легендарний тренер Олег Костянтинович Корват, ветерани українського спорту Дмитро Зімін, Іван Бєдін, Василь Берчук, Іван Богдан. Заїхали до залу манежу СКА ЗСУ вшанувати пам’ять друга і порядної людини Леоніда Гайріяна, колишні борці Осман Асхабов, Ігор Тарасенко, Олег Кравченко, Валерій Куклінов, Генадій Черкунов, Юрій Черепівський. Головний суддя змагань Микола Мошковський, як завжди, дякуючи кваліфікованій підтримці суддів – Віталія Волошина, Петра Нагорного, Сергія Чижова, Сергія Болдова, зумів організувати змагання на належному рівні.

Після закінчення змагань син Леоніда Гайріяна – Нельсон, та віце-президент Асоціації спортивної боротьби України Олег Кравченко привітали медалями та подарунками призерів турніру.

Щодо загальних результатів, то за даними Федерації греко-римської боротьби міста Києва гостру, напружену боротьбу продемонстрували борці категорії до 59 кг – Насруллах Насібов (м. Маріуполь) та Ярослав Петришин (м. Рівне). В першій половині зустрічі, боротьба йшла на рівних, але Насібов виглядав активніше. Після перерви Петришин провів чудову вертушку, однак Насібов на останній хвилині виконав миттєво кидок за голову і вирвав перемогу у суперника. Артур Політаєв (с. Круглик) у сутичці з Насібовим, теж намагався перебороти технічного суперника, демонстрував активність, але здобути перевагу Артуру не вдалося. Дуже упевнено і цілеспрямовано діяв у цій категорії Василь Симоненко (Київська обл.) Василь рішуче йшов вперед і переміг Міраба Саію (Волинь).

В наступній ваговій категорії до 66 кг вольову боротьбу показав Роман Пацурківський (м. Запоріжжя). Роман технічно діяв не тільки в стійці, а й в партері. Щоправда, його спроби провести кидок заднім поясом, а Пацурківський добряче тягне знизу, не завжди виявлялися результативними. Упевнено боровся в цій категорії Олександр Деркач (м. Рівне).

Досвідчений Руслан Ісрафілов (м. Київ) спробував себе у новій категорії до 71 кг. І хоча деякі суперники виглядали фізично більшими за Руслана, як, скажімо – Дмитро Гнєва (м. Харків), перебороти Ісрафілова було не під силу. Як зазначив арбітр зустрічі – Сергій Чижов, і на чемпіонаті Світу серед військовослужбовців, що недавно пройшов в США, коренастий Ісрафілов виглядав чи не вдвічі меншим за суперників. Гнєва діяв розбалансовано, на відміну від зібраного, сконцентрованого Ісрафілова. Руслан без метушні і зайвих рухів обійшов перспективного суперника. В цій же категорії досить успішно виступив Роман Гайдук (Київська обл.). В Рівному Роман боровся в попередній ваговій категорії (до 66 кг), а цього разу в напруженій боротьбі зумів на характері взяти перемогу у рівній сутичці над серйозним суперником – Олександром Литвиновим (м. Запоріжжя).

Несподіванкою для багатьох стала поява на килимі Михайла Лозового у категорії до 75 кг. Михайло на досвіді і характері переміг фізично сильнішого Вадима Гарпинченка (м. Вінниця). У фінальній сутичці Михайло за очками поступився Ярославу Фільчакову (м. Харків). Після закінчення змагань Лозовий зізнався, що протягом останніх трьох років не виступав і тільки після переїзду до с. Круглика, де є чудовий зал, ліс – всі умови для повноцінних тренувань, вирішив перевірити власні сили. Більше виступати на змаганнях не планую, сказав Михайло Вікторович і додав, що настав час самому готувати майбутніх чемпіонів. Добре боровся у цій вазі – Михайло Сятиня (м. Київ), який виграв у Вадима Нестерука (Київська обл.).

У ваговій категорії до 80 кг за медалі технічно боролися брати – Андрій та Владислав Ціпани (м. Київ). Серйозну конкуренцію їм склав вольовий Руслан Олексенко (Київська обл.).

В наступній ваговій категорії до 85 кг, переконливо виглядав Станіслав Череватий (м. Київ). Упевнено боролися за призові нагороди – Андрій Гладких(м. Запоріжжя) та Артем Суровягін (м. Київ).

Красиву боротьбу та борцівський характер продемонстрував Іван Обрізанов у категорії до 98 кг (м. Київ). У фінальній сутичці Валерій Довгань (Київська обл.) при великому бажанні нічого не зміг вдіяти проти Обрізанова.

А в категорії до 130 кг кращим, як і на «перехідній» Україні, був Микола Кучмій (м. Київ-Донецьк). Ефективну боротьбу показав амбіційний, наполегливий Дмитро Чмихов (м. Київ). Проявив характер і Антон Оленєв (м. Київ).

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: