Володимир Мариновський: "Після кількатижневої перерви учасники обласних футбольних баталій готові до подальших турнірних протистоянь"

09 серпня 10:27
Переглядів: 197
Володимир Мариновський

Голова обласної федерації футболу, член виконкому ФФУ Володимир Мариновський переконаний у тому, що літні канікули стали для більшості клубів, які продовжують боротьбу за призові місця чемпіонату та почесний кубковий трофей, стали своєрідним стимулюючим чинником в плані накопичення сил перед стартом другого етапу цьогорічного футбольного марафону. А найважливішим підсумком роботи представників команд на місцях та федерації футболу Тернопілля на цьому етапі є те, що кількість учасників турнірів залишилася незмінною і ніхто більше не зійшов з дистанції обласних змагань. Власне, про це та інше Володимир Миколайович розповів віснику «Гол» напередодні старту другого кола протистоянь у рамках чемпіонату Тернопільщини. 

 - Коли наприкінці першого кола чемпіонату знявся з розіграшу футбольний клуб «Борщів», звісно ж, ж були побоювання, аби цей негативний приклад не викликав своєрідну «ланцюгову реакцію». – почав розмову очільник ТОФФ. – А тому впродовж усього періоду, коли команди перебували на канікулах, робили усе можливе, щоб цього не сталося. Дуже радий, що у підсумку усі одинадцять клубів в повній бойовій готовності зможуть продовжити виступи в рамках  другого  кола обласного чемпіонату. 

 - А певні спроби все ж якимось чином «реанімувати» ФК «Борщів», аби він продовжив брати участь в обласних змаганнях, робилися? 

 - Команда знялася з розіграшу через суттєві фінансові проблеми, а тому винні у цьому передусім місцеві владні структури. Обласна федерація використала усі доступні важелі впливу, аби не допустити втрати колективу. Неодноразово переконували районних керівників, аби вони не дозволили припинити виступи місцевого клубу, зверталися також і до очільників обласної влади за допомогою, але усі наші старання виявилися марними. Нас не почули, на жаль, і таким чином уболівальники традиційно футбольного райцентру були позбавлені можливості спостерігати за грою свого представника в обласних турнірах. 

 - Мабуть, суттєвим важелем стимулювання розвитку найпопулярнішого виду спорту на місцях є активна позиція керівних органів у регіонах та районних федерацій футболу? 

 - Однозначно погоджуюся з цим твердженням. Мені дуже приємно, що останнім часом в окремих районах стали більше уваги приділяти футбольним справам. Зокрема, наприкінці минулого місяця нараду з питань розвитку футболу в районі та виконання районних спортивних програм провів голова Кременецької райдержадміністрації Сергій Сімчук.

Обговорювали й підсумки виступу футбольної команди "Буревісник" у чемпіонаті області за перше коло. Звітував тренер цього клубу, заступник голови федерації футболу Кременецького району Анатолій Антонюк. А голова райфедерації Кременеччини Віктор Каташов розповів про діяльність місцевої футбольної організації. Це дуже добре, що проводяться такі зібрання. Переконаний, що вони матимуть суттєвий вплив на розвиток футболу у регіоні,

Із розмови з місцевими функціонерами та меценатами популярної гри знаю, що «Буревісник» у другому колі має намір суттєво зміцнити свої турнірні позиції і навіть поборотися за одне з призових місць. І це додає оптимізму у тому розумінні, що футбол у нашому краї має перспективу розвитку.

Минулої ж середи ТОФФ провела нараду з головами районних федерацій футболу, на якій обговорювали, зокрема , питання організації другого кола чемпіонату області  та чимало інших проблемних моментів. Приміром, одноголосно було  прийнято рішення ( до речі, вже не вперше) звернутися до керівництва області за сприянням щодо фінансової підтримки та розвитку футболу в районах та місті Тернополі, а також на початку наступного року організувати зустріч з головами ОДА та облради за участю керівників районів.  І це свідчить про те, що ми не відступимо від  головної мети нашої федерації, яка полягає у тому, аби кожен район був представлений в обласних турнірах.

 

 - Перед стартом другого кола не маєте, скажімо, такої інформації, що у котрогось із учасників обласних змагань є суттєві фінансові проблеми, які можуть завадити фінішувати у цьогорічному сезоні?

 - Принаймні на даний момент ніхто із наявних учасників чемпіонату не інформував про те, що може не дограти до закінчення протистоянь. Та й ми намагаємося робити усе для того, аби не повторилася ситуація , яка мала місце в історії з ФК «Борщів». Є ще один аргумент на користь того, що більше втрат цьогоріч не буде. Звісно, я відділяю футбол від політики, але все ж думаю, що у жодному регіоні у період місцевих виборів владні структури не наважаться  відмовитися підтримувати команду, за яку вболівають чимало людей, які є потенційними виборцями…

 - В ігровому плані, на вашу думку, Володимире Миколайовичу, яка з команд у першому колі виступила нижче своїх можливостей і має реальні підстави у другій половині турнірної боротьби розраховувати на кращі показники?

 - Насамперед, гадаю, на другому етапі зможуть значно поліпшити своє турнірне становище футболісти ФК «Бережани? Ця команда має усі передумови для росту. Тут нема значних проблем із фінансуванням, влада достатньо дбає про клуб, який очолюють професійні керівники і здібні тренери. Єдине, що завадило у першому колі добитися більшого – це зміна поколінь у колективі, Та після перерви, думаю, бережанці суттєво зміцніють і вестимуть боротьбу за високі місця. Вважаю,що й команда ДЮСШ, яка наразі перебуває у нижній частині турнірної таблиці з часом набереться досвіду і демонструватиме результативніший футбол. Але вже і те, що юні тернопільські футболісти мають змогу підвищувати свою майстерність у матчах із вже визнаними майстрами шкіряного м’яча, багато для них значить. Переконаний у тому, що з кожним колом, кожним чемпіонатом зростатиме не лише майстерність гри молодих виконавців команди ДЮСШ, а результати виступу команди поліпшуватимуться.

Гадаю, що своє слово у розподілі місць в другому колі турнірної боротьби ще скажуть команди з Підволочиська, Зборава, «Поділля-Агрон», «Буревісник», «ДСО». Бо футбол тим і цікавий, що не передбачуваний. І чим більшу конкуренцію ці клуби складатимуть нинішнім лідерам чемпіонату – теребовлянській «Ниві» , команді «КАМ» з Бурдяківців, заліщицькому «Дністру» та іншим, тим цікавіше буде спостерігати шанувальникам футболу за обласними баталіями.

Ярослав Гарай, вісник «Гол»

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: