Володимир Мариновський: "У тернопільському футболі майже немає заробітчан"

03 травня 12:12
Переглядів: 460
Мариновський

Багатостраждальний чемпіонат області з футболу таки стартує 3 травня. Двічі його початок переносився у зв’язку з непідтвердженням ряду команд на участь у ньому. Про те, яким буде новий аматорський футбольний сезон на Тернопільщині, розповів голова обласної федерації футболу Володимир Мариновський.

Половина районів у бюджеті заклали гроші на футбол

– Спершу планували почати чемпіонат на Провідну неділю, потім – 26 квітня, – почав розповідь Володимир Миколайович, – однак у зв’язку з тим, що обласна федерація активно працює з районами з приводу заявок команд на першість, прийняли рішення змістити на два тижні її старт. Нічого страшного в цьому не бачу, ми вчасно завершимо чемпіонат, можливо, для цього трішки доведеться звузити трансферне вікно влітку.

– Скільки команд уже гарантовано братимуть участь у чемпіонаті?

– Сподіваємося, що їх буде 12-14. Майже напевно гратимуть команди з Бережан, Борщева, Гусятина, Заліщиків, Зборова, Кременця, Підволочиська, Теребовлі, Чорткова, Тернопільського р-ну, м. Тернополя (ДЮСШ) і колектив УДСО (державна служба охорони). Представники останньої команди ведуть перемовини зі Збаражем та Тернопільським районом щодо стадіону, на якому вони проводитимуть домашні матчі. По Тернополю теж були проблеми, однак я переконав міського голову, що молодим футболістам, які знаходяться під професійною командою, необхідно отримувати належну практику в обласному чемпіонаті.

– Ті райони, які не представили команди, зазвичай бідкалися на відсутність фінансової складової.

– У всіх районах виникають фінансові питання. Це головний чинник участі будь-якої команди в обласному чемпіонаті. Сьогодні для підтримки футбольних команд половина районів уже заклали гроші в районному бюджеті. За приклад я б хотів поставити навіть не районну, а селищну раду Підволочиська, яка виділила на футбольну команду найбільше серед усіх – 130 тис. грн. І зворотний приклад: кілька днів тому побував на конференції Зборівської районної федерації футболу, де місцеві депутати повідомили, що в міському бюджеті є 3 млн. грн., які, якщо їх не освоять до кінця півріччя, доведеться повертати у державний бюджет. Невже з цієї суми не можна виділити 100 тис. грн. на розвиток футболу та підтримку місцевої команди? Ще один приклад. У Ланівцях є кому грати, наявна хороша спортивна база, але немає підтримки з боку керівництва району. Та й там, власне, немає особливо з ким говорити, адже голова РДА ще не призначений. Нещодавно особисто переконував представників влади Гусятина, Зборова, Козової, Чорткова, Борщева виставити команду. Практично у всіх районах говорять одне й те ж: першочерговою має бути підтримка районної влади, а в ході чемпіонату до допомоги підключаться підприємці та аграрії (один заправить автобус, інший похарчує, третій придбає екіпіровку). Але коли люди в районі бачать, що владі футбол не потрібен, тоді й з боку підприємців немає зацікавленості. Якщо ж працюють спільно влада і місцевий бізнес, то немає проблем виставити районну команду для участі в чемпіонаті.

У тернопільському футболі майже немає заробітчан

– Відомо, що колишній губернатор В. Хоптян ставив перед керівниками питання руба: футбол у районах потрібен! Чи є зацікавленість у розвитку аматорського футболу в нового голови ОДА?

– Мав зустріч із Степаном Барною, кілька разів говорив з цього приводу з профільним заступником. На словах підтримка є. Дуже хочеться вірити, що навіть у тих районах, де сьогодні відсутні голови РДА (а тут найбільше виникає проблем з фінансуванням футбольних команд), у найближчий час теж повернуться лицем до футболу. Звичайно, хотілося б, щоб усі райони були представлені в чемпіонаті області, бо якщо подивитися на першості районів, то все говорить про те, що футболом цікавляться, є гравці хорошого рівня, та справа за малим – профінансувати їх участь в обласних змаганнях. Та й якщо говорити в загальному, то матеріальна база для проведення чемпіонату області  у нас добра. Практично в кожному районі зручні стадіони, на яких є пластикові сидіння, на деяких – навіть освітлення. Та й треба правді дивитися в очі: на Тернопільщині залишилося ще 2-3 райони, де культивують інші види спорту, в усіх решту футбол - єдине видовище, яке доступне вболівальникам. І куди, як не на стадіон, після церкви мають піти мешканці наших містечок?

– За Вашою думкою, який бюджет має мати команда для участі в обласних футбольних змаганнях?

– Я мав розмову з очільниками команд, які минулого року зайняли в чемпіонаті призові місці. Ті повідомили, що в середньому за сезон потратили 200 тис. грн. Від цієї цифри потрібно відштовхуватися і цьогоріч. Звичайно, в 2015 році ціни суттєво зросли і це варто врахувати. З іншого боку, маємо розуміння зі сторони футболістів. Сьогодні у тернопільському футболі майже немає заробітчан, які за винагороду в 200-300 грн. за матч приїздили з сусідніх областей. Ми переходимо до справді аматорського футболу. І тішить те, що місцеві футболісти це розуміють і погоджуються грати навіть за мінімальні добові.

– Який буде регламент нинішнього чемпіонату?

– Схиляємося до думки, що чемпіонат відбуватиметься у класичних два кола. Для зменшення фінансових витрат розглядали варіант поділу команд на дві групи, однак для цього потрібно хоча б 18 колективів. А за нинішнього стану справ оптимальною буде звична схема проведення змагань, коли кожна з команд зіграє одна з одною вдома і на виїзді. Як і в минулі роки, регламентом передбачено одночасну участь у матчі двох молодих футболістів (1997-99 р.н.). Вступних внесків у цьому році не збільшили, вони так і залишилися на рівні 3000 грн.

– Чи немає проблем в командах у зв’язку з тим, що чимало молодих людей забирають до війська?

– Проблема є, особливо в маленьких містах, як-то Монастириськ, Шумськ, Підгайці, де не так багато вправних футболістів. Разом з тим сказати, що в цьому плані Тернопільщина чимось відрізняється від інших областей, не доводиться. В усіх регіонах чоловіків призивають до війська, тому ми не повинні ставити питання участі команди в чемпіонаті в залежності від того, призвали чи ні футболіста до армії.

– У переддень старту чемпіонату можете виокремити фаворитів?

– Особисто я вболіватиму за красивий та результативний футбол. Хотів би, щоб інтрига в чемпіонаті залишалася до останнього туру, а володарі «золотих» медалей змінювалися щороку. Що ж до фаворитів, то до них можу найперше віднести ті команди, які приступили до тренувань. Це теребовлянська «Нива», ФК «Бережани», заліщицький «Дністер», ФК «Борщів», «Поділля» (Тернопільський р-н).

– На останньому виконкомі ФФУ прийнято рішення про фінансову допомогу регіональним федераціям. Відтепер їм виділятимуть щомісячно по 50 тис. грн. На що ці кошти розподілятимуться?

– Виключно на потреби місцевого футболу, при цьому половина з цієї суми надходитиме у районні федерації футболу. Суми, звичайно, не великі, однак голова федерації вже не шукатиме коштів, скажімо, щоб розмітити стадіон чи придбати якісь призи на той чи інший турнір.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: