Володимир Мариновський: "Виділення коштів на підтримку аматорського футболу - це обов’язок влади"

13 січня 10:21
Переглядів: 91
Мариновський

Наприкінці кожного року відбуваються підсумкові конференції Тернопільської обласної федерації футболу (ТОФФ).

2013 рік став надуспішним для ФСК Чортків, футболісти котрого "золоті" медалі чемпіонату поклали у кубок області. Про усіх чортківчан та загалом про аматорський футбольний сезон поведемо розмову далі.

Рівень гри лідерів заслуговує на увагу

Голова ТОФФ Володимир Мариновський, критично оцінюючи проведення чемпіонату області, зазначив, що змагання все-таки пройшли на непоганому рівні.

— У чемпіонаті стартувало 18 команд. Особливо хотів би відмітити колективи, які зайняли місця у верхній частині турнірної таблиці, а саме: ФСК Чортків, Дністер, ФК Тернопіль, Нива, ФК Бережани, Поділля-Агрон. Рівень гри цих команд заслуговує на увагу. Хочу критично поставитись до команд Колос (Бучач), Збруч (Підволочиськ), ФК Ланівці, які, маючи серйозний потенціал, не змогли показати хорошого результату. Окремо хочу висловитись про виступи команд, які зайняли місця з 9 по 18, адже лише три з них виявили бажання взяти участь у чемпіонаті по ІІ-й групі. Серйозно недопрацювали у цьому сезоні Нива (Підгайці), Збруч (Гусятин), ФК Шумськ, ФК Зборів, ФК Ланівці, Галичина (Монастириська), — зазначив Володимир Мариновський.

Зауважимо, що досягнення чортківської команди (колектив виборов і кубок області, перемігши у фіналі заліщицький Дністер — 1:0) не залишилося поза увагою футбольних функціонерів Тернопільщини. Цілком справедливо кращим гравцем сезону та кращим тренером визнано представників ФСК Чортків Віктора Ковальчука та Віктора Данилишина.

Коли фінанси співають романси

Керівник обласного футболу визнає, що нині грати у великий футбол не можна без належного фінансування.

— Проведення цьогорічного чемпіонату області черговий раз показало, що вирішальну роль у підтримці та розвитку футболу в області відіграє стабільність і фінансове забезпечення команд. Хочу підкреслити, що виділення коштів на підтримку аматорського футболу — це прямий обов’язок влади, — заявив Володимир Мариновський. — Ми не можемо щоразу звертатися до голови ОДА з приводу того, що не виїздить на той чи інший тур котрась із команд. Валентин Хоптян на нараді сказав, що всі райони мають прийняти на своїх сесіях рішення про виділення 100 тис. гривень на кожну команду. На жаль, більша половина районів цього не дотримались.

Пан Мариновський повідомив, які райони у 2013 році найменше коштів передбачили для команд — учасників обласної першості: Зборівський виділив 20 тис. грн., Гусятинський — 30 тис. грн., Кременецький — 30 тис. грн., Лановецький — 35 тис. грн., Збаразький — 45 тис. грн., Шумський — 45 тис. грн, Підгаєцький — 55 тис. грн., Тернопільський — 72 тис. грн.

— Цих коштів, звичайно, не вистачає для участі в чемпіонаті та кубку області. Тому після першого кола зональних змагань знялася команда з Підгайців, а команди Козової та Кременця знялися потрапивши у фінальну частину чемпіонату. Прикрим був і факт невиїзду чемпіона області-2012 — з Бережан до Заліщиків та неприйом бережанцями колективу з Чорткова. Такі речі є недопустимими!

Суддівських помилок стало менше

Учасники конференції визнали, що чемпіонат області 2013 року пройшов на відміну від попередніх сезонів з меншою кількістю суддівських помилок.

— Перед початком чемпіонату було поставлено завдання провести матчі на належному рівні, щоб не давати приводу для скандалів, пов’язаних з суддівством матчів. Комітет арбітрів ТОФФ серйозно поставився до даного завдання. Тому ігри були проведені на хорошому рівні і негативу, пов’язаного з арбітражем, практично не було. В цілому роботу комітету арбітрів ТОФФ у 2013 році вважаю доброю. Є багато питань, над якими потрібно працювати. По мірі можливості будемо виправляти помилки та покращувати роботу, — зазначив Володимир Миколайович.

У жодному районі стадіону не введено в експлуатацію!

На конференції особливу увагу було приділено безпеці під час футбольних матчів.

— З початку ігрового сезону спостерігачами ТОФФ перевірено всі стадіони, на яких відбувались ігри чемпіонату області. Слід відзначити, що на всіх трибунах стадіонів установлено пластикові крісла для глядачів. Належно підготовлені стадіони у Заліщицькому, Бережанському, Збаразькому, Гусятинському, Борщівському, Теребовлянському, Зборівському районах. Тут гармонізовано вимоги, якими повинні бути стадіони, обладнання та футбольне спорядження мають відповідати нормам техніки безпеки та комфортності. Однак ряд стадіонів у районних центрч стадіону "Харчовик", де відсутні будь-які санітарно-гігієнічні умови для спортсменів. Немає належних умов для гравців та арбітрів на стадіонах у Монастириськах, Підгайцях та Кременці. Повільно проходить реконструкція стадіону в Шумську. Стадіони щороку повинні приймати відповідні комісії, однак, як видно з доповідей делегатів ОФФ, у жодному районі не змогли представити актів про прийняття стадіону  в експлуатацію, — зауважив голова ТОФФ.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: