Володимир ШАРАН: "Гравці "Карпат" виявилися не готовими до того серйозного пресу, який їм влаштували"

03 червня 12:12
Переглядів: 432
Володимир Шаран

Володимир Шаран, півоборонець (1989-1991, 1998-2001) і головний тренер «Карпат» (2012) підвів підсумки сезону для львів'ян:

"Відразу після приходу Ніколая Костова «Карпати» почали грати результативніше, набирали очки. З одного боку, то логічно, адже зміна тренера часто збадьорює команду. З іншого ж – львів’янам трохи пощастило, коли вони виграли матчі, в яких грали у меншості. До закінчення ж осінньої частини «Карпати» провели ряд вдалих матчів, перегравши «Кривбас», «Волинь» і «Ворсклу».

Взимку я говорив, що для стабілізації гри львів’янам треба підсилювати чотири позиції – воротарську, лівого й правого оборонців і нападника. Турбувало й амплуа центрального захисника. Пластун, Мілошевіч і Балажіц, наче, непогані футболісти, але індивідуальних помилок у них, особливо якщо мова йде про Івана і Ґреґора, надто багато. Втім, придбання «Карпат» в антракті відверто здивували. Сергій Геращенков – не гравець рівня української вищої ліги. Марселіньо і Сімон Вукчевіч реальної користі команді не принесли. Фактично, виправданим виглядало лише повернення з оренди Володі Бидловського. Гадаю, фінансові можливості дозволяли «Карпатам» попрацювати на трансферному ринку більш плідно.

Ось і вийшло, що розпочавши весняну частину з переконливої, з нотками самовпевненості, перемоги над «Таврією», львів’яни поступово зіткнулися зі старими проблемами в обороні. Захист – то той футдамент, від якого будуються колективні дії. Маючи надійні тили, команда здатна демонструвати більш відкритий футбол, сміливіше переходити у наступ. Костов перевів на фланг оборони Павла Ксьонза? Звісно, то його рішення. Але я знаю Пашу досконало, працював з ним в Ужгороді й Олександрії, з моєї ініціативи він перейшов до Львова. Ксьонз ніколи не був сильним в обороні власних воріт. У Павла гарні атакувальні задатки, але утримувати всю бровку йому складно. Оборона – не найсильніше місце в діях Ксьонза.

Міцно навесні сів на лаву для запасних Семір Штіліч. Мені дуже подобається цей нестандартний, з прекрасною лівою ногою футболіст. Проте Костов якось сказав, що його не влаштовує те, як Семір відходить назад. Тренер вимагав від Штіліча пресингувати, перекривати суперників відразу після втрати м’яча. Тому не виходило. Костов виставляв швидкісніших футболістів, зокрема Кенію. Штіліч втратив впевненість і повернути собі місце в основі не зумів.

В цілому ж маємо визнати, що суперники розібрали манеру гри команди Костова й за умови безладу в обороні це вилилося в розгромні поразки. Взагалі, на засвоєння того ігрового стилю, який прищеплював команді болгарський тренер, потрібен час. В цейтноті реалізувати задумане Костову було важко. Почалися поразки і команда стала опускати руки. Психологічно гравці виявилися не готовими до того серйозного пресу, який їм влаштували. Ті, хто грав і працював у Львові, підтвердять мої слова: витримати психологічний тиск там надто складно. Окрім того, програні матчі призводили до перестановок у складі і я знаю, хто саме є ініціатором цих перестановок. Ці речі посіяли невпевненість вже в тренерському штабі і команда посипалася остаточно. Завершилося все безпрецедентним рішенням клубного керівництва – на трансфер виставлені 19 гравців. Такого я ще не чув…"

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: