Володимир Євонов: «Повернення Мерлені налякало навіть японок»

15 лютого 15:23
Переглядів: 232
Default Image

Головний тренер жіночої збірної про поїздку до Красноярська і Київському Міжнародному. 

-Чи задоволені ви результатами красноярського турніру? Чи все-таки розраховували на більше, ніж дві медалі?
- Ми завжди розраховуємо на більше, завжди намагаємося виконати своє завдання по максимуму. Зрозуміло, що до цього турніру ми особливо не готувалися - їхали в першу чергу, аби перевірити свої сили. Зараз йде планомірна підготовка до головних весняних стартів - на даному етапі до чемпіонату Європи, і потім до ліцензійних турнірів. Звичайно я дуже задоволений поверненням Іри Мерлені.

- Але, ви виставили таки дуже сильний склад на турнір Яригіна...
- Дійсно, у нас був досить сильний склад. Не змогли поїхати тільки Юлія Остапчук та Тетяна Лазарева. Ми везли дівчаток в основному в олімпійських вагах. Хотіли ще Ганну Василенко спробувати в олімпійській вазі, але їй не вистачило ваги, і як чемпіонці світу, ми пішли на поступки і вирішили останній раз повезти її в вазі 59 кг. Але на київському турнірі вона буде боротися вже в 63 кг.

- Повернення Ірини Мерлені стало головною інтригою яригінского турніру. Володимир Євгенович, ви були впевнені в перемозі Ірини?
- Звичайно, що всі хвилювались, без цього ніяк. У перших сутичках вона потрапила відразу на американок, тобто старт вийшов досить непростий. Але вона виявилася настільки готова, що я навіть трохи злякався, що вона так рано - вже в такій хорошій формі. Вона поступилася лише один балом. І то в першій зустрічі - зі свого прийому трошки накрутила, зірвалася і віддала бал американці. А так вона її чисто технічно на 6 балів розкрутила.

- Думаю цілком об'єктивним буде назвати виступ Мерлені - найяскравішим на цьому турнірі?
- Там ще була одна яскрава дворазова олімпійська чемпіонка, японка в категорії 63 кг. Ну і звичайно Іра! Я так зрозумів, що японці були просто налякані її поверненням. Кажуть, що єдина кого бояться всі японки - це Мерлені! Вона завжди готова скласти їм конкуренцію.

- А, що представляла з себе японка, опонентка Мерлені у фіналі?
- Це діюча дворазова чемпіонка світу з молоді. Так розумію, другий номер збірної. Раз вони повезли її до Красноярська - значить, пробують її на заміну лідеру. Іра, ж її просто розтерзала, за 30 секунд набрала сім чи вісім балів і поклала.

- Наскільки серйозний склад у цьому році був в Сибіру?
- Склад був хороший. З'їхалися всі збірні лідери в жіночій боротьбі. Крім японок, були й американки, монголки, Казахстан...

- Україна також по праву вважається лідером. Чого не вистачило іншим нашим дівчатам, що б завоювати медалі?
- Десь може впевненості не вистачило, десь може на даний момент ще не настільки готові, що б змагатися за медалі. Там ще йшов відбір на Голден Гран-прі і практично всі дівчата потрапили до сімки.

- Напередодні київського міжнародного до вас в Конча-Заспу також приїхало багато сильних спортсменок?
- З нами тренувалася збірна Азербайджану, приїхали монголки - вони хороші, фізично міцні дівчата. Окремі спортсменки приїхали на збори з Росії, Білорусії... Вже традиційно приїдуть канадки, щоправда ми не знаємо конкретних імен. Росія привезе два склади. Я впевнений для жінок буде з ким позмагатися. Склад в Києві буде дуже сильний - якраз можливість перевірити свої сили перед Чемпіонатом Європи.

- Дозволю собі стверджувати, що найбільш очікуваною зустріччю Київського турніру буде зустріч двох давніх суперниць Ірини Мерлені та Марії Стадник?
 - Ну, звичайно. Всі з цікавістю чекають цієї зустрічі. Вони зустрічалися на зборах, але тренування і турнір дуже сильно відрізняються - тому подивимося.

- Хто-небудь з наших дівчаток звільнений від участі в Київському Міжнародному? І хто буде виступати в неолімпійських вагах?
- Виступати будуть всі. Виняток буде лише для тих хто травмований. У нас в перший же день зборів травмувалися Благиня і Гусяк. Деякі дівчатка захворіли. В зимовий період ми від таких неприємностей не застраховані. Ну, будемо сподіватися, що до турніру відійдуть.

В основному сильні спортсменки зараз попереходили в олімпійські вагові категорії. Але можливо, що Шура Когут буде боротися в 51 кг. 

- Склад на Європу буде визначено за результатами Київського турніру?
- Як завжди для нашої збірної це буде відбірковий турнір. Звичайно, дуже мало часу для підготовки до ЧЄ, буквально два тижні - підготовка виходить в один етап, а не в два, як звичайно. А перед ліцензійними турнірами у нас буде ще Чемпіонат України. Тоді за сумою цих турнірів ми вирішимо кого везти за путівками.


Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: