Вперше на Львівщині відбудуться змагання з нордичної ходьби

22 березня 17:06
Переглядів: 231
ходьба з палицями

З метою популяризації скандинавської (нордичної) ходьби «Nordic Walking», пропаганди здорового способу життя, залучення всіх верств населення Львівщини до систематичних занять фізичною культурою та спортом, 3 квітня 2016 року, з нагоди Міжнародного Дня спорту, за підтримки управління фізичної культури та спорту організовуються змагання з нордичної ходьби.

Змагання відбудуться у Стрийському парку міста Львова, старт біля кінотеатру «Львів». До участі у змаганнях запрошуються жінки та чоловіки у двох вікових категоріях:

«Дорослі»: 18 – 39 років (чоловіки та жінки);

«Ветерани спорту»: 40 років і старші (чоловіки та жінки).

Приїзд та реєстрація команд та усіх бажаючих - 3 квітня з 10.00 до 12:00 год. Урочисте відкриття змагань о 12:15 год., старт о 12.30 год.

Загальне керівництво організацією змагань здійснюватиметься Львівським обласним центром фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх», обласною асоціацією ветеранів спорту, спортивним клубом НУ «Львівська політехніка».

Довідково

Скандинавська, або нордична, ходьба – один з різновидів змагань зі спортивної ходьби з двома палицями. Це ефективне тренування найрізноманітніших м'язів, доступне практично кожному.

Цей вид спорту дозволяє більш ефективно і раціонально тренувати м'язи. Якщо при звичайній ходьбі навантажуються тільки ноги, то при нордичній працює і верхня група м'язів - м'язи плечового пояса, спини, шиї, черевний прес. При цьому хребет відпочиває - навантаження з нього переходить на палиці. Це особливо важливо для людей з надмірною вагою, які страждають на радикуліт і остеохондроз.

Палиці для нордичної ходьби - легкі, їх виробляють з алюмінію, вуглепластика та інших композитних матеріалів, схожі на лижні. Але нордичні палиці  коротші, мають змінний наконечник: для ходіння по грунтових доріжках, по льоду або снігу - шип, як на лижних палицях, для асфальту - каблук з твердої зносостійкої гуми.

Довжину палиць визначають за формулою: зріст людини * 0,68. Тобто при зрості 174 см потрібні палиці довжиною 118-120 см (174 *0,68 = 118,32).

Техніці ходьби з палицями навчитися нескладно, вона абсолютно природна. Все як при звичайній ходьбі - права нога йде одночасно з лівою рукою, а ліва - з правого. Тільки рухи більш інтенсивні. При відштовхуванні палиці впираються в землю під кутом в 45. Чим сильніше замах руками, тим ширший крок і більше навантаження, і навпаки. Щоб підтримати відповідну форму, досить займатися 2-3 рази в тиждень по 30-40 хвилин.

Вперше ходьбу з палицями використали в 1940 році фінські лижники, щоб підтримувати спортивну форму в літні місяці. Проте пізніше з'ясувалося, що така ходьба корисна не тільки професійним спортсменам, а й практично всім людям - як здоровим, так і хворим. Особливо цей вид спорту показаний для літніх людей, обтяжених різними хворобами, оскільки фактично не має протипоказань. Займатися такою ходьбою можуть і вагітні жінки, і люди із захворюваннями серця, яким протипоказана практично будь-яке кардіонавантаження, а також ті, кому через порушення постави, протрузій міжхребцевих дисків і гриж не показаний біг. За статистикою, середній вік любителів скандинавської ходьби коливається від 30 до 60 років.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: