Вшановано пам'ять Героя Небесної Сотні Анатолія Жаловаги

20 лютого 09:59
Переглядів: 171
Жаловага

Сьогодні, 20 лютого 2017 року, під час урочистої лінійки Львівського училища фізичної культури вшановано пам'ять Героя Небесної Сотні, випускника училища спеціалізації "Гандбол" Анатолія Жаловаги. Участь у церемонії покладання квітів та запаленні лампадок біля пам'ятної таблиці на фасаді головного корпусу ЛУФК, що була встановлена 13 березня 2015 року, взяли участь перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський, прокурор Львівської області Юрій Квятківський, заступник Львівського міського голови Андрій Москаленко, голова профільної депутатської комісії Львівської обласної ради Михайло Гичка, директор ЛУФК Степан Родак, начальник управління фізичної культури та спорту ЛОДА, перший заступник голови відділення НОК України у Львівській області Юрій Майборода, брат Героя Євромайдану Анатолія Жаловаги Андрій Жаловага, представники спортивного активу, журналісти, педагоги та учні училища.

Учасники заходи хвилиною мовчання вшанували пам'ять Героя України Анатолія Жаловаги та усіх Героїв Небесної Сотні.

Герої не вмирають!

Довідково.

Анатолій Григорович Жаловага народився 13 березня 1980 року в м. Львові. В піврічному віці родина переїхали в м. Дубляни Жовківського району. З дитячого віку захоплювався спортом і після 8 класу вступив на навчання до Львівського училища фізичної культури за спеціалізацією гандбол. У 1997 році продовжив навчання у Львівському державному університеті фізичної культури (закінчив у 2002 році), де продовжував своє спортивне покликання. Виступав за чоловічу гандбольну команду «СКА-Львів», виконав норматив кандидата у майстри спорту. Деякий час викладав на кафедрі фізкультури Львівського аграрного університету. Згодом працював у будівельній галузі, в т.ч. за кордоном. Завжди повертався додому впевненим, що настане час, коли й на батьківщині буде змога гідно заробляти й жити у вільній країні без Януковича.

Саме тому без вагань поїхав на Майдан, знову, подібно як це було у 2004 році. 18 лютого 2014 року вирішив їхати до Києва. В першому автобусі з активістами для Анатолія не виявилося місця, потім виявилося, що забув паспорт. Тільки з третьої спроби о 21 годині ввечері виїхав зі Львова. Встиг попрощатися з мамою, батько і брат займалися справами.

«Тут справжня війна» - сказав братові телефоном 19 лютого з київського Майдану. 20 лютого рідні не змогли додзвонитися до Анатолія, а ввечері побачили його ім’я в списках загиблих. До останнього сподівалися, що це помилка. Вже потім дізналися - Анатолія вбили на вулиці Інститутській. Смерть настала відразу. Хтось із побратимів відніс тіло до Михайлівського собору.

Коли батько приїхав до Києва забирати сина, побачив багато тіл. Всі обгорілі, з чорними обличчями та руками. В Анатолія кулею снайпера було розтрощено голову. Смерть була миттєвою, снайпер не залишив жодного шансу на порятунок. Лікарі рекомендували ховати хлопця у закритій труні, але батьки не погодилися. Щоб довезти тіло додому, голову забинтували. З особистих речей батькові віддали тільки дерев’яний хрестик, який мав при собі хлопець.

На свій останній день народження 13 березня 2013-го - Анатолію тоді виповнилося 33 роки - він сказав: «У цьому році щось мусить змінитися». А восени, ще до початку Майдану, Анатолій пообіцяв батькові: «Тату, ти ще пишатимешся мною»…

О першій годині ночі 21 лютого 2014 року на київській трасі мешканці Дублян, понад 600 осіб, із запаленими лампадками зустрічали свого земляка, Героя України. Поховали Героя 22 лютого на цвинтарі рідного міста Дубляни під залпи самооборонців та мелодію Гімну України.

21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, відповідно до Указу Президента України Анатолієві Жаловазі посмертно присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордену «Золота Зірка».

У червні 2015 року посмертно нагороджений також медаллю «За жертовність і любов до України» (УПЦ КП).

13 березня 2015 року на фасаді Львівського училища фізичної культури урочисто відкрито пам’ятну дошку в пам’ять випускника училища, активіста Євромайдану, Героя Небесної Сотні та Героя України Анатолія Жаловаги.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: