"Виліт у першу лігу "Карпатам" точно не загрожує"

16 грудня 13:11
Переглядів: 141
Default Image

Легендарні "карпатівці" Ігор Кульчицький та Юрій Дубровний оцінили гру "зелено-білих" в осінній частині національного чемпіонату 

 
Кульчицький: "Без нападників перемагати дуже важко"

– Попри 13-те місце в турнірній таблиці, "карпати" показали непогану гру. "Зелено-білим" від початку чемпіонату відверто не щастить. А найбільшою проблемою команди є відсутність забивного нападника. У ході чемпіонату форму набрав Сергій Кузнєцов, він почав забивати. Але згодом форвард покинув клуб. А замінити його ніким. Без нападників перемагати дуже важко. Тим не менш, "Карпати" показують хороший футбол. Це засвідчила хоча б остання гра проти київського "Динамо". Усі фахівці визнають, що "Карпати" є хорошою командою. Той же Юрій Сьомін про це говорив. "Зелено-білі" створюють моменти, але не забивають. Не щастить їм, одним словом.

– Не пощастити може в одній, двох іграх. Але "Карпати" провели вже 20 матчів і здобули тільки 16 очок…


– Проблема, як я казав, у нападниках. Це ж форварди повинні забивати голи. А в нас захисник Мілошевіч чотири голи забив, серед нападників не маємо бомбардира.

– Роша Батиста не готовий стати бомбардиром?


– Він не набрав оптимальної форми. Батиста був травмований, довго лікувався й кондицій набрати не встиг.

– Тобто, якщо взимку придбати 2-3-х форвардів, весною в "Карпат" проблем не виникне?


– Так, ви маєте рацію. 2-3 кваліфіковані нападники вирішать наші проблеми.

– Судячи з усього, побоюватися вильоту в першу лігу львівським уболівальникам не варто?

– Та який виліт, про що ви говорите? Це нам точно не загрожує.

– Як оціните виконавців, які прийшли в команду влітку?

– Як на мене, це не ті новобранці, які потрібні "Карпатам". Тільки Лукас демонструє більш-менш хорошу гру. Він десь на 50 відсотків потрібний команді. Інші новобранці "зелено-білим" не підійшли.

– Крім нападу, інші ланки у вас побоювань не викликають?


– Так, тільки напад, інші ланки в порядку. Зараз поїдуть на збори, пошукають, переглянуть форвардів, когось візьмуть, справи налагодяться. У команді кожен має свої функції. Захисники повинні обороняти ворота, півоборонці допомагають у захисті та в нападі, а найбільша небезпека воротам суперників повинна надходити він форвардів. А їх у нас немає.

– Що скажете про гру "Карпат" при Павлу Кучерову?


– Він у "Карпатах" не довго, з командою провів десь п'ять ігор. Щось конкретне про нього сказати важко. Як розповідають, він є мудрим фахівцем, але потрібен час, аби оцінити фаховість Кучерова. Про тренера відразу важко щось сказати. Тим паче, що до "Карпат" Кучеров не працював головним тренером.

– Тобто, Павло Кучеров наразі скористався "спадщиною" Олега Кононова, а свій тренерський хист він зможе продемонструвати вже весною?


– Так. Кучеров ж не готував команду до сезону, не підбирав футболістів. Взимку в нього буде можливість підготувати команду до заключної стадії чемпіонату, взяти новачків. Подивимось на його роботу.

– Чому "Карпати" краще виглядають у матчах із сильнішими суперниками?


– Не погоджуюся з вами. "Карпати" непогано виглядали у Полтаві в грі проти "Ворскли". У виїзному матчі проти "Таврії" "зелено-білі" теж добре виглядали.

Дубровний: "Підсилювати потрібно кожну ланку"


– Юрію Михайловичу, на яку оцінку "Карпати" заслужили в осінній частині чемпіонату?


– Думаю, "Карпатам" можна поставити "3".

– Але ж команда на 13-му місці, не висока оцінка?


– (Сміється). Трієчку поставив авансом, щоб футболісти задумалися. Насправді, без підсилення складу позитивний результат отримати буде важко.


– А яку ланку потрібно підсилювати?


– Усі. Від цього нікуди не дінешся.

– Суттєво склад, у порівнянні з минулим сезоном, не змінився. Пішов Кожанов і Кузнєцов, інші ж залишилися. Чому одні і ті ж футболісти демонструють такі різні результати?

– Проблема в психології. Торік вони бачили свою мету, були спраглими до перемог. А потім дійшли до певного рівня і вирішили, що можуть трохи опустити планку. Тому і виникають недопрацювання – там не добіг, там не відкрився. Так починається ланцюгова реакція – один помилився, другий, третій і команда програла.

– Як гадаєте, "Карпатам" загрожує виліт у першу лігу?

– Ні, не загрожує. Зважаючи на клас футболістів, можна припустити, що "Карпати" фінішують у десятці кращих. Зараз почнеться пауза, у тренерів буде можливість внести корективи у гру підопічних.


– Хто з "карпатівців" вас розчарував, а хто навпаки – сподобався?   

– Розчарував Худоб'як. У минулому сезоні він був лідером команди, а в цьому з цією роллю не впорався. Сподобався  Федецький. Доволі стабільний гравець, завжди викладається максимально.

– Як гадаєте, Артем Федецький більше користі команді приносить в нападі чи в захисті?


– Йому краще грати на позиції захисника. Він регулярно підключається до атак, має хороший удар, голову на плечах, непогано фізично розвинений. Мені більше імпонує його підключення до нападу, а не гра на позиції форварда.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: