Визначились усі учасники фінальної частини відбору на Чемпіонат Європи 2016 з футзалу, Україна в списку

24 вересня 10:00
Переглядів: 87
Футзал

22 вересня стали відомі всі 12 учасників фінальної частини Чемпіонату Європи з футзалу. Ще раніше у березні вісім з них здобули прямі путівки на Євро-2016 за підсумками основного раунду кваліфікації: Сербія (господарка чемпіонату) і збірні Іспанії, Італії, України, Португалії, Росії, Словенії, Хорватії.

А ще чотири фіналісти Євро-2016 визначалися у матчах плей-офф. У підсумку ними стали Казахстан, Чехія, Азербайджан та Угорщина. Жеребкування групового етапу фінальної частини ЧЄ-2016 відбудеться 2 жовтня в Белграді.

Казахстан - Боснія і Герцеговина - 4:0 (перший матч - 5:0)
У цій парі все вирішилося ще в першій грі, де казахи виграли з різницею у п'ять м'ячів. Матч-відповідь також завершився розгромною перемогою команди Кака. Гравці "Кайрату" Лео і Дуглас забили по голу в першому таймі, а після перерви відзначилися Павєл Таку і Чингіз Єсенаманов.

Білорусь - Чехія - 1:1 (перший матч - 1:2)
Білоруси програли в Празі з рахунком 1:2 і були зобов'язані брати реванш. Брак бажання у господарів не спостерігався, і рахунок кілька разів міг відкривати капітан Вадім Лушковський, але надійно грав воротар чехів Лібор Герчак. У підсумку Білорусь перейшла на гру в п'ять польових, і пропустила за 13 секунд до кінця гол від Радіма Заруби. Пізніше Алєксею Попову вдалося-таки пробити Герчака, але останніх трьох секунд було надто мало для порятунку.

Словаччина - Азербайджан - 1:1 (перший матч - 1:3)
Збірна Азербайджану в четвертий раз вийшла у фінальну стадію чемпіонату Європи, незважаючи на вражаючу гру господарів в Трнаві. Словаки, які ще жодного разу не грали на ЄВРО, швидко заволоділи ініціативою, але потім Віталій Борісов точно пробив в дотик після передачі Різвана Фарзалієва. Відтак азербайджанці збільшили свою перевагу за сумою двох зустрічей до трьох м'ячів - 4:1. І все ж господарі продовжили тиснути. Після перерви Душан Рафай відновив рівність в окремо взятій зустрічі. Протягом останніх семи хвилин словаки задіяли воротаря в якості польового, але кіпер гостей Ровшан Гусейнлі більше не пропускав.

Угорщина - Румунія - 4:3 (перший матч - 2:2)
Команди влаштували справжнє шоу в Дебрецені, що завершилося на користь господарів. Досить сказати, що вирішальний м'яч у ворота румунів Золтан Дрот забив на останній секунді додаткового часу! Акош Харніш вивів угорців вперед, але пізніше був вилучений і привіз у свої ворота пенальті. Румуни вели 2:1 в основний час і 3:2 у додатковий, але команда Сіто Рівери показала неймовірну волю. Менш ніж за чотири хвилини до кінця Дрот зробив результат 3:3, але Румунія все одно вела за правилом виїзного гола. Але останнє слово у цьому двобої залишилося за Дротом.

Таким чином, повний список команд, які здобули право зіграти у фінальній частині Чемпіонату Європи-2016, виглядає наступним чином:

Команда-господарка - Сербія (не брала участь у кваліфікації)
Команди, які пробилися за підсумками Основного раунду: Росія, Іспанія, Італія (чемпіон), УКРАЇНА, Словенія, Хорватія, Португалія.
Команди, які пробилися за підсумками стикових матчів: Азербайджан, Угорщина, Казахстан, Чехія

Жеребкування фінального етапу ЄВРО-16 пройде в Белграді 2 жовтня. У ці ж терміни відбудеться огляд готелів, тренувальних арен, основного ігрового залу. Сам чемпіонат Європи буде розіграний у столиці Сербії з 2 по 13 лютого 2016 року.