Як і скільки ФІФА заробляє на чемпіонатах світу

17 червня 07:40
Переглядів: 938
фіфа

Стаття розміщена в рамках блогу : Чемпіонат світу з футболу 2014 у Бразилії

Чемпіонат світу з футболу - це не тільки футбольне свято, а й величезний бізнес. Ми розповімо скільки заробила ФІФА на останніх мундіалях

Не було б прибутку - не було б і свята. Саме під таким гаслом можна говорити про чемпіонат світу з футболу, якщо наголошувати не на футболі, а на грошах. Але прибуток не обов'язково стосується країни, що приймає ЧС. Головне, щоб зиск отримувала ФІФА. Давайте поговоримо, як заробляють і витрачають гроші на організації і проведенні ЧС.

Як витрачає країна, яка проводить чемпіонат світу. 

Країна-організатор ЧС не отримує фінансової підтримки від ФІФА. Вона може сподіватися лише на свої фінансові можливості і гроші спонсорів, яких залучає. Як показує досвід, спонсори охоче долучаються до будівництва інфраструктури. Головні витрати пов'язані з інвестиціями в будівництво стадіонів, готелів, доріг, аеропортів, телекомунікаційних мереж та іншої інфраструктури. Також фінансові втрати залежать від рівня корупції.

Як заробляє країна, яка проводить чемпіонат світу.

Мундіаль - це шанс залучити великі нвестиції і співпрацювати з компаніями в майбутньому. Під час будівництва об'єктів, громадяни країни-організатора отримують робочі місця. Країна-організатор також отримує невеличкий прибуток від реклами ЧС. Основний прибуток - туризм. Під час чемпіонату світу місцеві жителі і туристи готові витрачати гроші, а головна задача країни - зробити все для того, щоб було на що витрачати. Готелі, ресторани, різні святкові заходи. Якщо заробляє бізнес - заробить і країна.  Але заробить не відразу, а в перспективі. Все залежить від підходу. Наприклад, після ЧС можна заробляти навіть на стадіонах, влаштовуючи там різні концерти та інші заходи, а також зробивши в ньому торговельний центр. Через зростання іміджу країни вона також може заробляти на туризмі.

Як витрачає і заробляє ФІФА.

Варто зазначити, що ФІФА гарантовано отримує 10% прибутку від доходів ЧС з футболу. Інші 90% вона розподіляє між федераціями, які входять до її складу. З цих грошей ФІФА виплачує призові командам-учасницям та ін. Основні статті доходів: продаж телевізійних прав, реклама, квитки на футбол, офіційна атрибутика, тощо. 

Витрати ФІФА пов'язані також з іншими міжнародними турнірами, які вони проводять. У своїй більшості ці турніри є дотаційними. Суми, які отримуватиме розвиток футболу у всьому світі залежить, в першу чергу, від успішності проведення чемпіонату світу.

Скільки витрачалося і зароблялося грошей на чемпіонатах світу, починаючи з 1994 року.

В 1994 році ЧС відбувся у США. Держава витратила на організацію і проведення лише $30 млн. Прибуток ФІФА склав $235 млн. Відвідуваність матчів мундіалю склала близько 3,60 млн. чоловік.

У 1998 році чемпіонат світу приймала Франція. Європейська країна витратила $500 млн., а прибуток ФІФА склав $260 млн. Відвідуваність - близько 2,80 млн. 

У 2002 році чемпіонат світу проходив у Кореї та Японії. Загальна сума витрат сягнула $7,2 млрд. ФІФА заробила понад $ 1,9 млрд. Відвідуваність - 2,7 млн.

У 2006 році ЧС проводила Німеччина, яка витратила на нього $7,7 млрд. Прибуток ФІФА - $2,343 млрд. Відвідуваність матчів склала понад 3,35 млн. чоловік. 

У 2010 році ЧС приймав ПАР. Країна витратила $5,2 млрд, а ФІФА отримав чудовий прибуток - $4,189 млрд. Відвідуваність матчів склала 3,19 млн. чоловік.

Сьогодні стартує ЧС-2014 у Бразилії. Вже відомо, що країна витратила на нього $10 млрд. ФІФА планує отримати прибуток у розмірі $4 млрд. 

На фоні останніх протестів у Бразилії можна зрозуміти, що населення не вірить в те, що витрати окупляться в майбутньому. Але це покаже лише час.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: