Як і за скільки на Тернопільщині розвиватимуть футбол?

03 березня 10:04
Переглядів: 493
гроші

29 січня депутати Тернопільської обласної ради затвердили Програму розвитку футболу на 2015 – 2020 роки.

Розробив її департамент сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Тернопільської обласної державної адміністрації спільно з департаментом освіти і науки.

Виконавцями програми стануть два вже згадувані департаменти, обласна федерація Всеукраїнської спортивної громадської організації «Федерація Футболу України», Тернопільський регіональний центр з фізичної культури і спорту «Інваспорт», районні державні адміністрації, органи місцевого самоврядування, обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Виконання програми передбачається у два етапи: І етап - 2015-2017 роки; ІІ етап - 2018-2020 роки.

Крім обласного бюджету на реалізацію програми будуть використовуватись кошти з районних, міст Тернополя та Чорткова, сіл, селищ і міст. Це пояснюється відсутністю забезпечений фінансуванням з державного бюджету.

На виконання програми передбачено 4 мільйони 842 тисячі гривень. З них 4002 тис. грн. виділять з обласного бюджету, 750,0 тис. з районних бюджетів, міст Тернополя та Чорткова і 90,0 тис. за кошти бюджетів сіл, селищ та міст.

Варто зазначити, що розпорядженням голови облдержадміністрації від 26 січня № 25-од районним державним адміністраціям, виконавчим комітетам Тернопільської та Чортківської міських рад доручено в місячний термін розробити та подати на розгляд сесій відповідних рад аналогічні проекти програм місцевого рівня.

Ресурсне забезпечення Програми розвитку футболу в Тернопільській області на 2015-2020 роки   

                                                                  (тис. гривень)

Обсяг коштів, які планується залучити на виконання програми

Етапи виконання програми

Усього витрат

на виконання

програми

І етап

ІІ етап

2015 рік

2016 рік

2017

рік

2018 рік

2019

рік

2020

рік

Обсяг ресурсів, усього, у тому числі:

807,0

807,0

807,0

807,0

807,0

807,0

4842,0

обласний бюджет

667,0

667,0

667,0

667,0

667,0

667,0

4002,0

районні, Тернопільський та Чортківський міські бюджети

125,0

125,0

125,0

125,0

125,0

125,0

750,0

бюджети сіл, селищ та міст

15,0

15,0

15,0

15,0

15,0

15,0

90,0

Обґрунтовуючи прийняття Програми розробники зазначають, що не можна залишати футбол віч-на-віч з його проблемами, бо це приведе до втратити цілої галузі, яка ще п’ять років тому прославляла Україну, і прирече значну частину підростаючого покоління на відставання у фізичному розвитку і погіршення здоров’я, а отже, на неповноцінне майбутнє.
Цікаво де це так сильно футбол прославляв Україну в 2010 році і що з цього часу змінилось на гірше. 
В ОДА визначили такі основні проблеми розвитку футболу:
 • неналежні умови для занять футболом у загальноосвітніх навчальних закладах, оскільки більшість шкільних майданчиків знаходяться в непридатному стані та є травмонебезпечними;
 • відсутність програм будівництва майданчиків із природним і штучним покриттям для шкільного футболу, забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів футбольними м’ячами, наборами інвентарю, екіпіровкою та методичними матеріалами;
 • розбалансованість системи залучення дітей і молоді до масових занять футболом за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення;
 • відсутність належної кількості облаштованих та доступних місць для занять футболом різних груп населення;  
 • недостатня кількість відділень з футболу у дитячо-юнацьких спортивних школах та низький рівень їх кадрового, фінансового та матеріально-технічного забезпечення;
 • нераціональна система навчально-тренувальної та змагальної діяльності у дитячо-юнацькому футболі;
 • відсутність необхідної інфраструктури для відбору та підготовки талановитих юних футболістів в області.

На думку чиновників намітилися тенденції зменшення фінансування для утримання футбольних полів, стадіонів, використання стадіонів не за призначенням (під стоянки, ринки тощо). Майже в усіх дитячо-юнацьких спортивних школах області, зокрема, де працюють відділення футболу, на низькому рівні залишається фінансове забезпечення навчально-спортивної роботи. Не задовольняє потреб дитячо-юнацьких спортивних шкіл державне фінансування, зокрема обсяги коштів, які виділяються на утримання та реконструкцію спортивних споруд, придбання екіпірування та інвентарю.

Наголошується, що Програма створена для розв’язання проблеми в проведенні кардинальних змін програмних підходів та визначення нових, пріоритетних напрямків розвитку футболу, які могли б забезпечити його ефективне функціонування. Цікаво, а для чого ж була попередня програма?

Метою програми є розвиток футболу в області шляхом: створення сприятливих умов для його розвитку, проведення змагань та занять футболом із залученням населення області, формування здорового способу життя різних верств населення, насамперед молоді. Досягнення поставленої мети здійснюватиметься шляхом управління футболом, розвитку дитячо-юнацького, аматорського футболу, футболу серед інвалідів, футболу ветеранів та матеріально-технічного забезпечення.

На що витратять гроші:

 • Проведення та підведення підсумків Кубку та чемпіонату області з футболу – 50,0 тис. грн.
 • Проведення чемпіонату обласної дитячо-юнацької футбольної ліги – 10,0 тис. грн.
 • Участь збірних команд області у Всеукраїнських змаганнях з футболу серед команд дитячо-юнацьких спортивних закладів – 120,0 тис. грн.
 • Участь футбольних команд загальноосвітніх шкіл в обласних та Всеукраїнських змаганнях на призи клубу «Шкіряний м’яч» - 25,0 тис. грн.
 • Приведення технічного стану футбольних стадіонів у відповідність з вимогами регламенту обласної федерації футболу про проведення змагань з футболу – 25,0 тис. грн.
 • Участь футбольних команд у чемпіонаті області – 100.0 тис. грн.
 • Проведення обласних змагань серед спортсменів-інвалідів – 20,0 тис. грн.
 • Проведення обласних змагань серед ветеранів – 15,0 тис. грн.
 • Проведення профілактичного ремонту і благоустрою футбольних полів, майданчиків, прилеглої до них території у селах, селищах, містах забезпечення їх необхідним інвентарем та футбольною формою для команд – 15,0 тис. грн.
 • Облаштування спортивних майданчиків за місцем проживання, у місцях відпочинку, загальноосвітніх навчальних закладах – 400,0 тис. грн.
 • Проведення футбольних заходів серед усіх верств населення для занять футболом за місцем їх проживання – 10,0 тис. грн.
 • Внесення інформаційних даних про стадіони та футбольні поля області до Проведення огляду-конкурсу «Краще футбольне поле» - 17,0 тис. грн.

Варто відмітити, що на всі роки визначено одинакові суми фінансування, що за умови продовження падіння гривні і збільшення інфляції фінансування на розвиток футболу з кожним оком падатиме. І навпаки, із посилення вітчизняної валюти – ростиме. Наразі в Програмі не передбачено ніяких механізмів перерахунку та не було закладено прогнозованого падіння гривні.

Також передбаченні заходи на виконання яких не потрібне фінансування:

 • Утворення координаційної ради з розвитку футболу в області та формування її складу.
 • Проведення паспортизації футбольних полів загальноосвітніх шкіл та визначення потреби у забезпеченні спортивним інвентарем та обладнанням.
 • Внесення інформаційних даних про стадіони та футбольні поля області до Єдиного електронного Всеукраїнського реєстру спортивних споруд.

На думку чиновників виконання заходів Програми повинно дати змогу:

 • розширити коло учасників змагань на призи клубу «Шкіряний м'яч», обласної дитячо-юнацької футбольної ліги;
 • створити умови для проведення змагань з футболу серед широких верств населення;
 • підвищити рівень організації та проведення першого та другого етапів змагань на призи клубу «Шкіряний м'яч».

Планується, що створенні умови дадуть можливість залучити до 10 тис. осіб усіх категорій населення області до занять з футболу.

Результативним показником ефективності Програми буде: на 2 особи залучених до занять футболом, – 1 тис. гривень.

За повідомленнями сайту Тернопільської обласної ради у 2015 році на реалізацію Програми наразі виділили тільки 200,0 тис. грн. Наразі не відомо, які заходи будуть пріоритетними для фінансування. А від яких відмовляться обласні чиновники. Проте варто зазначити, що в лютому-березні обласні бюджети завжди переглядаються. Тому є ймовірність, що депутати виділять кошти для повного фінансування Програми у 2015 році.   

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: