ѕерегл€д≥в: 994
 арпати Ћьв≥в

23.01.2013, 17:30. Ѕелек, “уреччина. ясно. +20°—

јрб≥тр – ћагеран –амез (јзербайджан).

« ј–ѕј“»» 1-й тайм: ≤льющенков, ѕашаЇв, Ѕалаж≥ц, √≥тченко,  остевич, ƒаушв≥л≥, ‘едорчук, —трашкевич, «ав≥йський, Ѕартулов≥ч, Ѕохашв≥л≥.

« ј–ѕј“»» 2-й тайм: ћисак, ћартинюк, ѕластун, Ќовотр€сов, ћаркович, √олодюк, „ачуа, Ћьопа, ¬ас≥н, «еньов, √ладкий.

√оловний тренер – ќлександр —ев≥дов.

«Ўј’“ј–»: ёд≥н, —≥мчев≥ч, Ѕовтуненко, ƒжид≥ч, “арасов, ѕориваЇв, —ендл≥, Ѕайжанов, ¬≥чюс, ‘≥нонченко, Ќагорний.

√оловний тренер – ¬≥ктор  умиков.

√оли: Ѕартулов≥ч, 20, —трашкевич, 33.

ѕопередженн€: √≥тченко, 18, ѕластун, 64, „ачуа, 89 Ш– ¬≥чюс, 20.

¬илученн€: ¬≥чюс, 60 (друге попередженн€).

ѕопри те, що « арпати» займаютьс€ в “уреччин≥ всього п≥втора дн≥, на матч проти «Ўахтар€» з  араганди вони вийшли в дуже непоганих ≥грових кондиц≥€х. ќлександр —ев≥дов розд≥лив усю команду на два зм≥шан≥ склади: у першому ≥ другому таймах грали р≥зн≥ виконавц≥, за вин€тком лише –омана ѕ≥дк≥вки, ¬олодимира ƒударенка та ћихайла Ѕерезового. ” них буде нагода себе показати вже в наступних матчах.

ј на перший тайм проти казах≥в вийшли: ќлександр ≤льющенков, праворуч в оборон≥ ѕавло ѕашаЇв, л≥воруч ¬олодимир  остевич, •реіор Ѕалаж≥ц та јндр≥й √≥тченко у центр≥ захисту. “р≥йку хавбек≥в склали ¬алер≥й ‘едорчук, ћуртаз ƒаушв≥л≥ та ¬адим —трашкевич; Ѕартулов≥ч та «ав≥йський розташувалис€ на флангах атаки, а на в≥стр≥ д≥€в ™вген Ѕохашв≥л≥.

¬же з перших хвилин « арпати» порадували своЇю св≥ж≥стю. –ухалис€ «леви» швидко ≥ невимушено, очевидно, це було зумовлено тим, що в команд≥ ус≥ м≥ж собою знайом≥, тож «притиратис€» один до одного не було потреби. ј роль л≥дера в цьому матч≥ на себе вз€в ћладен Ѕартулов≥ч. ¬≥н одразу ж забронював за собою всю л≥ву бровку, в≥дкривавс€ дл€ передач ≥ сам шукав партнер≥в. ѕочалос€ усе з к≥лькох небезпечних штрафних у його виконанн≥, п≥сл€ чого хорват в≥дзначивс€ забитим голом. Ѕохашв≥л≥ отримав м’€ча на л≥вому фланз≥, пройшов вперед ≥ вже розум≥ючи, що за мить його знесе захисник встиг в≥ддати круглого Ѕартулов≥чу. Ќе можна сказати, що позиц≥€ дл€ удару була ≥деальною, але ћладен €к сл≥д приц≥ливс€ ≥ влучив точно в дальн≥й кут вор≥т.

Ќевдовз≥ Ѕохашв≥л≥ асистував партнерам б≥льш ефектно. « арпати» застосували командний пресинг, а сам нападник кинувс€ п≥д удар воротар€ ёд≥на. «вичайно, в таких ситуац≥€х к≥перам помил€тис€ не можна, але гравець «Ўахтар€» таки дав маху. Ѕохашв≥л≥ перекрив зону ≥ у стрибку зум≥в перехопити м’€ча. —амому пробивати було не дуже зручно, тим паче, що на ударн≥й позиц≥њ опинивс€ —трашкевич. —воњм шансом молодий хавбек скориставс€ сповна – хоч ≥ не сильно, але точно закотив м’€ча у той самий кут, куди влучив ≥ Ѕартулов≥ч.

«важаючи на такий рахунок, «Ўахтар» почав д≥€ти б≥льш агресивно ≥ це ледь не принесло результати. ѕовторити л€п ёд≥на м≥г ≤льющенков, €кий невдало вин≥с м’€ча в≥д вор≥т. —уперники швидко його роз≥грали ≥ нападник казах≥в з л≥н≥њ карного таки перекинув —ашка, але на щаст€ дл€ « арпат», азербайджанськ≥ судд≥ заф≥ксували офсайд.

«Ћеви», натом≥сть, могли забивати ще, знову не об≥йшлос€ без допомоги Ѕартулов≥ча, п≥сл€ нав≥су €кого одразу к≥лька гравц≥в « арпат» зр≥зали м’€ча у ворота головою. ÷ього разу «Ўахтар» виручила штанга.

ѕо перерв≥ на поле вийшла ≥нша одинадц€тка. –оман ћисак захищав ворота; јндр≥й ћаркович опинивс€ на правому фланз≥ оборони, ярослав ћартинюк на л≥вому, јртур Ќовотр€сов та ≤гор ѕластун забезпечували спок≥й в центр≥ захисту. ” середин≥ пол€ грали јмброс≥й „ачуа, ќлег √олодюк та ƒмитро Ћьопа; швидк≥ ƒенис ¬ас≥н ≥ —ерг≥й «еньов звично розм≥стилис€ на кра€х, а ќлександр √ладкий д≥€в у центр≥ атаки.

„и то «Ўахтар» почав тайм б≥льш агресивно, чи « арпати» хот≥ли спробувати себе у гр≥ другим номером, але вийшло так, що «леви» переважно грали на контратаках, але вдавалос€ це у них дуже непогано. ¬же в самому дебют≥, попри в≥зуально-територ≥альну перевагу казах≥в, саме в « арпат» було к≥лька момент≥в. Ќайкращий мав √олодюк, €кий п≥сл€ ц≥кавоњ комб≥нац≥њ за участю Ћьопи, «еньова та √ладкого пробивав з л≥н≥њ штрафного, але влучив у штангу.

ѕ≥сл€ цього гра повн≥стю вир≥вн€лас€, але до момент≥в б≥л€ вор≥т ћисака все одно не доходило. ™диний б≥льш-менш небезпечний удар у сторону карпат≥вських вор≥т можна занести в актив ‘≥нонченка – л≥дера та кап≥тана «Ўахтар€», €кого визнали найкращим гравцем  азахстану. ѕравда, йому тр≥шки бракувало влучност≥.

ўодо « арпат», то в них було ще к≥лька нагод. «окрема, ƒенис ¬ас≥н намагавс€ забити з довол≥ скрутноњ позиц≥њ, хоч до вор≥т було к≥лька метр≥в. «авадила висота польоту м’€ча та оборонц≥. ћав нагоду ≥ —ашко √ладкий, €кий красиво виграв пов≥тр€, але перекинув перекладину. Ќарешт≥ ќлег √олодюк знову м≥г забивати, тепер вже з≥ штрафного, але зовс≥м тр≥шки не влучив у верхн≥й кут вор≥т.

¬ласне, €кби цей матч був не товариським, а оф≥ц≥йним, то «Ўахтар» догравав би його в суттЇв≥й меншост≥. јзербайджанський судд€ у другому тайм≥ вилучив одразу двох футбол≥ст≥в з  араганди – першого за образлив≥ слова, другого за фол останньоњ над≥њ, коли потенц≥йний новачок «Ўахтар€» збивав «еньова на останн≥й хвилин≥ матчу. ¬илучених гравц≥в зам≥нили – так≥ домовленост≥ ≥снували м≥ж тренерами обох команд. ¬илучили ≥ тренера «Ўахтар€», але в≥н в≥дмовивс€ залишати територ≥ю пол€. –ефер≥ нав≥ть в≥дмовл€вс€ продовжувати гру, але втрутилас€ нагл€дова група, €ка переконала суддю залишити коуча «г≥рник≥в» на своЇму м≥сц≥. “ож поЇдинок проти «Ўахтар€» зак≥нчивс€ впевненою перемогою « арпат» 2:0 ≥ тепер на них чекаЇ узбецький клуб «Ќасаф». ÷ей матч в≥дбудетьс€ в суботу, 25 с≥чн€.