Як "Шахтар" витіснив "Карпати" зі Львова

11 серпня 14:08
Переглядів: 165
суперкубок

Донеччани провели тільки третій матч у Львові, а «Карпати» вже заздрять їх відвідуваності.

Махіна на ім'я «Шахтар» включилася в роботу у Львові на повну. І мова зараз не про гру з «Металістом», взагалі не про футбол безпосередньо. Це про те, що конкретні два тайми по 45 хвилин центрального матчу туру оточувало.

Все, як у Донецьку. Соціальні акції, потужне промо матчу, відкрите тренування. Навіть крота-талісмана і агрономів «Донбас Арени» гірники привезли до Львова.

За день до гри з «Металістом» футболісти заїхали в дитячий будинок з подарунками, роздавали автографи і фотографувалися, гуляючи по місту, а ще - влаштували відкрите тренування (правда, вийшов невеликий казус - в соцмережах вболівальників на заняття запрошував Тейшейра, але бразилець прогуляв і тренування, і матч), запустили клубні програми і планують продавати абонементи.

На «Арені Львів» «Шахтар» не тільки надовго, а й всерйоз. Це черги до кас за п'ять хвилин до початку матчу. Львівська публіка у своєму традиційному стилі приходить під самий початок. Найчастіше квитки спокійно беруть вже на стадіоні, але тут організатори явно не розрахували - вболівальників без квитків на руках приїхало дуже багато. У підсумку, всі посідали хвилини до 30-ої - коли Ордеця вже видалили, а команди на двох створили з десяток небезпечних моментів.

«Шахтар» вже у другому умовно домашньому матчі прем'єр-ліги переплюнув «Карпати» у Львові по відвідуваності (18556 глядачів). За статистикою у Львові на матчах чемпіонату України більше людей збиралося більше року тому - у квітні 2013 року, коли в гості до зелено-білих приїхало «Динамо». Можете собі уявити, що буде, коли почнеться Ліга чемпіонів.

Як це пояснити? Виходить, люди ходять на стадіон не за своїх повболівати, а подивитися на сильних, чемпіонів, бажано бразильців? Просто на хороший футбол, який «Карпати» вже давно не показують?

Є й інше більш очевидне і просте пояснення: футбольний матч - це не тільки 90 хвилин гри. Молодь їде потусити на новій сучасній арені, сім'ї - відпочити, люди постарше - зустрітися / поговорити. Всім цим категоріям «Шахтар» спрощує процес добирання до стадіону, комфортно садовить на арені, потім відвозить. І при цьому донецький клуб трохи просить взамін - найдешевший квиток коштує 20 грн (на «Карпати» на «Україні» - мінімум 30).

Коротше кажучи, «Шахтар» посилено намагається стати львівським. А глядач, який ходить на футбол, щоб просто подивитися гру, який сприймає його, як одну з розваг, охоче піддається - тепер у нього з'явився вибір. Стрілка вже не на боці «Карпат».

Але мова поки що про глядачів, не про уболівальників. «Арена Львів» примудряється ходити на «Шахтар», але все ще уболівати швидше за суперника гірників. Словом, у донецького клубу ще достатньо роботи по «вербуванню».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: