"Якщо у ФК "Тернопіль" така молодь, то в них є майбутнє!"

15 листопада 20:13
Переглядів: 334
ФК Тернопіль

Нещодавно став свідком товариського футбольного матчу між першоліговим  ФК Тернопіль та його групою підготовки –—молодим колективом Педліцей, гравцями якого були учні 9-11 класів тернопільських шкіл №13 та №30. Юні за футбольними мірками футболісти дали справжній бій маститим виконавцям, зігравши з ними в бойову нічию — 2:2. Зібрав цю цікаву команду тренер Андрій Івегеш. Ми розпитали коуча про його підопічних та майбутнє тернопільського футболу.

— Ця команда зібрана з дітей зі всієї Тернопільської області. Вони навчаються у двох школах — школі-ліцей №13 у Тернополі (10-11 класи) та ЗОШ №30 що у Пронятині (9-11 класи). Вирішили зробити збірну двох шкіл, так званий дубль ФК Тернопіль, вибрали кращих з кращих, щоб подивитися, чи у правильному напрямку рухаємося. За результатом матчу, а особливо за якістю гри, думаю, ми працюємо правильно. Дітям вдалося показати хороший рівень гри.

— Хлопці Вашої команди практично з перших хвилин знайшли між собою спільну мову. Як вдалося досягти такого порозуміння, адже ця команда зібрана з гравців різних шкіл, які разом, напевно, не тренуються?

— Хоча тренуються команди окремо, але методика в нас одна, тому гравці швидко знаходять один з одним спільну мову. До того ж команди вже провели чимало двосторонок, кілька разів збірна команда під назвою ФК Тернопіль-Педліцей брала участь у зимовому кубку ректора, тому колектив у нас досить зіграний. Намагаємося зібрати з них одну команду за моделлю ФК Тернопіль, щоб у майбутньому підсилити склад нашої головної команди.

— Робота вже дала свій результат. 16-річний захисник Олег Тракало став затребуваний ФК Тернопіль.

— Це наш перший вихованець, який підписав контракт із професійною командою. Також перспективним є Андрій Різник. Це дев’ятикласник, уродженець Ниркова (Заліщицький р-н). Незважаючи на свій вік, він уже в себе вдома грав у чемпіонаті району за дорослу команду. А цьогоріч поступив до нас. Хоча в нього були певні задатки (швидкість та силові якості), але в цілому він був "сируватий". Нині ж бачимо, що Андрій поступово прогресує. Між іншим, на нього вже поклали око скаути прем’єр-лігового клубу Металург із Запоріжжя та ряд інших команд, але Різник наразі залишився у нас вдосконалювати свою футбольну майстерність. Також хороший рівень гри демонструють Роман Лівіцький, Віктор Піхлик, брати Когути. Я не можу сказати, що вони стукають до головної команди, але тренери бачать у них перспективу. Та й загалом при належному ставленні до тренувань у більшості наших футболістів є перспектива в майбутньому поповнити лави спершу студентської команди, а потім і першолігової. 

— Чи є серед Ваших вихованців ті, які виступають за тернопільську ДЮСШ у ДЮФЛ України?

— Кількох наших дітей залучають до цих змагань. Це, зокрема, брати-близнюки Микола та Іван Когути, Юрій Савка та Андрій Малащук. Що цікаво, останній у грі з ФК Тернопіль зумів відзначитися забитим голом, а Микола Когут зробив гольову передачу на Андрія Різника.

— Чим можете пояснити те, що лідерами команди стають уродженці Заліщицького району та ще й із сіл. Це самородки чи робота тамтешніх тренерів?

— Чесно кажучи, в селах народжуються самородки. Скажімо, діти з міст Заліщики, Чорктів та інших районних центрів у нас чомусь не "виживають". А діти з села бачили біду, тому вони хочуть себе через футбол реалізувати в житті.  

— Де проходить тренувальний процес Ваших команд?

— Команда з Протянина тренується на футбольному полі в Кутківцях, а ліцеїсти — на стадіоні педагогічного університету. Також, що дуже тішить, облаштовуємо тренувальне поле у Пронятині (завезли 20 КАМАЗів землі) і там же — майданчик зі штучним покриттям (40х20 м).

— Те, що у Пронятині створюється така потужна футбольна база, повинно дати ще більший поштовх у розвитку молодих футболістів.

— Безперечно. База створюється для ФК Тернопіль, адже досі в нього немає відповідної навчально-тренувальної бази, але найбільше вона дасть для тих дітей, які навчаються у Пронятині. Зараз там є спальний корпус, столова. Окрім тренувального трав’яного  поля і штучного майданчика, в планах у ЗОШ №30 облаштувати тренажерний зал та сауну. Виділено також приміщення спеціально під ФК Тернопіль, щоб вони ближчим часом могли заїжджати на базу для безпосередньої підготовки до офіційних матчів. Хочемо облаштувати базу за професійними стандартами, як це є в інших великих містах України.

— Очевидно, самі Ви не справляєтесь із тренувальним процесом такої великої кількості футболістів?

— У Пронятині мені допомагають тренери-вихователі — гравці ФК Тернопіль Василь Чорний, Степан Клекот, Сергій Полянчук і місцевий суддя Олег Мімнонов. Натомість у ліцеї працюють мій брат Віктор Івегеш та Микола Пастернак. А загальне керівництво над усіма нами здійснюють тренери ФК Тернопіль Василь Петрович Івегеш та Анатолій Петрович Назаренко.

— Які у Вашої команди найближчі плани?

— Братимемо участь у турнірі на штучному покритті серед учнів 9-10 класів, який організовує місцева ДЮСШ. А також — у різдвяному турнірі з міні-футболу серед тернопільських шкіл.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: