Яна ШЕМЯКІНА: "Мрію про "золото" чемпіонату світу"

21 квітня 08:06
Переглядів: 498
шемякіна

Багато спортсменів говорять, що секрету успіху не існує. Але буває, що один рух назавжди змінює твоє життя. Саме так трапилося з кращою спортсменкою України 2012 Яною Шемякіної. На Олімпіаді в Лондоні її точний укол, нанесений в додатковий час, приніс нашій збірній перше «золото», а Шемякінй - всесвітню популярність. До неї за всю історію незалежності ніхто з українців в індивідуальних змаганнях з фехтування не перемагав.

Лондонський тріумф допоміг Яні очолити світовий рейтинг шпажисток і стати однією з найпопулярніших вітчизняних спортсменок. Зараз вона успішно займається фехтуванням, любить швидко їздити на своєму «мерседесі» і мріє про дитину.

- У 11 років на фехтування вас привела подруга. А сама вона стала спортсменкою?

- Вона кинула фехтування і стала легкоатлеткою. Але в цьому виді спорту теж довго не затрималася. Зараз ми з нею спілкуємося в соціальних мережах. Але це буває рідко, так як всі зайняті. Бачимося, коли я приїжджаю до Львова.

- А чим ви захоплювалися в дитинстві?

- Я дуже любила читати. Обожнюю історичні романи, люблю класику, Ремарка. Ще ходила на танці, але найбільше захоплювалася, звичайно, фехтуванням.

- Як батьки ставилися до вашого захоплення фехтуванням?

- Вони знали, що мені це подобається. Я зі свого боку робила все, щоб мене відпустили позайматися: готувалася до уроків, намагалася по будинку. Батьки мене всіляко підтримували. Вважали, що краще вже я буду в залі, ніж десь на вулиці бовтатися.

- Про що мріяли в той час?

- Пам'ятаю, як подивилася одного разу фільм «Москва сльозам не вірить», і мені дуже сподобалася головна героїня Катерина. Їй було складно, не завжди все виходило гладко, але вона досягла того, чого хотіла. Я мріяла стати такою ж.

- Рахували, скільки у вас медалей, кубків і грамот?

- Раніше рахувала, але зараз таким не займаюся. Кажуть, прикмета погана. Просто зберігаю їх вдома.

- Не так давно ви зі Львова переїхали до Києва. Сумуєте за рідним містом?

- Так. Я постійно їжджу додому. Намагаюся раз на тиждень вибиратися, але буває і раз на місяць, - це як коли. Я сумую за домом і знаю, що там мене чекають рідні та близькі.

- Очікували, що переможете на Олімпіаді в Лондоні?

- Звичайно, я вірила в себе і довго готувалася до Олімпійських ігор. Але знала, що якщо не виграю, то будуть ще шанси, буде Олімпіада в Ріо-де-Жанейро. Я розуміла, що якщо програю, на цьому життя не закінчується.

- Комусь присвятили своє олімпійську медаль?

- Своїм батькам і близьким, які мене підтримували. Ще я дуже вдячна своєму рідному місту. Львів за мене переживав і дуже добре зустрів після повернення з Лондона. Взагалі, це не моя перемога, а наша спільна.

- Тепер мрієте про «золото» чемпіонату світу?

- Вгадали. У мене ще немає в колекції цієї нагороди.

- Кажуть, що ви скоро виходите заміж. Ще не визначилися з датою весілля?

- Ще ні. Якось багато всього було торік, і не хотілося пережити всі задоволення відразу. Може, в цьому році і піду під вінець.

- Про поповнення в родині вже думаєте?

- Звичайно. У майбутньому я б дуже хотіла дівчинку, але це вже як Бог дасть. Не все від мене залежить.

- Якими видами спорту окрім фехтування захоплюєтеся?

- Часто катаюся на гірських лижах, а ще недавно освоїла сноуборд.

- Як проходить ваш звичайний день?

- Я рано встаю, тренуюся вранці і ввечері. Правда, після Олімпіади у мене вже не такий шалений графік, як раніше. Зараз хочеться більше відпочити.

- Як вважаєте за краще відпочивати?

- Люблю читати книги і дивитися цікаві фільми. У Києві подобається ходити в Ocean Plaza: там багато магазинів, і можна смачно поїсти. Ще люблю кататися на машині.

- Які автомобілі вам подобаються?

- Різні. Головне, щоб машина була комфортною і надійною. Але найбільше подобається «мерседес».

- Ким би ви хотіли стати після закінчення спортивної кар'єри?

- Хотіла б працювати в міністерстві спорту. Може, головним тренером або фахівцем у галузі спорту, але не наставником, який працює в залі. Для мене це дуже складно, потрібно багато терпіння.

- А хотіли б стати політиком чи громадським діячем?

- А чому ні? Я б вела пропаганду спорту, намагалася відкривати нові спортивні школи, щоб дітям було де тренуватися.

- Вас і боксера Василя Ломаченка українські журналісти визнали найкращими спортсменами 2012 року. Очікували такого визнання?

- Я мріяла про цю нагороду і пару років поспіль дивилася церемонію нагородження. Приїхавши з Лондона, розуміла, що у мене багато шансів на перемогу в цій номінації. Було дуже приємно отримати визнання.

- Вам подобається публічність?

- Так, мені це до душі. Приємно, коли тебе впізнають або ставлять у приклад.

- Уже пропонують зніматися в рекламі?

- Поки що ні. Але я дуже хотіла б спробувати себе в рекламі або в якихось телепроектах.

- Де ви будете відпочивати влітку?

- Хочу поїхати туди, де ще не була: в Абу-Дабі або Дубай, наприклад.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: