Януш Криницький: "Європейці раді, що Кубок Європи відбудеться у Франківську"

20 жовтня 12:50
Переглядів: 188
спортивна ходьба

У четвер, 16 жовтня, в Івано-Франківську розпочався семінар для суддів зі спортивної ходьби. У ньому беруть участь 28 фахівців з України, шестеро з яких представляють Івано-Франківськ. Захід покликаний підвищити кваліфікацію українських арбітрів, які працюватимуть на майбутньому Кубку Європи.

Нам удалось поспілкуватись із представником Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій, керівником цього семінару Янушем Криницьким з Польщі.

- Як ви можете оцінити готовність Івано-Франківська прийняти такі масштабні змагання, як Кубок Європи?

- Україна робить значний внесок у розвиток спортивної ходьби, і європейці раді, що Кубок Європи відбудеться саме у вашій країні, в Івано-Франківську. Я тут не так давно, але вже побачив, як багато організатори роблять для підготовки до змагань. Упевнений, це запорука того, що Кубок пройде у чудовій атмосфері і на високому рівні. Зусилля цих людей варто цінувати, бо охочих стільки працювати на благо спорту не так багато.

- Що можете сказати про рівень українських суддів? Чи відрізняється він від європейського?

- Я тут лише пару днів, заняття тільки почались, і наразі в основному я розказую. Але вже бачу, що контакт налагоджений. Я впевнений, що українські судді мають високу кваліфікацію, бо і рівень ваших спортсменів дуже високий, а одне з іншим тісно пов’язане. На мій погляд, основною метою семінару є, по-перше, познайомити українських арбітрів з досвідом суддівства найбільших міжнародних змагань, а по-друге – розказати про актуальні тренди та тенденції, які з’являються у спортивній ходьбі.

- На яких нових рекомендаціях акцентуєте увагу?

- Я наголошую на тому, що всі ми створюємо єдине середовище спортивної ходьби, і судді варто дивився на змагання через призму зусиль атлета. Суддя має бути не каральною інстанцією, він повинен, наскільки це можливо, бути корисним спортсменові. На сьогодні ми бачимо основну задачу арбітра у попередженні порушення правил. Своїми діями йому слід показувати атлету помилки в стилі та застерігати того від дискваліфікації.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: