Ярослав Дмитрасевич: "Для арбітрів потрібен ще один Майдан"

01 липня 10:01
Переглядів: 112
Дмитрасевич

Старший тренер команди U-15 Академії футболу ФК «Карпати» Ярослав Дмитрасевич прокоментував Інформаційному центру клубу виступ своїх підопічних у фінальній частині першості Дитячо-юнацької футбольної ліги України сезону-2013/2014, де «академіки» посіли п’яте місце.

«Підбиваючи підсумок сезону загалом, скажу, що я задоволений тим, як його провела команда. Зональний етап ми відіграли, як то кажуть, на одному диханні – забезпечили собі перше місце за декілька турів до його закінчення. Що ж до виступу у фінальній частині, то тут, коли порівнювати з минулим роком, ми виступили не так успішно, як нам хотілося. Після минулорічного другого місця, цього разу ми стали п’ятими. Але коли абстрагуватися від результату, а взяти за основу рівень гри, який ми продемонстрували, то на мою думку, команда заслуговує на добре слово. Тільки в першому матчі проти «Дніпра» стартові хвилин 10–15 ми грали не у свій футбол. Можливо, тут далося взнаки стартове хвилювання. Саме в цей момент ми й пропустили гол. Але поступово хлопці заспокоїлися і десь з середини першого тайму і до фінального свистка ми повністю контролювали гру. Вистачало у нас й гольових моментів. Зрештою, по перерві Тарас Пецків два з них реалізував і ми виграли 2:1.

У другій грі з «Шахтарем» наш суперник мав незначну територіальну перевагу, але в гостроті атакувальних дій ми нічим не поступалися. Тож підсумкова нічия з рахунком 1:1 повністю відповідала тому, як проходив поєдинок. До речі, рік тому в фіналі ми грали саме проти «Шахтаря» і тоді донецька команда нас переграла майже в усіх компонентах футболу. Тому мене потішило, що тепер ми з ними зіграли на рівних не лише за результатом, а й за грою.

У заключному матчі в групі ми грали з BRW-ВІК з Володимир-Волинського і ось тут почалося саме «цікаве». Ситуація була такою, що в разі нашої перемоги з великим рахунком ми могли навіть грати в матчі за «золото». А нічиєї нам вистачало для того, щоб гарантувати собі участь у грі за бронзові медалі. Звісно, ми вирішили боротися за максимальний результат, тим більше, що суперник був відверто слабший за нас. Нам про це добре було відомо, бо ми з BRW-ВІК вже два роки граємо в одній зоні і провели між собою не один матч. І в усіх іграх впевнено вигравали. В цій грі ми знову мали повну перевагу від першої до останньої миті гри. Але при цьому все закінчилося нашою поразкою з рахунком 0:1. В значній мірі нашій поразці посприяли арбітри. Але я так розумію, що по-іншому воно й не могло бути.

Я був дуже здивований, коли виявилося, що один з бокових арбітрів є представником Луцька. І це в грі за участю команди з Волині! Подібне є прямим порушенням регламенту проведення фінальної частини змагань. Коли я звернувся з запитанням, як таке могло статися і попросив виправити ситуацію, то керівник суддівської колегії, відомий в минулому арбітр Віталій Годулян сказав мені, що, на жаль, вже нічого змінити не можна. При цьому він мене завірив, що суддівство буде об’єктивним.

Ви б бачили це «об’єктивне» суддівство! Достатньо сказати, що у ворота нашого суперника не поставили не сто, а двістівідсоткове пенальті! Захисник вдарив нашого гравця в обличчя ногою. За це мало бути пенальті і щонайменше жовта картка, а коли дотримуватися букви закону, то – червона. Але арбітр навіть не зупинив гру, ніби нічого взагалі не трапилося. Не побачив арбітр порушення з боку волинян і в ситуації, коли нам забили гол. Там їхній нападник втік сам-на-сам з воротарем, але перший удар в ближньому бою наш кіпер відбив. Після цього воротар залишився лежати на газоні. Виявилося, що в стику нападник в’їхав йому двома ногами так, що аж зламав один з щитків. Але суддя знову нічого не зафіксував і його свисток мовчав. Тож гравець волинської команди швиденько піднявся з газону і спокійно закотив м’яч у порожні ворота. Та й загалом увесь матч у всіх більш-менш спірних епізодах арбітр приймав рішення виключно на користь BRW-ВІК. Після гри я Годуляну прямо сказав, що з суддівством порядку в Україні не буде, напевне, доки для арбітрів не організують ще один Майдан. У відповідь він не промовив ані слова. Між іншим, Годулян був інспектором цього матчу і поставив арбітру оцінку «2». Тобто де-факто він був повністю зі мною згідний.

Також не можу не сказати про організацію змагань. Я не один десяток років делегую команди на різноманітні дитячі турніри, але ще не бачив, щоб не було ані відкриття, ані закриття змагань. Щоправда, кажуть, що командам, які грали в стикових іграх за перше і за третє місця, медалі та кубки вручили. Виходить, команди, які грали за місця з п’ятого по восьме, були нікому не потрібними?! То можливо, нас на фінал і запрошувати не було потреби? До речі, гравець нашої команди Тарас Пецків став кращим бомбардиром. Але свій приз він так і не отримав.

Взагалі то наша команда, як і всі решта учасників ДЮФЛ, весь сезон грала, щоб вийти у фінал. Адже для хлопців з ДЮФЛ участь у фінальному турнірі це те саме, що для професіоналів зіграти на чемпіонаті світу. Зрозуміло, всі не сумнівалися, що фінал стане справжнім святом дитячого футболу, яке запам’ятається усім надовго. Але тепер, коли це «свято» позаду, у мене є великі сумніви, що хтось його згадає навіть за якийсь місяць. Скажу прямо, така організація, а коли до неї додати ще й таке суддівство, аж ніяк не сприяють розвитку дитячого футболу. Навпаки, вони його вбивають. А коли так, то вони вбивають і увесь український футбол, бо його фундаментом є саме дитячий футбол», – із значною долею обурення розповів Ярослав Іванович.

P.S. Ярослав Іванович Дмитрасевич працює в дитячому футболі з кінця 60-их років минулого століття. А щоб ні в кого не було сумнівів у його фаховості, скажемо, що він є заслуженим тренером України. Для тих, кому цього замало, додамо, що для українського футболу Ярослав Іванович виховав таких гравців, як Дмитро Чигринський, Сергій Даниловський, Володимир Шаран, Олександр Чижевський, Руслан Забранський, Микола Сич та багато-багато інших…

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: