Ярослав Грисьо: "З Колліною потрібно продовжити співпрацю"

05 березня 14:56
Переглядів: 423
грисьо

Кандидат на пост президента ФФУ (а позачергові вибори відбудуться вже в найближчу п'ятницю, 6 березня), Ярослав Грисьо, дав розгорнуте інтерв'ю програмі «Футбол Ньюс», що виходить на телеканалі «Футбол 1».

- Ви першим подали свою кандидатуру на вибори президента ФФУ. Тоді ви ще не знали, що вашими конкурентами будуть Андрій Павелко та Ігор Коломойський. Зараз би, знаючи це, ви б все одно висунули свою кандидатуру?

- Думаю, так. Це було рішення Виконкому Федерації футболу Львівської області. Ми прекрасно розуміли, що ситуація, яка склалася з позачерговим Конгресом ФФУ, змушувала нас обговорювати цю тему значно швидше.

- Якої думки ви про ваших конкурентів?

- Кожен з них багато зробив для розвитку футболу в своїх регіонах та Україні в цілому. Думаю, кожен з них має повне моральне право претендувати на цю посаду.

- Якщо справа дійде до другого туру виборів і там виявляться Коломойський і Павелко, кого б ви підтримали?

- Не хотів би про це говорити, це не етично. Давайте дочекаємося їх програми, а потім будемо робити висновки.

- Ви вважаєте себе рівновіддаленим від усіх ваших конкурентів?

- Я равноприближений до них, а не рівновіддалений. На Конгресі побачимо їх погляди і тоді визначимося.

- Якщо перемагаєте на виборах не ви, але новий президент запросить вас у свою команду. Погодьтеся?

- Звичайно. Якщо я буду бачити, що наші погляди сходяться в питанні розвитку футболу, то я прийму таку пропозицію. Сьогодні ми повинні працювати на об'єднання футболу, українська нація об'єдналася, і футбольна громадськість теж повинна об'єднатися.

- Хто у вашій команді? Кого будете рекомендувати?

- Ми повинні розуміти, що віце-президенти, члени Виконкому - це ті люди, які є делегатами Конгресу ФФУ. Я думаю, для цього є багато гідних кандидатів, ми їх чудово знаємо за цей період часу, що з ними працюємо. Якщо ми не зберемо команду професіоналів, порядних людей, які будуть переживати за розвиток футболу, то отримаємо таку ж ситуацію, яка була до цього протягом двох років, коли президенту ФФУ не вдалося створити команду.

- Ви очолюєте Федерацію футболу Львівської області з 1997 року. Ви працювали при всіх президентах ФФУ. Можна сказати, що ви компромісна людина?

- Думаю, так. Чи не президенти впливали на проведення конференцій в області. Але те, що я працював при всіх президентах, говорить про те, що я готовий працювати на благо українського футболу.

- Що вас не влаштовувало в роботі попереднього президента?

- Як я вже говорив, йому не вдалося зробити свою команду. Не вдалося об'єднати навіть 15 членів Виконкому однією ідеєю, однією роботою. Робота Конькова показала, що який би керівник не був, важливо, щоб у нього була команда менеджерів, яка б працювала на розвиток футболу в країні. На жаль, за 23 роки ми не зробили ні реформ, ні доповнень. Кожна структура працює окремо, без координації. І сьогодні ми пожинаємо плоди цієї роботи.

- Ви як керівник обласної Федерації намагалися свої думки донести до Конькова?

- Наш комітет провів чотири засідання в різних регіонах, обговорювали проблеми, шукали шляхи їх вирішення. У міру можливостей ми робили все можливе, але ця робота не підтримувалася і не давала можливості творчо розвиватися.

- Ви представили свою програму, на відміну від ваших конкурентів. Як ви вважаєте, це важливо? Тому що складається враження, що це не боротьба програм, а боротьба персоналій.

- На початку шляху всі кандидати говорили, що представлять програми, і їх будуть вивчати, робити аналіз. Але так склалося, що тільки я подав свою програму. Це говорить про те, що головною проблемою не тільки в нашому футболі, а й у суспільстві, є відкритість. Ми її продемонстрували.

- Поясніть пункт про зміну регламенту Прем'єр-ліги для оптимізації засобів. Що це означає?

- Ми чудово бачимо, що ті функції, які були покладені на Прем'єр-лігу, коли вона створювалася, на жаль, не виконуються. В першу чергу не виконується функція оптимізації засобів. Хіба це не парадокс, що сьогодні 10 клубів виступає в Другій лізі? 14 клубів Прем'єр-ліги - це ще зрозуміло, все ж клуби з кращим фінансуванням і багатші. Але сьогодні не всі клуби Прем'єр-ліги можуть дозволити собі літати на матчі літаком. Що тоді говорити про клуби Другої ліги?

Ще 7-8 років тому я переконував, що потрібно змінити формат Першої та Другої ліг, але, на жаль, лише тоді, коли у нас повністю настає криза, ми починаємо думати, як щось змінити. Тому я думаю, що маючи такий апарат, як у Прем'єр-лізі і ПФЛ, достатньо двох-трьох людей, які управляли б цим процесом. Думаю, можна було б оптимізувати ці кошти - на заявочну кампанію і на утримання штатів Прем'єр-лізі і ПФЛ.

- Реформа Першої та Другої ліг передбачає зональне поділ?

- Особисто я вважаю, що Першу лігу потрібно зберегти в одній зоні, а ось Другу, переконаний, варто розділити за територіальним принципом і зробити її напівпрофесійною і віддати в чотири регіони. Тим більше, ми все красиво декларуємо децентралізацію і влади, і грошей. Думаю, що в цій ситуації, яка склалася в Україні, де вона хоче залишати більше грошей в областях і на місцях, це якраз та можливість, щоб розвивалися клуби в регіонах. У такій ситуації кожен регіон мав би по 10-12 команда, чотири регіони - це вже мінімум 40 колективів. А сьогодні у нас всього 10. До цього потрібно йти, тому що в іншому випадку Другий ліги не буде зовсім.

- А з Прем'єр-лігою що робити?

- Вважаю, що Прем'єр-ліга повинна співпрацювати з нижчими лігами, тому що у нас цікаво виходить, що кожен живе у своєму вимірі, а системи футболу в Україні немає. Поки ми не створимо систему проведення, організації та керівництва футболом, ми не зможемо прогресувати.

- У вашій програмі є пункт прозорості діяльності комітету арбітрів. Вас не влаштовує те, що відбувається при Колліні?

- Я б не сказав, що не влаштовує. Я б хотів більше спілкування та відкритості комітету арбітрів. Суспільство так влаштовано, що ми весь час критикуємо суддівство. Це багатьом вигідно, бо за критикою не видно проблем футбольних клубів, організації та проведення матчів, не видно прорахунків у підготовці арбітрів. Все впирається на те, що суддя помилився. Це підводиться не як помилка, а як система. Ми бачимо помилки арбітрів на чемпіонатах світу, але там немає такої реакції, як у нас. Напевно, ті, хто критикують, приймають участь у цьому?

- Ви підтримуєте продовження співпраці з Колліною?

- П'єрлуїджі Колліна приніс дуже багато нового. Він дуже хороший педагог, вміє пояснити, показав усім, над чим варто працювати. Якщо у нього є бажання, думаю, з ним потрібно продовжити співпрацю.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: