Ярослав Зубрицький: "З усіх сил ми стараємося потрапити до фінальної четвірки"

17 квітня 09:15
Переглядів: 213
зубрицький

Команди "Львівської Політехніки" успішно виступають у двох змаганнях. Днями "інженери" тріумфували на другому етапі СБЛУ-Таскомбанк "Галичина" серед команд західного регіону у Рівному. А у Вищій Лізі "Львівська Політехніка" теж перебуває нагорі турнірної таблиці, двічі здолавши вдома "Маріуполь" 91:68 і 85:62. Головний тренер львів’ян Ярослав Зубрицький розповів, чому його студентська команда найкраща у Західному регіоні і які перспективи "Львівської Політехніки" у Вищій Лізі.

- У мене у студентській команді грають чотири хлопця з команди Вищої Ліги, але, скажемо так, вони ключову роль не відіграють у Вищій Лізі, вони допомагають, але це для них – досвід. Це Кузьменко, Палів, Базилев, Гуцалюк.  За рахунок досвіду виступів у "Вишці" у студентській лізі їм було легше грати. Є дуже багато хороших хлопців, які зі мною вже два роки тренуються разом. Вони прогресують. І за рахунок того, що у нас той самий склад практично без змін два роки, це дає позитивний результат у змаганнях студентів. Ми ще долучили до фінальної частини двох хлопців з інфізу, які також непогано влилися у наш колектив і було пару матчів, де вони нам допомогли. Також до нас звернувся Андрій Співак, цього року він не грав у Вищій лізі. Я його залучив до студентських змагань, він дуже сильно допоміг нам у фінальній частині.

- Ви представляєте Львівську Політехніку не лише у Студентській Лізі, а й у Вищій. Ресурсу поки що вистачає, щоб лідирувати у другому змаганні?
- Поки що так. Після нового року нам трохи важче стало у плані фінансування. Університет нам допомагає, спонсор обіцяє нам надати допомогу, не відмовляється від нас – у нас є турецька фірма Онур, ті зобов’язання, що вона на себе взяла, обіцяє виконати. Але на даний момент ми поки що чекаємо. Але хлопці стараються, боряться, є бажання в усіх потрапити до фінальної четвірки. Будемо надіятися, що нам вдасться це зробити, а далі буде видно.

- Кого Ви бачите конкурентами у боротьбі за місце у Топ-4?
- Ну, дивіться. Я думаю, Говерла 100% попадає, потім Хімік-2 Южний, ми, Кропивницький, Кривий Ріг. Оці команди битимуться за четвірку. Хтось має бути п’ятим зайвим. З усіх сил ми стараємося потрапити до фінальної четвірки. Завдання у нас таке.

- А у Студентській лізі є плани зазіхнути на титул?
- Не думаю, на фінальному етапі будуть складніші суперники. До деяких студентських команд підключаться гравці з Суперліги, тому буде дуже важко пробиватися далі. Зараз завдання стоїть потрапити до фінальної четвірки, а далі побачимо. Там зараз поміняли регламент. Ми граємо дві гри, як за одну. З одного боку трохи легше, з іншого – нема права на помилку. Якщо ти програв, ти вже вибуваєш. Якщо б були підгрупи, як минулого року, можна було одну гру прогграти, а потім зібратися і решту виграти, а тут треба зіграти по максимуму.

- На ваш погляд, правильно, що до змагань серед студентів залучають гравців з Суперліги, вищої ліги?
- А чому б ні? Якщо вони вчаться у навчальному закладі, який виставляє команду на змагання, вони мають відстоювати його честь, підтримувакли імідж. Основне, щоб дотримувалися регламенту. Якщо все за правилами, чому б ні? Відтак вони молодці, що грають у Суперлізі.

- До речі про Суперлігу. Якщо вам вдасться виявитися найкращою командою Вищої ліги, розглядатимете можливість заявитися до Суперліги?
- Усе залежить від фінансування на наступний рік.

- У Львові були часи, коли ресурсу було достатньо?
- Коли була команда "Політехніка-Галичина", 5-6 років фінансування було стабільно-достатнім. І ми четвертими навіть ставали у Чемпіонаті України. Але зараз, нажаль, не ті часи, з фінансуванням важче.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: