Є перша медаль України на Олімпійських іграх у Сочі!

09 лютого 17:32
Переглядів: 1660
Семеренко

Віта Семеренко - бронзовий призер Олімпійських ігор!

Вже другий змагальний день в Сочі перервав восьмирічу медальну перерву України на Олімпіадах! І зробила це та, чий шлях до олімпійського успіху в цьому сезоні був самим тернистим.

Віта Семеренко через хворобу змастила закінчення передсезонної підготовки, пропустила перший етап Кубка світу і досить невиразно виглядала на продовженні сезону. Але у вирішальний момент Віта проявила кращі зразки своїх бійцівських якостей і скористатися сприятливими обставинами спринту.

Записані фаворити гонки несподівано багато помилялися на безвітряному стрільбищі стадіону «Лаура». Так, без штрафу не змогли пройти ні Дарина Домрачева, ні Тура Бергер, ні Габріела Соукалова або Кайса Макаряйнен - ніхто з лідерів Кубка світу не зумів навіть потрапити в квіткову церемонію нагородження.

Єдиною з фаворитів, зуміаша пройти рубежі з нулями, стала Анастасія Кузьміна, яка завоювала золото Сочі і підтвердила невипадковість свого успіху чотирирічної давнини! З п'яти перемог у кар'єрі словацької біатлоністки дві припали на олімпійські старти!

Віта Семеренко стартувала в останній групі. До моменту її стійки на попередньому п'єдесталі пошани красувалися сенсації - Карін Оберхофер з Італії та француженка Анаіс Бескон. Але в підсумку обидві змушені були задовольнятися місцями на підступі до медалей.

Спочатку на друге місце піднялася росіянка Ольга Вілухіна. І тут підійшла черга Віти. Стрільбу стоячи української спортсменки всі вболівальники дивилися з завмиранням серця: за десяток хвилин до цього Валя Серенко останнім пострілом втратила надії на вірну медаль. Але Віта зуміла уникнути помилки, трохи відклавши останній постріл і закінчивши спринт зі стовідсотковою точністю.

Залишалося випробування останнім колом, на який Віта вийшла п'ята і з перемінним успіхом боролася в першу чергу з Вілухіною. Спочатку динаміка бігу складалася на користь нашої біатлоністки: ще за півкілометра до фінішу Віта була попереду. Але останні метри дистанції росіянка пройшла з більшим запасом.

Проте, слідом за трьома особистими бронзовими нагородами чемпіонатів світу, сьогодні Віта Семеренко додала в свій блискучий персональний актив, а заодно - і в зал слави українського біатлону бронзову нагороду Олімпійських Ігор!

Браво, Віта! Дякуємо тобі!

Валя Семеренко після промаху в стійці фінішувала 12-ю, але це аж ніяк не означає припинення боротьби в персьюті: від третього місця Валю відокремлює всього 16 секунд. Не зовсім склалася гонка у Олени Підгрушної: також з одним промахом чемпіонка світу минулого року на цей раз фінішувала 26-ю. У Юлії Джим 42-е місце.

Сьогоднішній день, безумовно, стане величезним святом в рядах української збірної. І, сподіваємося, цей успіх додасть всім спортсменам нашої команди віри у власні сили і допоможе вже в гонках переслідування показувати найкращі результати.

Фініш Віти Семеренко - відео

1. Анастасія Кузьміна (0+0) 21:06.8
2. Ольга Вілухіна (0+0) +19.9
3. Віта Семеренко (0+0) +21.7
...
12. Валя Семеренко (0+1) +38.1
26. Олена Підгрушна (0+1) +1:06.0
42. Юлія Джима (1+2) +1:48.7


 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: