Євген Мурзін: "Без роздумів погодився очолити збірну України"

10 червня 10:00
Переглядів: 202
Мурзін

Новий наставник збірної України та екс-тренер івано-франківської Говерли Євген Мурзін розповів про амбіції, склад команди і Фрателло.

- Пропозицію очолити збірну я отримав від нового президента федерації Михайла Бродського. Згоду дав відразу ж, практично без роздумів.

- Що для вас стало визначальним у такому швидкому ухваленні рішення?
- Це дуже відповідальна і цікава робота. Для мене вона багато що означає: хочеться спробувати себе в справі з кращими баскетболістами України.

- Пост головного тренера збірної ви будете поєднувати з роботою в «Говерлі», яку очолюєте останні роки?
- На сьогодні це питання не вирішене. У клубі я поки що у відпустці. А ближче до початку сезону поговорю з президентом ФБУ щодо того, як він ставиться до поєднання постів.

- Наскільки розрахований ваш контракт по роботі в збірній?
- Контракт ми не підписували, в офіційну процедуру призначення я не вникаю. Але ви ж знаєте роботу тренера - в будь-який момент все може помінятися. А на скільки мені доручають збірну, краще запитати президента ФБУ. Поки я готую команду до вересневого Євробаскету-2015.

- Фінансові питання обговорювали?
- Так, але не контракт, адже головним було моє принципова згода. Говорили про гравців, шанси збірної, про те, як буде працювати команда.

- Тренерський штаб ви самі собі підбираєте?
- Так, поки що в ньому тільки мій клубний асистент Олександр Лохманчук (екс-гравець «Будки» і збірної). Буде скаут, тренер із загальнофізичної підготовки і ще один помічник.

- Але це не іноземці зі штабу колишнього наставника Майка Фрателло?
- Безумовно. Вони професіонали високого рівня, але для нас це дорого. Ведемо переговори, в тому числі і з Денисом Журавльовим і Славою Медведенко, які працювали з Майком.

- Від наших легіонерів не збираєтеся відмовлятися?
- Ні в якому разі, хочемо їх бачити у збірній. Але для цього потрібно мати можливості і дізнатися, чи є у хлопців бажання грати в команді. Говорити будемо і через агентів, і через шанованих людей. А, скажімо, з Сергієм Ліщуком і Кирилом Фесенком я хочу поспілкуватися особисто. З Кравцовим вже поговорив - Слава готовий зіграти за збірну.

- Наскільки буде відрізнятися команда Мурзіна від команди Фрателло?
- Зараз я уважно переглядаю останні ігри збірної. Звичайно, штаб Майка зробив велику роботу, з багатьма його методами я згоден. Розумію, чого він хотів домогтися від хлопців і в якому напрямку працював, тому кардинальної зміни стилю гри чекати не варто. Найголовніше, що нам потрібно, щоб гравці повірили в себе і щоб збірній створили нормальні умови для роботи.

- Коли почнеться підготовка до чемпіонату Європи?
- 20 липня збираємося в Южному. Можливо, викличемо кількох новачків. Скажімо, я хотів би бачити Олександра Сизова з «Дніпра» та Дениса Лукашова, який провів хороший сезон в «Будівельнику».

- Мета на Євробаскет вже єи?
- Зараз я поки входжу в справи збірної, але хотілося б як мінімум вийти з групи.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: