Євген Мурзін: "Я кричав, щоб змусити гравців грати на максимумі"

25 листопада 10:33
Переглядів: 198
мурзін

Прес-конференція після матчу "Говерла" - "Дніпро-Азот"

Юджин Харріс, захисник "Дніпро-Азоту":

- Ми добре грали в захисті. У нас прекрасний тренер, він дуже хороший стратег. Але поки що це перші кроки, нам належить тривалий шлях. Нам потрібно виправляти багато наших помилок, тільки тоді ми станемо хорошою командою ментально.

- Що скажеш про свою особисту гру сьогодні?

- Я сьогодні грав краще, але мені, напевно, потрібно скоротити кількість втрат. Після цієї гри ми поспілкуємося з тренером і він внесе корективи, як у мою гру, так і в гру команду.

Валерій Плєханов, головний тренер "Дніпро-Азоту":

- Дуже важко, коли ти виконуєш функцію не тренер, який готує команду до сезону, а тренера рятувальника по ходу сезону. Дуже важко перебудовувати гру по ходу. Хлопці сьогодні показали, що рано їх ще списувати. Не можу сказати, що це наша найкраща гра, але у всякому разі у всіх іграх, в яких менше 10 втрат, ми виграли. Їх дві. Але з менталітетом Дніпродзержинська це не так вже й мало. Зрозуміло, що ніхто спокушатися не буде. Зрозуміло, що нам цього мало. Завдання, яке я повторюю від гри до гри - потрапити перший раз в історії "Дніпро-Азоту" в плей-офф чемпіонату, залишається. Я дуже сподіваюся, як я кажу в перервах і перед іграми, що ми крок за кроком все-таки будемо виправляти помилки і будемо показувати розумний баскетбол. Сьогодні дві з половиною чверті був розумний баскетбол, півтори чверті, як звичайно, не дуже. Ми знову провалили одну чверть - це була перша, таке у нас відбувається стандартно. Ще більш образливіше поразку позавчора, хоча чесно сказати, я не можу пояснити. Перше, що я запитав у гравців команди, зайшовши в роздягальню: "Тепер скажіть мені, що було позавчора"? Всі сидять, опустивши голови. Дуже прикра поразка. Але як би там не було сьогодні я радий, що вони ... Знаєте, психологічна яма, коли ти програєш, вона така глибока, і тільки перемоги можуть з неї вивести. Тим більше, що у нас далі гри з Южним і "Будівельником", які в першому колі від нас каменя на камені не залишили. Треба думати, значить. Треба виправляти помилки, які були сьогодні, які були в першому колі проти цих команд. І будемо думати, як виглядати гідно на їх фоні. Поки на більше ми не претендуємо. Поки наше завдання стати міцним середняком і ми до цього йдемо. Поки повільно, поки з такими образливими поразками, як було позавчора, я все одно до нього повертаюся. Ці дві доби, напевно, були найважчими з моменту мого призначення. Я реально вдячний хлопцям за те, що вони сьогодні проявили бійцівські якості і нарешті виграли.

Сергія Алфьоров, захисник "Говерли":

- Повністю заслужена перемога "Дніпро-Азоту", з чим я їх і вітаю. Що стосується нашої гри, ми сьогодні провалили другу чверть. Ми не маємо права так грати у себе вдома. Вони піймали кураж, стали забивати майже всі кидки, але у нас не було навіть фолів. Ми повинні були зупиняти їх фолом. Якщо команда знаходить свій ритм, то ми повинні цей ритм збивати, коли у них все летить. Але ми цього не робили, ми тільки трохи зібралися в кінці чверті. Я вважаю, що помилка була фатальною. У другій половині психологічно було важко, бо ми не грали як команда в захисті і в нападі. Абсолютно закономірний результат. У нас майже немає часу для підготовки до наступних ігор. У вівторок ми вже виїжджаємо, завтра у нас ввечері буде тренування. Будемо працювати і постараємося поліпшити свою гру.

Євген Мурзін, головний тренер "Говерли":

- Важка гра вийшла для нас. Гарний початок і потворний початок другої чверті - дали розігратися лідерам, відчути свою гру. Був переломний момент, я на минулій прес-конференції говорив, що "Говерла" стала схоже на себе і могла переломити. Сьогодні я спеціально дивився, коли п'ять разів рахунок доходив до 5 очок і нам потрібно було один раз захиститися, щоб переломити хід зустрічі. Ми пропускаємо - наздоганяємо, пропускаємо - наздоганяємо. Сьогодні все визначив захист. 28 очок ми забили за останню чверть і пропустили 28 очок. Тут коментарі особливо не потрібні, тут треба було ригати і ви бачите, скільки єдиноборств ми програли один в один. Ось ці моменти мені не зрозумілі. Наш захист, коли залишається одна хвилина до кінця і у нас один фол на табло - я такий захист не розумію. Тому сьогодні програна гра в першу чергу в захисті. Команда "Дніпро-Азоту" показала хорошу гру в нападі - хороший відсоток, п'ять чоловік грали і розірвали нас.

- На майданчику сьогодні дуже часто були чутні лайка, сварки, звинувачення один одного.

- Не було ні лайки, ні сварок. Якщо це на мою адресу, я кричав, щоб змусити гравців грати на максимумі. Тому що я не бачив сьогодні тієї віддачі, яка була з Дніпропетровськом.

- Було чутно саме між гравцями.

- Я не знаю. Мені важко, тому що зал вболівав і я не чув. Просто в скрутну хвилину треба об'єднуватися, а не роз'єднуватися. На минулій прес-конференції, я говорив, що якщо ми втрачаємо м'яч, то ми на позитиві, підтримуємо один одного. А тут ми втрачаємо м'яч і починаємо шукати винних. Я вважаю це неправильно.

- Сьогодні багато закинув Харріс, в чому була помилка, хто його повинен був тримати?

- Ми різну пробували захист. Згадайте, з чого почалося, перша трійка вільна, друга трійка вільна, третя з опором, але практично вільна. Забив 4 з 4 і відчув кидок, у нього було 12 очок за чверть. Потім він не так привільно себе почував, але все-таки 13 очок за три чверті це не так багато. Але якщо прибрати останні фоли, то більш-менш з ним справлялися. Те, що не впоралися з рештою, це так. Кращу гру показав новачок команди Фергюсон, у якого божевільний рейтинг, божевільні показники. Я дивився всі ігри за його участю, але сьогодні він показав свою кращу гру за весь час в Україні.

- Проаналізуйте гру Глена і Подоляна.

- Глен намагався в захисті, зробив 10 підборів. Здивувала його мала результативність. Я не можу зрозуміти причини з його активністю. Моментами він міг реалізувати м'яч з-під кільця, він контактний гравець і завжди йшов на контакт. А сьогодні він грав у передачки. Це для мене не зрозуміло.

Гра Подоляна подвійно незрозуміла. Досвідчений гравець ...

- Завершилося перше коло, проаналізуйте, будь ласка.

- Незадовільно. З 10 матчів 3 перемоги. Найгірше, що ми набагато гірше грали вдома. Ми завжди на виїзді привозили перемог більше, ніж удома. Ми могли будинку оступитися. А зараз ті ігри, які ми повинні були виграти вдома, ми не виграли і програли ті ігри на виїзді, в яких повинні були зобов'язані здобути одну-дві перемоги. Тому оцінка виступів у першому колі незадовільна.

- Чи адаптувалися вже американці? У залі було видно Герасимчука, чи буде він грати за "Говерлу"?

- З'явився він у нас недавно у зв'язку з відходом Стефанишина. Пройшов медогляд, потихеньку підключаємо до тренувального процесу. У понеділок-вівторок по ньому буде прийнято конкретне рішення.

- Адаптація американців за результатами першого кола.

- Так неправильно. Якщо ми говоримо про команду, то ми повинні говорити про всіх. Візьміть статистику, подивіться, хто лідер у команді, хто несе ігрові та очкові показники. Є нерозуміння в захисті. Не можемо ми змусити... Не бачу я того, чого хотів би бачити. Принаймні, у мене більше питань до інших гравців.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: