Євген Ривкін: "Якби все було добре, то це була б фантастика"

28 січня 10:05
Переглядів: 719
Ривкін

Вчора у конференц-залі Будинку футболу відбулася прес-конференція збірної України з представниками ЗМІ з приводу майбутнього чемпіонату Європи у Бельгії. На питання журналістів відповідали головний тренер збірної Євген Ривкін і виконавчий директор АФУ Микола Повисший.

- Який остаточний список гравців на чемпіонат Європи?

Євген Ривкін: Ми намагаємося використати максимально можливий час по визначенню списку 14-ти. Це футзал і можливі травми, але на сьогоднішній день можу сказати, що ті гравці, які зараз сидять тут, включені в заявку. У нас ще є трохи часу до дедлайну. Є збірні, які тягнуть із заявкою до останнього, але ми визначилися зі списком. Дай Бог, щоб ризик травм нас оминув, і хлопці представляли честь України.

- Як підготувалася збірна і які враження від майбутнього європейського форуму?

Євген Ривкін: За останні роки ми вперше змогли провести достатньо серйозну підготовку. У першу чергу це стосується спарингів з дуже сильними командами, навіть попри дуже напружений календар у чемпіонаті України. Це завдавало нам певних незручностей, тим не менш, ми змогли перевірити свої сили зі збірними Італії і Хорватії – це півфіналісти минулого Євро. Зараз дуже серйозно працюємо на зборі і підготовка спланована так, щоб хлопці підійшли в оптимальній формі саме до чемпіонату Європи. Стосовно підготовки виконуємо майже все заплановане.

З приводу вражень я вже неодноразово казав, що Євро – це вершина і для футзалістів, і для тренерів. Тому зрозуміло, що ми відчуваємо відповідальність, яка на нас покладена. Водночас хочу підкреслити, що зараз головна мотивація для мене і хлопців – те, що ми можемо реалізувати свої можливості на змаганнях такого високого рівня. Асоціація поставила перед нами певні завдання і думаю, що гравці зроблять усе для того, щоб їх виконати. Ще раз підкреслю, що найвища мотивація – максимально кращий виступ, оскільки це практично одне з найсильніших змагань у світі, враховуючи, що футзал, на жаль, не включений у програму Олімпіад. Команди європейського континенту дійсно одні з найсильніших у світі.

- Хто буде капітаном збірної?

Євген Ривкін: У грі з Хорватам Дмитро Литвиненко виконував обов’язки капітана. Думаю, що після закінчення збору у нас буде внутрішня нарада команди і на ній ми або підтвердимо його у цій ролі, або буде обрано іншу людину, якій усі повністю довірятимуть. Пов’язано це з тим, що хоч ми і зустрічаємося, але це триває недовго, тому під час зборів були різні капітани. Зараз, коли ми вже визначилися зі списком, зможемо вирішувати внутрішні питання. На сьогоднішній день у нас зібрані дуже талановиті хлопці і кожен з них може взяти відповідальність на себе. Головне – це колектив і команда, адже саме команді на полі необхідно буде вирішувати поставлені завдання.

- Які завдання поставила АФУ перед збірною?

Микола Повисший: Вихід національної збірної у фінальну частину чемпіонату Європи уже успіх. Безумовно перед зустріччю з Анатолієм Володимировичем, під час спілкування хлопці сказали, що було б здорово приїхати сюди 9 лютого. Я підтримую цю пропозицію і дай Бог, щоб воно так і було. Ми чудово розуміємо, що футзал, як і інші ігрові види спорту, достатньо непередбачуваний, а тому будемо сподіватися на успішний виступ збірної у Бельгії.  

Євген Рикін: Довгий час ми говоримо, а зараз хочемо щось зробити. Хлопці їх знають і думаю, що цього досить, але одна із задач, які мені зараз вказав Микола Пилипович, зустрітися тут з вами 9 лютого. Як воно буде покаже час. Відповідь дасть гра, а передбачити її неможливо. Повірте мені, усі хочуть зіграти так, як ви від нас цього чекаєте. Почекаймо трохи і дамо команді себе реалізувати.

- Про що була розмова з Анатолієм Поповим?

Микола Повисший: Він побажав хлопцям успіху і висловив позицію керівництва ФФУ стосовно збірної команди з футзалу, у якої, повторюся, вже є успіх – вихід на чемпіонат Європи.

Євген Ривкін: Приємно, що зараз до футзальної збірної є певна увага і ми відчуваємо себе частиною великої футбольної сім’ї. Думаю, що напутні слова керівництва ФФУ також дозволять нам зрозуміти, що ми представляємо серйозну країну, яка високо стоїть в еліті футболу, а футзал його частина.

- Чи є якісь негативні моменти або ж усе гаразд?

Євген Ривкін: Якби усе було добре, то це як мінімум була б фантастика. Звісна річ, що в нормальній роботі повинно бути все. Усі - тренерський штаб, керівництво АФУ та й самі хлопці робимо все, щоб підвести команду до ігор чемпіонату Європи у максимально бойовому стані, тому не думаю, що є сенс це обговорювати. Навіть якщо будуть травми, хлопці настільки хочуть показати футзал високого рівня, що самі зроблять усе, щоб ці речі не заважали їм втілити у життя свою мрію. У кожного гравця перед виїздом на такий форум має бути мрія і до неї треба йти.

- Що Ви підготували у тактичному плані нашим суперникам?

Євген Ривкін: Стратегія є як на весь турнір, так і на кожен матч, де також застосовуються різні тактичні прийоми. Повторюся, що це гра, а вона дуже динамічна, бо на полі лише 5 гравців. Все змінюється дуже швидко і щось передбачити неможливо. Для цього і є збори, щоб спробувати по можливості зробити певні ігрові моделі, зрозуміти зв’язки, поєднання. Ця збірна і тут важко за короткий проміжок часу зробити зіграний колектив, тим не менш треба працювати і до цього йти.

Микола Повисший: Певно, що у Євгена Семеновича і колективу є домашні заготовки і впевнений, що ми їх побачимо під час матчів за участю збірної України.

- Дмитре, Ви приїхали тільки сьогодні. Як вдалося влитися у склад чи є якісь складнощі?

Дмитро Бондар: Радий бачити усіх хлопців, а на тренуваннях ще встигнемо зігратися. Відчуваю себе добре.

Євген Ривкін: Як ви розумієте, Дмитро брав участь у всіх підготовчих зборах, а тому влитися у команду для нього не стане чимось складним. Крім того, відзначу таку річ, що усі хлопці професіональні футзалісти. Приїжджаючи у збірну за обмежений часовий відтинок тренерський колектив намагається зробити усе можливе, але це більше робота над психологією. Кожний гравець розуміє, що Дмитро готувався і я повністю переконаний, що у нього по зіграності не буде жодних проблем.

- Розкажіть про вчорашню товариську гру з «Епіцентром К3».

Євген Ривкін: Річ у тім, що ми хотіли провести цей матч у закритому режимі, було необхідно випробувати стандартні положення, але ми не змогли цього зробити, бо попросилися уболівальники. Ми не змогли їм відмовити і довелося усе видозмінити, так що цей матч являв собою ще одне відкрите тренування. Через це був максимально зменшений час гри і ми спробували просто подивитися на те, що відбувалося на полі. Результат хоч і був позитивний, але він нас абсолютно не цікавив. Люди просили, а враховуючи, що збірна грає для уболівальників, то відмовити не змогли.

Наостанок увесь тренерський штаб та керівництво АФУ попросило усіх уболівальників і також представників ЗМІ про максимальну підтримку національної дружина, яка обов'язково допоможе їй гідно виступити у Бельгії.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: