Єжи Енґель: "Свято є свято!"

16 липня 18:56
Переглядів: 99
енгель

Цей футбольний фахівець має в Польщі непідважальний авторитет. Бо він зумів повернути варшавській «Польонії» чемпіонський трон 2000 року після 54 річної мовчанки, з якою побував у Львові.

А силу його репрезентації Польщі на собі пізнала і національна команда України (поразка в Києві – 1:3), а разом і доброту цього наставника, команда якого подарувала українцям шанс (1:1) поборотися за поїздку на азіатський ЧС – 2002. Врешті пан Єжи належить до грона європейських спеціалістів, з думкою якого рахується УЄФА. Тож, як личить людині такої марки, він добре обізнаний і з подіями історичного значення, якою залишається дата народження львівського футболу. Ось, що пан Юрек нам сказав:

«Чемпіонат світу закінчився і можна перевести дух. Щодо матчу, якого 120-ліття обходили в Україні, то мені відомо небагато. Найважливіше, що він відбувся під час Другого Злету польського гімнастичного товариства «Сокіл», за яким стежило понад 3 тисячі глядачів. Крім того важко говорити про цей поєдинок, як великий. Адже він тривав тільки до першого гола у ворота, котрі собою становили вбиті у землю палиці-прапорці.

Львівський «Сокіл» забив гол і хоча краків’яни дуже хотіли продовжити гру далі, однак матч перервали, бо не було можливості на його продовження. Надійшов час виступів гімнастів репрезунтуючих, ще раз мушу наголосити польських соколів, а це було найважливішим пунктом програми.

Але матч мав місце і він записався в історії польського футболу знаковою датою. До речі, від якої, як тепер виявляється, розпочався і відлік початку українського футболу. Як бачимо це була важлива подія у житті львів’ян, яка заклала підвалини під польський і український футбол. Часом достатньо декількох хвилин, щоб розпочалася нова історія. Свято є свято!

Тож, вітаю усіх українців і бажаю вам миру та здоров'я!