Юля Ткач-Остапчук: "Приємно на душі, коли дивлюся на медаль"

21 квітня 17:40
Переглядів: 179
Ткач-Остапчук

Титулована львівська борчиня Юля Ткач-Остапчук після народження дитини повернулася у великий спорт і вже з першого серйозного старту виборола бронзову медаль чемпіонату Європи зі спортивної боротьби, що відбувся у Фінляндії.

У ваговій категорії до 63 кг львів’янка спочатку здобула перемогу над іспанкою Авророю Хафардо (13:3), потім виграла у Інни Тражукової з Росії (8:0), а в півфіналі поступилася Анастасії Григор’євій з Латвії (3:6). У поєдинку за «бронзу» вихованка заслуженого тренера України Андрія Пістуна взяла верх над чешкою Адель Ханзліковою (4:0). Повернувшись до Львова, щаслива мама і титулована спортсменка поспілкувалася з кореспондентом.

- Юля, вітаю з хорошим результатом на чемпіонаті Європи.  Скільки часу не тренувалася і чому вирішила повернутися у великий спорт?

- Дякую. Хлопчика народила 13 серпня. Коли йому був місяць, почала тренуватися. Мабуть, не здивую нікого, якщо скажу, що було важко. Аби набрати попередню форму потрібно було працювати відчі більше. Бажання тренуватися було дуже велике, оскільки дуже засумувала за килимом та атмосферою змагань. Ще до вагітності планувала моє повернення у великий спорт. Це була лише невелика декретна відпустка (сміється). Звісно, були і хвилювання, аби після народження дитини все було успішно. На щастя, так воно і сталося.

- Як готувалася до чемпіонату Європи у Фінляндії?

- Готувалися на зборі в Конча-Заспі разом зі збірною України. Дякувати Богу є медаль і це найголовніше. Звісно, хотілося перемоги і золота, проте, дивляючись на свою бронзову медаль і, згадуючи скільки у ній поту, сліз і недоспаних ночей біля синочка,  стає приємно на душі. У півфіналі програла титулованій спортсменці з Латвії. Анастасія Григор’єва уже було чемпіонкою Європи у вазі до 63 кг минулого року. Для мене вона незручний суперник.

- Чому?

- У неї високий зріст, довгі кінцівки і досить темпова боротьба. Я поступилися через те, що мені не вистачило функціональної підготовки. Мабуть, ще не повінстю відновилася після народження дитини. Окрім того, належної кількості змагань перед чемпіонатом Європи не було. Це також вплинуло.

- Сутичка проти латвійки була найважчою на турнірі?

- Після перерви у спортивній кар’єрі чемпіонат Європи у Фінляндії був лише моїм другим стартом. Зважаючи на це, усі сутички були важкими, а найважчим, мабуть, півфінал.

- Кому присвячуєш свій виступ на турнірі?

- Звичайно, своїй сім’ї. Синові, чоловікові та мамі. Вони у мене найдорожчі та найрідніші люди. Їх безмежно люблю.

- Які спортивні плани на майбутнє?

- Якщо глобальні, то завоювати путівку на Олімпійські Ігри в Ріо-де-Жанейро і виграти там медаль, бажано золоту… А найближчі плани – це підготовка до чемпіонату України, де будуть розігруватися путівки на чемпіонат світу.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: