Юні калуські хокеїсти виступатимуть у чемпіонаті України

16 травня 22:30
Переглядів: 250
Хокей

Команда "Калуський легіон", складена з гравців 10-11 років, планує заявитись у чемпіонат України з хокею серед дітей наймолодшої вікової групи.

Уже зараз планують починати підготовку юних хокеїстів до майбутніх офіційних матчів. Це підтвердив голова батьківського комітету "Калуського легіону" Василь Крайник.

- Ми ще раніше вирішили, що подаватимемо у Федерацію хокею України заявку на участь "Калуського легіону" в чемпіонаті України U-12. У сезоні 2016-2017 рр. діти 2005-2006 років народження вже можуть в ньому виступати. Тому передусім наприкінці минулого року звернулися за допомогою до Калуської міськради, яка, приймаючи Програму фінансової підтримки громадських спортивних організацій в місті Калуші на 2016 рік, передбачила в міському бюджеті обсяг коштів на ХК "Калуський легіон" в сумі 20 тис. грн. А не так давно депутати міськради прийняли рішення про додаткове виділення з міської казни для фінансової підтримки нашої дитячої хокейної команди – 130 тис. грн., зважаючи на те, що вона братиме участь в чемпіонаті України U-12.

- А чи не замало виявиться цих грошей? Про залучення інших джерел фінансування команди ви вже думаєте?

- Ми ще не складали попереднього кошторису, оскільки не знаємо ні чисельності команд-учасниць чемпіонату України, ні формату змагань. Щось проясниться, коли відбудеться засідання ФХУ, де обговорять нюанси проведення чемпіонату та приймуть якісь рішення. Але знаю, що збираються подати заявки 10-15 команд. Це дуже багато. Тому, звісно, 130-150 тис. грн. на утримання "Калуського легіону" та поїздки команди на матчі в різні регіони країни явно не вистачить. Однак ми продовжуватимемо роботу з потенційними спонсорами. Думаю, що також звернемося за підтримкою до Івано-Франківської облради. Адже в Калуші, де є такий чудовий льодовий палац, просто не може не розвиватися дитячий хокей.

- Крім всеукраїнського турніру в Калуші хокеїсти "Калуського легіону" цьогоріч брали участь в якихось інших подібних змаганнях?

- 26-28 березня наша команда побувала на міжнародному хоккейному турнірі в Словаччині. У цих змаганнях брали участь 8 команд. "Калуський легіон" обіграв дві словацькі команди, поступився двом латвійським, одна з яких є фарм-клубом ХК "Динамо" (Рига), а в напруженому матчі за третє місце зазнав мінімальної поразки (3:4) від команди з Молдови. До речі, за останню виступала ціла п’ятірка юних гравців, які навчаються в хокейній школі ризького "Динамо". Тому четверте місце, здобуте "Калуським легіоном" на такому представницькому міжнародному турнірі, ми розцінюємо як досягнення. До того ж діти набули надзвичайно потрібний досвід гри з сильними суперниками.

- Скільки зараз в "Калуському легіоні" хокеїстів, які зможуть виступати в майбутньому чемпіонаті?

- Корінних калушан - 16. Зараз вони складають кістяк команди і разом фактично тренуються 2-3 роки. Але й чимало дітей з інших областей, що займаються хокеєм та хочуть виступати за "Калуський легіон". Зокрема, в Калуш на всеукраїнський дитячий хокейний турнір за згодою і за сприяння батьків спеціально приїхали три львівські хлопчики і два юні хокеїсти зі школи ХК "Донбас", щоб на цих змаганнях пограти за нашу команду. Так само просилися діти зі Львова, Донецька та інших міст поїхати разом на міжнародний хокейний турнір в Словаччину, аби мати там можливість виступити в складі команди "Калуський легіон". І клопотання деяких їхніх батьків ми задовольнили, оскільки розглядаємо варіанти щодо залучення й не калушан до ігор в чемпіонаті України. Адже добре розуміємо, що для того, щоб виступати на офіційних всеукраїнських змаганнях і претендувати на якесь гідне місце, потрібно мати в її складі бодай повноцінні чотири п’ятірки. Бо, як відомо, хокей - це така гра, яка не обходиться без травм і дискваліфікацій навіть на кілька матчів. Тому тренерові "Калуського легіону", до речі, колишньому гравцеві ХК "Донбас" Альбертові Шафікову, хотілося б мати у чемпіонаті України в своїй команді кількох хокеїстів з інших міст. Можливо, хтось з таких і потрапить в заявку, якщо, звісно, у нас будуть відповідні фінансові можливості.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: