Юніори. "Дніпро" U-19 – "Карпати" U-19 – 0:3

12 жовтня 23:23
Переглядів: 89
Карпати

10-й тур. 12.10.2013, 12:00. «Металург», Новомосковськ. Похмуро. +11°С

Арбітр – Олександр Омельченко (Слов’янськ, Донецька обл.). Асистенти арбітра: Роман Ейдя (Київ), Катерина Кожурина (Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.). Четвертий арбітр – Андрій Семенов (Дніпропетровськ). Спостерігач арбітражу – Олег Євстратов (Одеса).

«ДНІПРО» U-19: Циганок (Кравченко, 72), Лапирьонок, Кочергін, Варен, Баланок, Медведь (Сурник, 74), Гнип, Кірєєв (Арделян, 75), Бесараб (Штанкевич, 58), Третьяков (Вергун, 46), Галенков. Запасні: Кіричук, Гаркуша. Старший тренер – Олександр Поклонський.

«КАРПАТИ» U-19: Мозіль (Сілецький, 87), Єлсуков (Бухта, 79), Дударенко, Виздрик (Грось, 86), Лобай (Білоус, 75), Богач (Диня, 56), Кльоц, Савошко, Полюганич, Яструб (Намуйлик, 85), Грисьо (Захарків, 83). Старший тренер – Ігор Йовічевіч.

Голи: Яструб, 7, 35, 66.

Попередження: Савошко, 80.

Перенесений поєдинок юніорських команд «Дніпро» – «Карпати» мав однаково величезне турнірне значення для обох команд. Адже і дніпряни, і галичани ведуть відчайдушну боротьбу за місце у першому квартеті групи, яке дозволить у другій частині першості України взяти безпосередню участь у розіграші нагород. Поки що у групі -А- на чотири путівки залишається шість претендентів. Причому одеський «Чорноморець», який наразі очолює турнірну таблицю, відсотків на 90 місце у фінальному турнірі собі вже гарантував. Що ж до «Дніпра» і «Карпат», то вони відставали від «моряків» на чотири пункти. А значить, переможець сьогоднішнього протистояння впритул наближався до одеситів, а головне, робив чи не вирішальний крок в боротьбі за омріяну путівку. «Карпати» прибули на гру з «Дніпром» у гарному гуморі. Нагадаємо, в середу підопічні Ігоря Йовічевіча впевнено у Полтаві обіграли «Ворсклу» з рахунком 2:0. Значною мірою саме тому хорватський коуч «левів» вирішив не порушувати старе неписане футбольне правило, яке гласить, що без потреби переможний склад не міняють.

Тож гру проти «синьо-біло-блакитних» «зелено-білі» розпочали тим самим складом, що й з полтавчанами: у рамці воріт – Мозіль; пару центральних захисників склали Виздрик і Єлсуков, а на флангах оборони діяли Лобай та Дударенко – справа і зліва відповідно; Кльоц грав опорника, а Савошко і Яструб доповнили середню лінію; позицію центрфорварда обійняв Грисьо, якого підтримували на флангах Богач з Полюганичем. Натомість керманич «Дніпра» Олександр Поклонський у порівнянні з домашньою грою в середу з «Чорноморцем», в якій його підопічні не змогли втримати переможний рахунок і, пропустивши гол наприкінці зустрічі, зіграли внічию (1:1), зробив у стартовому складі одразу п’ять замін. Забігаючи трохи наперед, відзначимо, що він помилився. Втім, все ж причина поразки дніпрян у сьогоднішній грі радше не стільки в помилках тренера та гравців «синьо-біло-блакитних», скільки у правильно обраній тактиці та ефективних діях «зелено-білих». Як і годиться, господарі одразу пішли в атаку, але це не стало несподіванкою для гостей, які спокійно відбили перші атаки суперника. А от вже перша біль-менш серйозна наступальна контрдія галичан закінчилася взяттям воріт дніпропетровців. Щоправда, перший гольовий момент наші хлопці змарнували. На 6-й хвилині Грисьо з Богачем у контратаці розіграли швиденько коротку стіночку і Богач вискочив сам на сам. На жаль, пробив 10-й номер нашої команди повз рамку воріт. Але вже за хвилину карпатівці рахунок таки відкрили: Лобай з правого флангу вирізав круглого на Яструба і далеко не найвищий гравець на полі головою у красивому стрибку скерував його у сітку – 0:1. Пропустивши гол у свої ворота, «Дніпро» спробував одразу піти вперед великими силами, але карптівці досить впевнено відтіснили гру в центр поля. Команди поперемінно атакували, однак до по-справжньому небезпечних моментів справа не доходила – надійно діяли лінія оборони та кіпери як господарів, так і гостей. Однак при цьому було видно неозброєним оком, що дніпряни не надто розуміють, як пройти захист суперника. Водночас відчувалося, що карпатівці при потребі можуть в атаці і додати.

Гра головним чином між двома карними майданчиками тривала до 34-ї хвилини, доки хтось з центральних захисників «Дніпра» не кинув у прорив центрфорварда Галенкова, який увійшов в штрафний майданчик нашої команди і пробив – м’яч пройшов поряд зі стійкою, нам відверто пощастило. «Карпати» з відповіддю не забарилися. Більше того, підопічні Ігоря Йовічевіча наочно продемонстрували, як треба використовувати свої моменти. Полюганич віддав на Грися на лінію карного і Максим пробив – воротар дніпрян Циганок, щоправда, м’яча відбив, але Яструб на добиванні був першим – 0:2! Другий гол добряче розізлив дніпрян і вони, як і після першого пропущеного м’яча, тут же провели небезпечну атаку лівим флангом, але кіпер «левів» Мозіль вчасно вийшов з воріт, скоротивши кут обстрілу і відбив дуже небезпечний удар Галенкова. Добити ж круглого господарям не дозволили наші захисники.

По перерві хід гри майже не змінився. Ззовні дніпряни ніби-то були активніші. Однак їхні дії здебільшого були хаотичними – не відчувалося, що підопічні Олександра Поклонського чітко знають, що і як необхідно зробити, аби змінити ситуацію у грі на свою користь. Ні, не можна сказати, що у другій 45-хвилинці у кіпера «Карпат» Мозіля та його партнерів по обороні не було роботи – її як раз вистачало, але до точки кипіння справа дійшла лише одного разу, коли на 72-й хвилині центральний захисник «зелено-білих» Єлсуков завалив у власному карному майданчику Галенкова і арбітр матчу цілком справедливо призначив очевидний пенальті. До точки підійшов Вергун і пробив у стилі аля-Мілевський. Піжонство було покарано – круглий влучив у перекладину! Втім, навіть якби дніпряни реалізували пенальті, навряд чи це б суттєво вплинуло на подальший хід гри. По-перше, карпатівці напрочуд впевнено її контролювали. А по-друге, коли Вергун взявся виконувати вирок арбітра, на табло вже горіли цифри 0:3. Це на 66-й хвилині Савошко з флангу віддав передачу на Яструба, той обіграв захисника і пробив з 16-и метрів у ближній, лівий від воротаря кут. За мить м’яч затріпотів у сітці – 0:3, а Яструб в такий спосіб оформив «хет-трик». Ну а після не забитого пенальті, висловлюючись військовою термінологією, команда господарів могла вже спокійно піднімати білий прапор.

Останні двадцять хвилин гри команди відверто догравали. Тож у підсумку «Карпати» взяли більш, ніж переконливий реванш за поразку в матчі першого кола у Раві-Руській. Нагадаємо, на своєму полі «леви» програли з рахунком 1:3. Але найголовніше, «зелено-білі» продемонстрували хороший футбол і до того ж зробили дуже серйозну заявку на вихід у фінальну частину першості.

Нагадаємо, що свій наступний матч, вдома з луцькою «Волинню», «Карпати» проведуть не в наступну середу, як це було передбачено календарем, а в неділю, 20-го жовтня. Причина – одразу п’ятеро гравців нашої команди (Мозіль, Лобай, Макогон, Кльоц, і Гладкий) вже сьогодні відправляються у Київ, а завтра у складі збірної України U-18 відправляються до Норвегії, де 15-го і 17-го числа зіграють два спаринги з тамтешніми однолітками. Також звернемо увагу вболівальників «Карпат», що юніорське галицько-волинське дербі пройде 20-го жовтня не в Раві-Руській, а у Львові, на полі стадіону «Україна».