Юніори. "Динамо" U-19 – "Карпати" U-19 – 1:2

24 вересня 19:43
Переглядів: 108
карпати динамо

Сьогодні, 24 вересня, в матчі шостого туру попереднього групового етапу ІІІ першості країни серед юніорських команд U-19 клубів Прем’єр-ліги сезону 2014/2015 зустрілися вихованці львівських «Карпат» та київського «Динамо». Цим поєдинком команди розпочали друге коло боротьби за путівки до фінального турніру першості країни. Гра на полі НТБ ФК «Динамо» у Чапаївці, як і поєдинок першого кола у Раві-Руській, закінчилася перемогою львів’ян з таким самим рахунком 2:1.

У попередні два сезони (а поточна першість України серед юніорів є третьою за ліком) в чотирьох матчах між командами «Динамо» U-19 та «Карпати» U-19, що проводилися на полі киян, незмінно перемогу святкували «біло-блакитні». Тож сьогодні «зелено-білі» на поле НТБ ФК «Динамо» в Конча-Заспі виходили з твердим наміром перервати цю неприємну для себе серію вояжів до столиці. Забігаючи трохи наперед, скажемо, що свого підопічні Андрія Тлумака та Андрія Сапуги таки досягли. Більше того, «леви» не тільки не програли – у далеко не простій боротьбі вони здобули звитягу і тим самим, займаючи й надалі перше місце в групі, збільшили свій відрив від найближчого переслідувача до 3 турнірних очок.

Визначаючи склад на сьогоднішню гру, тренерський штаб «Карпат» зупинився на тому, що місце у воротах було довірено Івану Сілецькому. Що ж до польових гравців, то пару центральних оборонців склали Остап Грось і Олександр Олійник; на флангах захисту діяли Василь Кравець та Іван Лобай – зліва і справа відповідно; дует опорників склали Роман Лебедь та Петро Намуйлик, вище яких розташувався Ігор Богач; на позиції центрфорварда вийшов Ігор Карпенко, а на флангах іменинника (Карпенко сьогодні відзначав свій 17-й день народження) підтримували Дмитро Саутін і Олексій Гуцуляк – зліва та справа відповідно.

«Карпати», незважаючи на той факт, що їм випало в першому таймі діяти проти сильного зустрічного вітру, розпочали гру дуже агресивно і одразу дали зрозуміти «Динамо», що гостями вони мають намір бути лише номінально, а фактично хочуть бути господарями і диктувати супернику свій футбол. Перший момент у грі, щоправда, все ж створили динамівці, коли на 11-й хвилині після подачі кутового Казаков з району 11-метрової позначки пробив вище поперечини.

Карпатівці з відповіддю не забарилися. Більше того, вже свою першу нагоду відзначитися голом вони використали на всі сто відсотків. Перебуваючи під постійним пресингом, голкіпер динамівців Фастов помилився, не втримавши м’яч у руках, і Гуцуляк, вразивши пусті ворота, відкрив рахунок у матчі – 0:1.

Забивши гол, гості трохи збавили оберти, а господарів рахунок, навпаки, заставив додати в активності, тож до завершення першого тайму м’яч частіше гостював на половині поля «зелено-білих». Однак до небезпеки поблизу наших воріт справа доходила не часто. На 21-й хвилині все той же Казаков непогано пробив метрів з 25-ти, але знову вище каркасу воріт. А от за вісім хвилин кіпер «левів» Сілецький змушений був виявити всю свою майстерність, що він зрештою і зробив, вигравши очну дуель у Нечая, який з правого флангу вибіг сам на сам. Останній шанс відновити рівновагу в рахунку у першому таймі кияни мали на 40-й хвилині, коли триходівку за участю Оріховського та Книша ударом з правого флангу завершував Тарануха, але Сілецький знову правильно обрав позицію у рамці.

Що ж до нашої команди, то карпатівці не лише тримали оборону, а й при першій-ліпшій нагоді великими силами вибігали в контрнаступ, що дозволило не один раз понервувати оборону та воротаря «Динамо», однак до стовідсоткових моментів справа не доходила. Тим не менше, рахунок 1:0 на свою користь за підсумками першого тайму «Карпати» цілком влаштував. А щойно почалася друга 45-хвилинка, «зелено-білі», забивши другий м’яч, зробили більш, ніж серйозну заявку на те, щоб вивезти зі столиці 3 очки. Розігравши на лівому фланзі красиву комбінацію, партнери передачею врозріз між двома центральними захисниками динамівців вивели один в один з воротарем господарів центрфорварда Карпенка і іменинник зробив собі чудовий подарунок – забив гол, довівши перевагу своєї команди в рахунку до двох м’ячів.

А на 69-й хвилині рахунок мав зрости до 3:0 на користь «Карпат». Центральний захисник «Динамо» Чоботенко з порушенням правил у власному карному майданчику зупинив прудконогого карпатівця Шведа і арбітр матчу Андрій Нізола з Івано-Франківська без вагань сказав на 11-метрову позначку та ще й «нагородив» жовтою карткою капітана господарів поля. Якби Карпенко, а саме сьогоднішньому імениннику «леви» довірили право пробити з точки, забив і довів тим самим перевагу своєї команди до трьох голів, то гру можна було б закінчувати – це був би справжній нокаут для динамівців.

А так господарі, отримавши натхнення від гри свого воротаря (Фастов вгадав задум Карпенка і відбив удар у праву «шістку»), ожили і тут же з новими силами знову пішли вперед, за що й були винагороджені голом вже за якихось п’ять хвилин. Книш, отримавши пас у штрафному майданчику гостей після «обрізки» наших оборонців, швидко оцінив ситуацію та майстерно підсік м’яча над Сілецьким, який кинувся йому в ноги – 1:2.

А за чотири хвилини рахунок міг взагалі стати рівним – після прострілу з правого флангу нападник «Динамо» Щебетун, який вийшов на заміну, опинився перед воротами, але спочатку його удар, а потім і добивання іншого динамівця Шепелєва заблокували захисники команди гостей.

Але боротьба тривала до останніх хвилин і наприкінці матчу команди обмінялися дуже небезпечними штрафними ударами. З ударом Оріховського метрів із 25-ти впорався воротар «Карпат» Сілецький, у стрибку парирувавши м’яча, а от кіпера «Динамо» Фастова після удару карпатівського вінгера Гуцуляка підстрахувала стійка.

Додамо, що в іншому матчі нашої групи луцька «Волинь» вдома з рахунком 3:1 обіграла моршинську «Скалу». Тож тепер в активі «Карпат» 12 очок і вони на 3 та 5 пунктів випереджають своїх найближчих переслідувачів – «Волинь» та «Динамо» відповідно. А свій наступний поєдинок «леви» зіграють вдома рівно за тиждень проти «хрестоносців».

6-й тур. 24.09.2014, 15:00. НТБ «Динамо», Чапаївка.