Юніори. "Динамо" U-19 – "Карпати" U-19 – 3:0

10 червня 19:37
Переглядів: 130
Про Карпати

На сьогоднішній очний поєдинок юніори «Карпат» і «Динамо» виходили, знаючи, що один з комплектів нагород кожному з них стовідсотково гарантований. А питання полягало лише в тому, хто стане срібним призером, а хто задовільниться «бронзою». Причому киян, аби випередити львів’ян у боротьбі за друге місце, влаштовувала лише перемога, «левів» же цілком влаштовувала й нічия. Але чи не найбільшою інтригою у звітній грі було питання, чи зуміють «біло-сині» взяти у «зелено-білих» реванш за поразки в усіх попередніх чотирьох матчах, які зіграли суперники між собою упродовж нинішнього сезону.

Тренерський штаб «Карпат», визначаючи стартовий склад, зупинив свій вибір на наступних виконавцях: місце у воротах обійняв Віталій Данилів; пару центральних оборонців склали Володимир Сениця і Олександр Олійник; фланги захисту закривали Василь Кравець та Іван Лобай – зліва і справа відповідно; за опорну зону відповідали Назар Вербний з Петром Намуйликом, вище яких діяв капітан команди Ігор Богач; з флангів атакували два Дмитра – Полюганич і Саутін, а на позиції центрфорварда звично вийшов Ігор Карпенко.

Грати командам довелося в літню спеку, до того ж почався матч о 14:00, коли сонце стояло фактично в зеніті. Тому і господарям, і гостям, аби досягти бажаного результату, слід було не тільки демонструвати свою суто футбольну майстерність, а й проявити вольові та бійцівські якості. Звісно, велике значення мала й функціональна готовність.

Гра розпочалася, що називається, з місця в кар’єр – кияни могли забивати вже на 1-й хвилині, коли партнери розрізною передачею по центру з середньої лінії вивели на очне побачення з голкіпером «Карпат» Щебетуна. Центрфорвард господарів зіграв не найкращим чином, але круглий, якого зачепив Данилів, таки летів у рамку. Однак наші оборонці відіграли епізод до кінця і в останню мить Кравець виніс круглого в поле з лінії воріт. А на 10-й хвилині вже сам воротар «левів» у красивому стрибку відбив м’яча, який Калюжний метрів з 22-ох класно скерував у праву від голкіпера «дев’ятку».

«Карпати» мали хороший шанс відкрити рахунок на 14-й хвилині, коли Полюганич і Карпенко розіграли небезпечну комбінацію в межах карного майданчика господарів, але довести справу до удару по воротах «левам» не вдалося. Те що не вдалося зробити карпатцівцям, змогли втілити в життя динамівці, забивши перший гол у грі після стандарту. В принципі, кутового, який призвів до гола у ворота «Карпат», не повинно було бути. Після навісу з лівого флангу першим на м’ячі був воротар «зелено-білих» Данилів, але його блокував гравець «Динамо». Віталій все ж зумів дотягнутися до круглого, перевівши його через поперечку. Однозначно в цьому моменті арбітр повинен був призначити штрафний у бік динамівців. Та порушення правил в атаці суддя із Житомира зі сторони господарів не зафіксував, вказавши на корнер. А от далі, слідом за рефері, помилилися гравці «Карпат». Оріховський з кутового подав у район 11-метрової позначки, а наші оборонці, програвши другий поверх, дозволили центральному захиснику «біло-синіх» Чоботенку пробити головою. Капітан киян, який вдало підключився до атаки, пробив підступно – м’яч з відскоком від газону влетів до сітки впритул з правою від Даниліва стійки.

До свистка на перерву жодній з команд створити ще бодай один по-справжньому гольовий момент не вдалося – оборона і господарів, і гостей діяла надійно, тож на перепочинок суперники пішли за мінімальної переваги «біло-синіх».

А щойно почався другий тайм, цифри на табло змінилися з 1:0 на 2:0 на користь динамівців. Це лівий вінгер господарів, який був одним з найактивніших на полі у складі обох команд, отримав м’яча в межах карного майданчика, одним фінтом прокинув круглого повз Буська і з гострого кута вистрілив по воротах. Шкіряна сфера за мить затріпотіла за спиною Даниліва, якому було вкрай складно зреагувати на удар з лічених метрів.

Не встигли «Карпати» отямитися від провалу другого тайму, як «Динамо» забило третій гол. Рівно через десять хвилин після того, як рахунок став 2:0, правий хавбек господарів Ковбаса поблизу лицьової лінії виконав простріл – політ м’яча перервала рука правого оборонця гостей Кравця. 3-й номер карпатівців перебував у межах штрафного майданчика, тож арбітр без вагань вказав на точку. Щебетун з 11-метрової позначки пробив впевнено – розвів голкіпера і м’яч по різних кутах. Рахунок став 3:0 і за великим рахунком далі гру можна було не продовжувати.

У заключні півгодини запам’яталися хіба два моменти і то сталися вони незадовго до фінального свистка. Спочатку, трапилося це на 90-й хвилині, Данилів проявив чудеса реакції, відбивши два удари динамівців упритул, а вже в компенсований час Книш вирішив звести порахунки з Грисьом (видно хлопці щось там по ходу гри не поділили один з одним) і в центрі поля намагався відверто вдарити по ногах карпатівця. Втілити у життя свій намір «десятка» динамівців не зумів (прудконогий «лев» встиг в останній момент прибрати ноги), але арбітр адекватно оцінив його дії – показав гірчичник, який виявився для нього другим у грі і «Динамо» завершувало гру у чисельній меншості. Втім це аж ніяк не позначилося на підсумковому результаті – аби реалізувати свою чисельну перевагу і тим самим уникнути «сухої» поразки та ще й з великим рахунком, «Карпатам» елементарно не вистачило часу. Тож сезон підопічні Андрія Тлумака і Андрія Сапуги завершили в не найкращому настрої, але з бронзовими медалями.

14-й тур. 10.06.2015, 14:00. НТБ «Динамо», Чапаївка. 15 глядачів.