Юніори. "Карпати" U-19 – "Дніпро" U-19 – 3:1

03 червня 22:50
Переглядів: 224
Швед

До Львова юніори «Дніпра» приїхали, маючи у своєму активі переможну серію з чотирьох матчів із сумарним рахунком 14:4. Цікаво, що в кожному з цих поєдинків дніпряни пропускали по одному голу. Сьогодні ж від «Карпат» гості з берегів Дніпра отримали у свої ворота три м’ячі, що й зупинило їхню переможну ходу – підопічні Андрія Тлумака та Андрія Сапуги в підсумку виграли з рахунком 3:1 і продовжують очолювати турнірну таблицю фінальної частини першості країни. А тепер про деталі протистояння «зелено-білих» з «синьо-біло-блакитними» на полі стадіону «Україна» столиці Галичини.

Поєдинок став справжнім іспитом для обох команд не лише в плані суто футбольної майстерності, а й перевіркою їхніх морально-вольових якостей та рівня функціональної готовності. Грати галичанам і дніпрянам довелося за умов літньої спеки. Температура повітря була +27°С, але це в тіньочку, а команди усі 90 хвилин ігрового часу провели під спекотним сонцем, де термометр зашкалював за +35°С. До цього додайте ще й повний штиль, тож можна собі тільки уявити, як було хлопцям на полі упродовж матчу.

Тим не менше і господарі, і гості розпочали гру доволі жваво. Зокрема «Дніпро» з самого початку дав зрозуміти, що незважаючи на гостьовий статус, немає наміру відсиджуватися в обороні, а шукатиме своє щастя поблизу воріт господарів. Ну а «Карпати» в принципі ніколи не грають другим номером, намагаючись за рахунок якісного контролю м’яча змусити суперника думати виключно про оборону. Однак сьогодні у першому таймі у «левів» далеко не завжди виходило нав’язати гостям свій футбол. Гра йшла атака на атаку і команди поперемінно змушували одна одну демонструвати свою майстерність в обороні. Треба сказати, що в центрі поля до середини першої 45-хвилинки у карпатівців були проблеми і саме з цієї причини вже на 21-й хвилині замість одного з опорників, Андрія Якиміва, на поле вийшов Петро Намуйлик.

Не можна сказати, що 58-й номер нашої команди своєю появою на полі різко покращив гру, але факт залишається фактом – за дві хвилини після виходу Петра Намуйлика на заміну ми відкрили рахунок. Отримавши м’яч на лівому фланзі після вкидання ауту, Максим Грисьо на підступах до карної зони розвернув двох захисників і віддав поперечну передачу на Назара Вербного, який не став нічого вигадувати і випереджаючи одного з гравців дніпрян, який намагався заблокувати удар, щосили в дотик пробив з правої – м’яч з мінімальним рикошетом оминув руки Данила Кучера і затріпотів у сітці.

Втім, попереду «Карпати» були не довго, менше десяти хвилин. Підопічні Олександра Поклонського з причини пропущеного гола особливо не засмучувались – додали обертів, провели кілька непоганих атак і зрештою змусили голкіпера нашої команди Олега Мозіля не тільки понервувати, а й діставати м’яча із сітки. Щоправда, в епізоді, коли гості забили, як потім вияснилося, свій єдиний гол у грі, не обійшлося без помилки суперника. Це Петро Намуйлик обрізався в середині поля і дніпряни провели швидку атаку правим крилом своєї атаки. Лівий захисник «зелено-білих» Андрій Бусько, підключившись до атаки, після обрізки опорника не встиг закрити свою зону. Скориставшись вільним простором, правий хавбек «Дніпра» Богдан Лєднєв пройшов вперед, змістися в центр, качнув на вході в штрафний майданчик когось із наших центральних захисників і з лівої класно пробив у дальній кут – відчайдушний стрибок Олега Мозіля не зарадив справі і на табло загорілися цифри 1:1.

Нічийний рахунок не влаштовував ні галичан, ні дніпрян. Та й ігрового часу попереду було ще чимало – ціла година. Тож команди знову почали в кожну атаку йти досить великими силами, особливо не задумуючись про безпеку власних воріт. До небезпечних моментів в заключні 15 хвилин першого тайму справа доходила не один раз, але найкращу нагоду піти на перерву, ведучи в рахунку, мали карпатівці. Назар Вербний намагався, як і в епізоді з першим у грі голом, пробити голкіпера дніпропетровців потужним ударом з-за меж карної зони, але м’яч у нього звалився з ноги. Та вийшло навіть на краще – круглий опинився в ногах у Ігоря Богача, який вивалився сам на сам з воротарем. На жаль, наш капітан зіграв не найкращим чином і в підсумку програв очну дуель Данилу Кучеру. Тож до свистка на перерву рахунок 1:1 залишився незмінним.

Щойно почався другий тайм, як «Карпати» створили ще дві відмінні нагоди, аби вдруге у грі вийти вперед у рахунку. В епіцентрі обох моментів був Дмитро Полюганич, який у перерві на позиції лівого вінгера замінив Максима Грися. Спочатку 13-й номер нашої команди класно пробив з кута карного майданчика – круглий, зачепивши трішечки ногу захисника, полетів у дальній кут. Голкіпер «Дніпра» був безсилий врятувати свою команду, як здалося майже усім, від неминучого голу, але в останню мить його підстрахувала поперечка. А за кілька хвилин Дмитро, обігравши на швидкості двох суперників, увійшов в штрафну зону і метрів з десяти вгатив сферу у ближній кут. Та Данило Кучер правильно обрав позицію і відбив м’яча на корнер.

Вихід на поле Дмитра Полюганича однозначно підсилив атакувальну міць «Карпат». Але вирішальною у грі виявилася заміна атакувального хавбека Володимира Гладкого на Мар’яна Шведа. З’явившись на полі на 58-й хвилині, 44-й номер нашої команди вже за чотири хвилини вивів «зелено-білих» вперед. Щоправда, гол став у певній мірі наслідком везіння. Після розіграшу кутового Мар’ян Швед низом виконав простріл на ближню стійку, де згідно з домашньою заготовкою, мав чатувати Ігор Карпенко, який повинен був спробувати переправити круглого до сітки. Центрфорвард перебував саме там, де й мав бути. От тільки пробити по воротах йому не вдалося. Більше, того Ігор взагалі не торкнувся м’яча. Але вийшло, що своїми діями він значною мірою дезорієнтував Данила Кучера і в підсумку голкіпер дніпрян дозволив круглому, немов мишці, прошмигнути у сітку в ближній кут.

Рахунок 2:1, звісно, переможний, але водночас і «слизький» – одна помилка в обороні, або один точний удар суперника і все доведеться розпочинати спочатку. Саме тому, повівши у грі вдруге в рахунку, господарі не лише максимально сконцентровано грали в обороні, а й за першої нагоди вилітали в контратаку. І зрештою саме після перехоплення м’яча в центрі поля «леви» забили третій м’яч, який фактично і зняв усі питання щодо долі протистояння. На 85-й хвилині, вдало зігравши на перехопленні, Назар Вербний кинув у прорив правим флангом Мар’яна Шведа. Нападник на ходу головою скинув м’яча собі на хід, увійшов в карну зону, технічно поклав голкіпера і з лічених метрів розстріляв ворота, які намагалися захистити двоє захисників.

Здавалося, рахунок 3:1 мав позбавити гостей останніх надій на позитивний результат. Адже у гостях відіграти за п’ять хвилин два м’ячі – завдання з непростих. А коли додати сюди ще й втому, то шанси на порятунок взагалі виглядали майже рівними «0». Однак «Дніпро» показав, що в команди є характер. «Синьо-біло-блакитні» до самого фінального свистка билися за зміну рахунку на його покращення. І таки ледь не скоротили гольову перевагу «зелено-білих» до мінімуму. Вже в компенсований арбітром ігровий час Максим Луньов по лівому флангу увірвався в карний майданчик господарів. За великим рахунком, зважаючи на гострий кут, його прорив особливої загрози воротам «Карпат» не ніс, але правий вінгер «левів» Дмитро Саутін «допоміг» своїм оборонцям – у підкаті поблизу лицьової лінії «скосив» 97-го номера дніпрян і арбітр матчу Вадим Запрутняк з Ужгорода без вагань вказав на 11-метрову позначку. Виконувати вирок судді взявся Олександр Сніжко: пробив він з точки дуже сильно – ледь не зламав поперечку, але до сітки м’яч не залетів.

Тож фінальний свисток зафіксував перемогу «Карпат» з рахунком 3:1. Але святкувати звитягу над дніпрянами у наших хлопців немає часу – вже в суботу на них чекає надважливий поєдинок проти донецького «Шахтаря». Гра, як і сьогодні, відбудеться на полі стадіону «Україна». Початок так само о 16:00.

13-й тур. 03.06.2015, 16:00. «Україна», Львів. 250 глядачів.