Юніори. "Карпати" U-19 – "Динамо" U-19 – 2:1

13 серпня 21:57
Переглядів: 124
фани карпати ультрас трибуни

Рік тому юніорські команди львівських «Карпат» і київського «Динамо» так само, як і сьогодні, відкривали сезон очним протистоянням, що відбулося на полі стадіону «Локомотив» у прикордонній Раві-Руській. В значній мірі повторився у звітному поєдинку і сюжет річної давності: гості забили першими, але в підсумку перемогу святкують господарі.

Стартове хвилювання, яке характерне для перших офіційних матчів, мало місце і сьогодні. Тож перші хвилини гра точилася переважно між штрафними майданчиками без загострення. Втім, впоралися команди із стартовим хвилюванням досить швидко. Першими це зробили кияни, які вже на 7-й хвилині ледь не відкрили рахунок. Ростислав Тарануха отримавши м’яча метрах в 22-ох трохи лівіше середини, не став нічого вигадувати і перебуваючи в оточенні захисників, щосили пробив по воротах. Воротар карпатівців Іван Сілецький подібного не очікував, але кіпера підстрахувала поперечина. Та вже в наступній атаці «Динамо» таки забило. Наймолодший гравець у складі обох команд Олександр Шарило (єдиний, хто народився у 1998 році) на правому куті штрафного майданчика майстерно виконав подачу верхом на дальню стійку на все того ж Ростислава Тарануху, і 7-й номер гостей головою скерував круглого у пусті ворота – Іван Сілецький необачно трохи задалеко вийшов з рамки і не зумів завадити динамівцю забити перший гол у новому сезоні.

Швидко забитий суперником м’яч не надломив підопічних Андрія Тлумака і майже одразу після того, як на табло загорілися цифри 0:1, вони створили дві поспіль нагоди, аби відновити паритет в рахунку. Спочатку Володимир Гладкий, накрутивши двох захисників, подав на лінію воротарського майданчика, але удар з близької відстані Дмитра Полюганича прийняла на себе поперечина. А вже за хвилину, після подачі кутового з правого флангу атаки Володимир Сениця виграв боротьбу на другому поверсі і пробив головою. Удару капітана «Карпат» трохи забракло влучності – круглий пройшов у лічених сантиметрах вище каркасу воріт. Тим часом дощ, який розпочався майже зі стартовим свистком арбітра з Тернополя Олега Когута, все посилювався. Посилювався і тиск господарів на ворота гостей. І в середині першої 45-хвилинки «леви» таки забили, причому зробили це після чергового розіграшу кутового. Та миттю раніше, як м’яч затріпотів у сітці, арбітр в полі зафіксував фол в атаці когось з наших гравців і взяття воріт відмінив.

Супершанс зрівняти рахунок «зелено-білі» втратили і на 32-й хвилині, коли після зрячої подачі опорника Павла Макогона, Дмитро Полюганич в дотик пробив, та м’яч, «облизнувши» обидві штанги (!), вилетів в поле.

І все ж до свистка на перерву господарі таки відіграли пропущений у дебюті гри гол. Сталося це упродовж тої самої єдиної хвилини, яку арбітр компенсував у першому таймі. Почалося все з того, що Володимир Гладкий зряче віддав передачу врозріз на хід Дмитру Полюганичу. 13-му номеру галичан у боротьбі із кіпером та захисником проштовхнути м’яча у ворота не вдалося, але круглий відлетів на праве крило атаки господарів, де першим на підборі був правий вінгер «Карпат» Олексій Гуцуляк: потужний удар низом з лівої і є гол «у роздягальню». На перепочинок команди пішли за рівного рахунку – 1:1, але однозначно з протилежним настроєм.

Другий тайм пройшов у обопільних атаках – кожна з команд хотіла розпочати новий сезон з перемоги. Та все ж «Карпати» діяли трохи гостріше і зрештою саме їм судилося забити єдиний гол у другій половині зустрічі. Сталося це на 65-й хвилині матчу, коли правий вінгер «левів» Олексій Гуцуляк отримав передачу в межах карного майданчика. Позиція у карпатівця була доволі перспективна, але не настільки небезпечна, щоб проти нього діяти з порушенням правил. Та у капітана гостей Сергія Чоботенка, який займав у грі позицію центрального захисника, схоже, в той момент від напруження здали нерви і він відверто звалив 27-го номера господарів. Арбітр без вагань призначив пенальті, а кияни особливо з ним і не сперечалися – порушення ні в кого не викликало сумнівів. Вирок судді взявся виконувати Ігор Богач. «Десятка» нашої команди з точки пробив майстерно: витримав гросмейстерську паузу і впевнено розвів голкіпера та м’яч по різних кутах воріт – 2:1.

Треба віддати належне гостям, які після другого пропущеного голу трохи знітилися, але продовжували йти вперед. Щоправда, до логічного завершення – ударів по воротах – їхні атаки майже не доходили. Натомість «Карпати» наприкінці матчу мали чудову нагоду збільшити свою перевагу у рахунку і тим самим ще до фінального свистка зняти всі питання стосовно переможця. На 88-й хвилині Андрій Бусько, який кількома десятками секунд раніше замінив Ігоря Карпенка, отримав класну передачу від Олексія Гуцуляка і справа вийшов сам на сам з воротарем. Та переграти у ближньому бою Дмитра Фастова карпатівцю не вдалося – кіпер зреагував на удар і в шпагаті ногою вибив м’яча в аут. Та для перемоги «Карпатам» вистачило і рахунку 2:1.

1-й тур. 13.08.2014, 18:00. «Локомотив», Рава-Руська. 100 глядачів. Хмарно. +20°С