Юніори. "Карпати" U-19 – "Динамо" U-19 – 3:0

22 квітня 20:28
Переглядів: 147
Про Карпати

Сьогоднішнє очне побачення юніорів «Карпат» і «Динамо» було четвертим у сезоні-2014/2015. Перші три поєдинки суперники зіграли в рамках попереднього групового етапу чемпіонату України і в кожному з них перемогу з мінімальним рахунком (2:1, 2:1 і 1:0) святкували «зелено-білі». Виграли «леви» й сьогодні, тепер вже у рамках фінального турніру. Причому цього разу у «біло-блакитних» шансів на позитивний результат майже не було, а найкращим свідченням цього є підсумкові цифри на табло стадіону «Локомотив» у Раві-руській – 3:0 на користь господарів поля.

Коли відштовхуватися суто від рахунку, то можна зробити висновок, що «Карпати» доволі легко розібралися з принциповим суперником. Та насправді перемога далася господарям з докладанням максимальних зусиль, щонайменше до того моменту, як рахунок став 2:0. Зокрема, в першій половині зустрічі перевага нашої команди над гостями хоча й була, але до створення по-справжньому гольових моментів у володіннях Вадима Солдатенка справа доходила не так часто, якби цього хотілося тренерському штабу галичан. Фактично до першого забитого голу у «левів» було лише дві нагоди відкрити рахунок. На 14-й хвилині Ігор Богач на половині поля суперника обікрав Олександра Масалова і стрімко увірвався в карний майданчик, але замість того, щоб пробити по воротах, наш капітан вирішив віддати передачу на Дмитра Саутіна, який нісся паралельним курсом. У підсумку м’яч перехопили оборонці і винесли його в аут. А на 20-й хвилині все той же Богач пасом по центру урозріз виводив на очне побачення з воротарем центрфорварда Ігоря Карпенка. Однак передача була виконана трішечки засильно і першим на м’ячі був Солдатенко.

Між цими епізодами могли забити й динамівці. Щоправда, небезпека біля воріт Олега Мозіля виникла, що називається, на рівному місці, але шанс відкрити рахунок у гостей насправді був дуже хороший. Після навісу з правого флангу оборонця Олександра Тимчика в карний майданчик господарів одразу кілька гравців обох команд вели боротьбу за м’яч на другому поверсі. Серія рикошетів і круглий опустився в ногах нападника «Динамо» Махайла Удода, який пробивав по воротах з розвороту метрів з восьми – на щастя для карпатівців, шкіряна сфера просвистіла над поперечкою.

«Карпати» відкрили рахунок з третьої спроби, а сталося це на 31-й хвилині. І знову до небезпечного моменту призвів командний пресинг на половині поля суперника. Під тиском карпатівців гравці «Динамо» втратили м’яч, Назар Вербний зробив передачу на ліво і прудконогий Дмитро Полюганич лівіше середини вискочив на ворота. Вадим Солдатенко, аби зменшити кут обстрілу, кинувся йому назустріч. Але в 13-го номера «левів» було достатньо часу, аби оцінити ситуацію і він зряче пробив повз голкіпера у дальній кут – 1:0. Шанси воротаря відбити постріл Дмитра в цьому епізоді були рівні «0».

Повівши в рахунку, підопічні Андрія Тлумака і Андрія Сапуги не зупинилися і продовжували атакувати. Однак в заключні п’ять хвилин перед свистком на перерву «Динамо» активізувалося і провело кілька непоганих атак. До по-справжньому гольових ситуацій, щоправда, справу гостям довести не вдалося, але нервозність у діях нашої оборони в ці хвилини мала місце. Втім, на перерву команди пішли за мінімальної переваги «Карпат», що загалом цілком відображало хід гри у першій 45-хвилинці.

У перерві «Карпати» замін не зробили – у тренерів не було претензій до жодного з своїх гравців. Натомість у гостей відбулося дві зміни – на поле вийшли лівий захисник Денис Норенков (замість Владислава Дубінчака), а гравця середини поля Владислава Приймака замінив Артем Козак. Саме динамівець з чисто українським прізвищем і організував на самому початку другого тайму момент, який ледь не призвів до взяття воріт «Карпат». Затяжна атака гостей закінчилася ударом, після якого м’яч з відскоком від газону перелетів через Олега Мозіля і за мить мав затріпотіти у сітці впритул із дальньою стійкою. Але врятував свою команду від пропущеного голу правий захисник «Карпат» Іван Лобай, який в останню мить виніс круглого в поле з лінії воріт.

Цей епізод у значній мірі став вирішальним у грі. З одної сторони він засмутив гостей, які втратили чудову нагоду відновити рівновагу в рахунку. Та головне, він дав зрозуміти нашим хлопцям, що віддавати супернику ініціативу в жодному разі не годиться, бо тоді можна і не втримати переможний рахунок. Карпатівці немов згадали, що найкраща оборона у футболі – це атака і знову доволі великими силами пішли вперед.

Тиск на володіння Вадима Солдатенка посилювався з кожною хвилиною і зрештою на 66-й хвилині оборона «Динамо» дала другу пробоїну. Це Андрій Бусько, який шість хвилин перед тим на позиції правого вінгера замінив Дмитра Саутіна, отримавши пас на хід, втік від захисників і холоднокровно виграв очну дуель у голкіпера гостей – 2:0.

Пропустивши другий м’яч, кияни за великим рахунком втратили віру у позитивний результат. Щоправда, намагаючись виконати заклики своїх тренерів йти вперед, вони ніби то й намагалися атакувати, але особливої роботи у захисту нашої команди не було. Лише на 81-й хвилині Ігор Нечай пробивав з непоганої позиції, але переграти Олега Мозіля йому не вдалося.

Водночас «Карпати», подвоївши свою перевагу в рахунку, продовжували грати не менш агресивно і зрештою довели свою перевагу в забитих голах до трьох м’ячів. На 85-й хвилині Юрій Захарків, який незадовго до цього на позиції центрфорварда замінив Ігоря Карпенка, виграв верхову боротьбу і головою віддав передачу на хід Андрію Буську. 80-й номер «зелено-білих» мав чудову нагоду оформити «дубль», але завадив йому це зробити Денис Норенков, відверто штовхнувши карпатівця у спину. За фол останньої надії динамівець побачив перед собою червону картку. Але це ще не все – порушення відбулося в межах штрафного майданчика, тож арбітр без вагань вказав на точу. Капітан «левів» Ігор Богач вирок арбітра виконав бездоганно – відбити пенальті у голкіпера киян не було жодних шансів.

На сам кінець відзначимо, що навіть рахунок 3:0 не зупинив карпатівців. «Зелено-білі» на останніх хвилинах провели ще кілька непоганих атак і створили два доволі небезпечних моменти, але забити четвертий гол їм не вдалося. Втім, рахунок 3:0 їх також цілком задовольнив.

7-й тур. 22.04.2015, 13:00. «Локомотив», Рава-Руська. 300 глядачів.
Сонячно. +10°С

Арбітр – Віктор Копієвський (Кіровоград).

Асистенти арбітра: Тарас Семанюк (Івано-Франківськ), Андрій Петров (Кам'янець-Подільський, Хмельницька обл.).
Четвертий арбітр – Ярослав Біць (Львів).

Суддівський спостерігач – Василь Бабій (Житомир).

«КАРПАТИ» U-19: Мозіль (Данилів, 90+1), Кравець, Виздрик, Олійник (Скотаренко, 88), Лобай, Якимів (Лебедь, 89), Вербний, Богач, Саутін (Бусько, 60), Полюганич (Намуйлик, 85), Карпенко (Захарків, 79).