Юніори. "Карпати" U-19 – "Металіст" U-19 – 3:1

09 квітня 19:45
Переглядів: 146
карпати

Зовсім небагато часу було у львівських юніорів для відновлення після виснажливого та напруженого матчу проти однолітків з донецького Шахтаря». Після повернення з Полтавщини «зелено-білі» почали готуватися до не менш серйозного суперника – харківського «Металіста», команди, що стала переможцем попереднього юніорського турніру. Нові змагання харків’яни почали не кращим чином – мало того, що довелося переривати ігровий графік через прохання суперників, та ще й з перемогами ніяк не складалося. У трьох матчах «Металіст» переміг лише раз, тому до матчу проти «Карпат» тримався на низу турнірної таблиці.

Ясна річ, тривалий переїзд до Львова, а звідти до Рави Руської, не міг не вплинути на гравців «Металіста», які з самого початку матчу вирішили діяти від оборони. Карпатівці ж навпаки, одразу кинулися в атаку, адже їм украй важливо було набрати очки, зважаючи на прикру поразку на Полтавщині, що трапилася у самому кінці поєдинку з донеччанами.

Але перша половина матчу пройшла може й за сценарієм «Карпат», але лише у плані володіння м’ячем. Тримаючи гру під своїм контролем карпатівці ніяк не могли втілити перевагу у голи, хоча нагоди для цього «леви» створювали. Особливо хороша нагода була в Володі Гладкого, який отримав право на пробиття штрафного – арбітр встановив м’яча у кількох сантиметрах від карної зони, просто по центру воріт. Здавалося, що хавбек «Карпат» спробує перекинути стінку і пошле м’яча верхом, але Гладкий пробив низом. Це було доволі несподівано, зокрема, і для кіпера «Металіста», але він все ж з ударом впорався.

Куди складніше було за кілька хвилин, коли у центрі штрафного м’яча отримав Карпенко. Хоча кращий бомбардир юніорської першості перебував без опіки, але знаходився в не найкращому положенні, тому прицільного удару у нього не вийшло. Поруч опинився Богач, який узявся добити круглого у ворота, але й тут карпатівська спроба була невдалою.

І як наслідок, «зелено-білі» замість того, щоб повести в рахунку, примудрилися пропустити у власті ворота. Після флангової атаки і навісної передачі, Шестіпалов опинився без прикриття і спокійно замкнув головою дальню штангу.

Такий розклад абсолютно не влаштовував карпатівців, які одразу ж спробували відіграти м’яча, але через доволі високий відсоток браку та непорозуміння, до перерви нічого в господарів не вийшло. Очевидно, у перерві між командою та тренером Андрієм Сапугою (у той час Андрій Тлумак перебував у Києві на ліцензуванні) відбулася серйозна розмова. Як наслідок, у другому таймі «зелено-білі» почали діяти на порядок краще, цікавіше, агресивніше, що, у підсумку, і принесло їм результат.

Дуже важливу роль у підсумковому рахунку зіграв Володя Гладкий, який у матчі проти «Металіста» був одним з найкращих на полі. Спершу він асистував Богачу, при чому, цей гольовий пас коштував відсотків 90 усього гола! Гладкий на якомусь квадратному метрі розправився з двома суперниками, при чому усе це відбувалося в карній зоні гостей. Далі вже слідкував вивірений і точний пас на протилежну штангу, де на м’яча набіг Богач, який і вколотив м’яча у сітку. Прекрасний гол став наслідком не лише індивідуальних дій, але й колективних – видно було, що «леви» помітно додали.

Звичайно, нічия не влаштовувала «Карпати», вони постійно йшли вперед, щоб вирвати три очки. І на 70-ій хвилині «леви» свого досягли. Атаку правим флангом продовжив Ігор Богач, який по-дорослому розпорядився м’ячем, щойно його отримавши. Блискуча передача до карної зони і Карпенко у повітрі переграє воротаря, який кинувся на перехоплення! Таким чином Ігор забиває вже свій 13-ий м’яч в цій першості і продовжує одноосібно очолювати перелік кращих бомбардирів.

Рахунок 2:1 виявився доволі хитким і карпатівці примудрилися ледь не втрати усю перевагу. На останніх хвилинах оборонці почали «чудити» – гості двічі могли за це їх покарати. Але не реалізувавши свої моменти, харків’яни наразилися на контратаку – Саутін влетів у карну зону, обіграв воротаря і опинився на газоні. Арбітр вирішив не вилучати кіпера (до того моменту «Металіст» і так вже грав в меншості), але на точку таки вказав. Гладкий ефектно переграв свого суперника і зробив рахунок 3:1. Таким чином «зелено-білі» вийшли на першу сходинку в таблиці, але варто зазначити, що у кількох команд ще є матчі в запасі.

5-й тур. 09.04.2015, 13:00. «Локомотив», Рава-Руська. 100 глядачів.
Сонячно. +10°С

Арбітр – Дмитро Кононов (Донецьк).

Асистенти арбітра: Сергій Дарійчук (Чернівці), Євген Гашков (Красноріченське, Луганська обл.).
Четвертий арбітр – Ярослав Біць (Львів).

Суддівський спостерігач – Віктор Кошура (Чернівці).

«КАРПАТИ» U-19: Сілецький, Штаненко, Виздрик, Олійник, Лобай (Бусько, 89), Якимів, Макогон (Лебедь, 46), Гладкий (Намуйлик, 90+3), Богач (Захарків, 90+1), Полюганич (Саутін, 71), Карпенко.
Запасні: Данилів, Грисьо.
Тренер – Андрій Сапуга.

«МЕТАЛІСТ» U-19: Степаненко, Ключка, Шевченко, Алієв (Чекіс, 82), Антонов, Ткаченко, Ковток, Дехтяренко (Ємельянов, 46), Шестіпалов, Суханінський (Сидоренко, 77), Тарасенко (Долгоп’ятов, 46).