Юніори. "Металіст" U-19 – "Карпати" U-19 – 1:1

03 серпня 19:22
Переглядів: 150
Карпенко

Юніорська команда «Карпат», як і молодіжна та головна, новий сезон розпочала гостьовим поєдинком проти харківського «Металіста». Нагадаємо, дубль і основа «зелено-білих» стартували з поразок – 0:1 і 0:2 відповідно. Близькими до поразки у столиці Слобожанщини були й підопічні Андрія Тлумака та Андрія Сапуги. Але виявивши характер, 19-річні «леви» на останніх навіть не хвилинах, а секундах зуміли таки забити рятівний м’яч і фінальний свисток арбітра зафіксував нічию – 1:1.

Перша гра нового сезону – завжди особлива. А тут ще й одразу для цілої групи футболістів – дебют на новому, більш високому рівні. Зрозуміло, що за таких обставин у діях як окремих гравців, так і команди загалом давалося взнаки хвилювання. Позначилися на грі обох команд і непрості погодні умови – літня спека на Слобожанщині у розпалі.

Перший тайм пройшов за переваги карпатівців, які більшу частину ігрового часу володіли м’ячем. Однак перший реальний гольовий момент створили господарі. У середині тайму харків’яни швидко перейшли від оборони в контратаку, яка завершилася ударом по воротах по центру метрів з 20-и: м’яч з невеличким рикошетом поцілив у стійку. Втім, це був перший і останній шанс «Металіста» у першій 45-хвилинці відкрити рахунок. Натомість «Карпати» мали три нагоди довести справу до взяття воріт суперника. А найкращий шанс був у Карпенка, коли він пробивав по воротах із забійної позиції після флангового прострілу Саутіна, однак вдало зіграв голкіпер слобожанці Дьяков.

На відміну від першого, у другому таймі гра для гостей складалася значно важче. Не було того, що хотілося, контролю м’яча, не вистачало креативу та гостроти в атаках. Почали виникати помилки й у захисті і зрештою одну з атак «Металіст» зумів завершити результативним ударом. На 61-й хвилині після прострілу з лівого флангу Погорілий, намагаючись ліквідувати небезпеку, не влучив по м’ячу і Єрмоленко розстріляв ворота – 1:0 на користь господарів. Данилів у цьому епізоді нічого не міг зробити.

Пропустивши гол, карпатівці додали в русі. Гра, щоправда, й надалі давалася їм з великими потугами і до створення небезпечних моментів справа доходила рідко. Були епізоди, коли «зелено-білі» закривали «жовто-синіх» у їхньому карному майданчику і подавали поспіль по три кутових, але забити ніяк не вдавалося. Та рук «леви» не опускали і зрештою за величезне бажання, за наявність у своїх діях морально-вольових якостей підопічні Андрія Тлумака та Андрія Сапуги отримали винагороду від вищих сил. Напевне, у якійсь мірі символічно, що рятівний гол «Карпати» забили за лічені секунди до фінального свистка, коли вже майже ніхто не вірив у те, що команда поїде додому не з порожніми руками. Та головне, в себе, в свою команду вірили самі «леви». Коли добігала до свого закінчення заключна компенсована арбітром хвилина, Войтович виконав передачу верхом в карний майданчик і кращий бомбардир першості України минулого сезону Карпенко наочно довів, що його приціл за літнє міжсезоння не збився – вигравши боротьбу на другому поверсі, центрфорвард «зелено-білих» головою скерував круглого у сітку. 1:1 – «Карпати» після матчу першого туру повертаються додому з першим забитим м’ячем і першим заліковим балом.

1-й тур. 03.08.2015, 17:00. НТБ «Металіст», Високе.
Сонячно. +27°С

Арбітр – Дмитро Денисюк (Київська обл.).

Асистенти арбітра: Віктор Попков (Донецьк), Віталій Сукравцев (Бердянськ, Запорізька обл.).
Четвертий арбітр – Микола Близнюк (Харків).

Спостерігач арбітражу – Ігор Карпенко (Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.).

«МЕТАЛІСТ» U-19: Дьяков, Ключка, Рамазанов, Скаржинський, Підручний, Алієв, Сененко (Осіпов, 68), Ткаченко (Чекіс, 80), Стороженко, Безклубюк (Кузьмін, 74), Єрмоленко.
Запасні: Онуфрійчук, Сидоренко, Мєдвєдєв, Зінов’єв.
Тренер – Сергій Ралюченко.

«КАРПАТИ» U-19: Данилів, Бусько, Погорілий, Олійник, Скотаренко, Якимів (Лебеденко, 74), Толочко (Шарабура, 58), Лебедь, Саутін, Микитин (Завінський, 79), Карпенко.
Запасні: Стецьків, Калинчук, Войтович, Валенко.