Юніори. "Металург" U-19 (Д) – "Карпати" U-19 0:3

02 квітня 16:30
Переглядів: 73
ФК Карпати

На гру до Докучаєвська, де свої матчі проводять юніорська та молодіжні команди донецького «Металурга», «Карпати» U-19 приїхали сповнені рішучості здобути перемогу. Впевненість підопічних Ігоря Йовічевіча у своїх силах базувалася на тому, що перші два офіційні матчі цього року вони виграли – у «Дніпра» та «Чорноморця», 4:0 і 1:0 відповідно. Пам’ятали «зелено-білі» й про те, що в минулому сезоні вони «Металург» двічі обіграли. Цікаво, що з тими самими, вище згаданими рахунками 4:0 (вдома) і 1:0 (у гостях). Забігаючи трохи наперед, скажемо, що обидві переможні серії «леви» сьогодні зуміли продовжити. Причому свої ворота вони знову залишили у недоторканності. Втім, про все за порядком.

Гру з центру поля розпочали господарі, але дебют матчу був за гостями. Вже на 2-й хвилині вінгер «левів» Мар’ян Швед з правого флангу лівою виконав точну передачу на Володимира Гладкого, але центрфорвард з меж карного майданчика пробив прямо у воротаря. Щоправда, Роман Пазенко м’яч зафіксував лише з другої спроби. Однак ворота донеччан «сухими» залишалися не довго. Вже за чотири хвилини галичани відкрили рахунок. Сталося це після чергової позиційної атаки «Карпат». Іван Лобай справа по діагоналі верхом виконав передачу на Максима Грися. Захисник «Металурга» Владислав Савін намагався перервати атаку, вибивши м’яч через себе ножицями, але не влучив по ньому і карпатівець, опинившись сам-на-сам, технічно перекинув бальон через кіпера – 0:1.

Забивши швидкий гол, «зелено-білі» й не думали відходити назад. Навпаки, навіть при втраті м’яча на половині поля суперника, вони одразу великими силами починали пресингувати донеччан, в такий спосіб не дозволяючи тим організувати атаку. В підсумку до свистка на перерву «Металург» так і не створив жодного гольового моменту. Все, на що спромоглися підопічні Еріка ван дер Меера, так це передачі верхом з флангів та зі стандартів в район 11-метрової позначки, але оборона нашої команди на чолі з воротарем Іваном Сілецьким з ними впоралася без особливих проблем. А кільком дальнім ударам «металургів» відверто бракувало влучності.

На відміну від господарів, гості створили кілька хороших моментів, аби збільшити свою перевагу в рахунку ще в першій половині зустрічі. Найкращий з них трапився на 23-й хвилині, коли «Металург» намагався організувати атаку, але Володимир Гладкий перехопив м’яч в центрі поля і виконав передачу з глибини на хід Шведу. Мар’ян прокинув собі грудьми і вискочив сам-на-сам. Удар – ліва стійка підстрахувала Романа Пазенка! Тож на перепочинок суперники пішли за мінімальної переваги гостей.

Незважаючи на програний перший тайм, голландський коуч «Металурга» не став у перерві проводити зміни у складі. А от Ігор Йовічевіч зробив одразу аж три заміни і треба відзначити, що всі вони підсилили гру нашої команди, яка й так дивилася непогано.

Рахунок 0:1 дозволяв карпатівцям контролювати гру. «Металург», щоправда, у порівнянні з першим таймом додав у активності і в окремі ігрові відрізки доволі серйозно тиснув на наші ворота. От тільки до по-справжньому гольових моментів, як і в першій 45-хвилинці, справа фактично не доходила. Лінія оборони «зелено-білих» діяла не лише впевнено, а й надійно. Тож за великим рахунком у Івана Сілецького роботи було не так вже й багато. Але в напрузі і він, і вся наша команда знаходилися майже до самого фінального свистка. Адже «слизький» рахунок 0:1 зберігався ледь не до самого фінального свистка. Зрости він міг, щоправда, значно раніше. Адже перебіг подій на полі ні в кого не залишав сумнівів у тому, що швидше «Карпати» збільшать свою перевагу в рахунку, ніж «Металург» відіграє пропущений на перших хвилинах гри м’яч. Зрештою, так воно і сталося, причому «зелено-білі» забили двічі, але сталося це перед самим свистком про закінчення матчу.

Спочатку, на 89-й хвилині, центрбек Андрій Єлсуков, перериваючи атаку донеччан, зі своєї половини поля виконав довгу передачу за спини центральних захисників. В підсумку Петро Намуйлик і Юрій Захарків вийшли на самотнього Романа Пазенка, який намагався страхувати своїх захисників, діючи на позиції ліберо. Намуйлик вступив у боротьбу на другому поверсі з кіпером, який головою скинув м’яча прямо на Яструба. Юрко на замасі поклав захисника і акуратно перекинув м’яч через воротаря, котрий намагався повернутися в рамку – 0:2.

А вже у компенсований арбітром час все той же Яструб оформив особистий «дубль» та підвів підсумок гри. А почалося все з того, що Володимир Савошко отримав м’яча в центрі поля і зробив діагональ направо на Ігоря Богача. 10-й номер «левів» прийняв передачу, прокинув круглого захиснику між ногами, увірвався в карний і виконав простріл, який у підкаті на дальній стійці замкнув Яструб. 0:3 – переможна серія триває. Але розслаблятися ніколи – вже у найближчу неділю гра в Донецьку проти «Шахтаря».

7-ий тур. 02.04.2014, 13:00. «Авангард», Докучаєвськ.
Хмарно. +4°С

Арбітр – Євген Яковлев (Київ).

Асистенти арбітра: Катерина Кожуріна (Кривий Ріг), Павло Почепецький (Дніпропетровськ).
Четвертий арбітр – Юрій Іванов (Макіївка, Донецька обл.).

Спостерігач арбітражу – Сергій Букреєв (Харків).

«МЕТАЛУРГ» U-19: Пазенко, Коваль, Процишин, Савін, Луговий, О. Оганісян (А. Оганісян, 74), Пеньков, Мисик (Кащій, 85), Наполов, Щербак, Кушнаренко (Єсаулов, 59).
Запасні: Кречун, Весельський.
Старший тренер – Ерік Ван Дер Меер.

«КАРПАТИ» U-19: Сілецький, Лобай, Єлсуков, Сениця, Дударенко, Макогон (Савошко, 46), Кльоц, Грисьо (Намуйлик, 69), Швед (Богач, 46), Гладкий (Яструб, 46), Полюганич (Захарків, 61).
Запасні: Мозіль, Виздрик.