Юніори. "Шахтар" U-19 – "Карпати" U-19 – 2:1

04 квітня 17:50
Переглядів: 133
карпати

Юніори «Карпат» і «Шахтаря» у двох попередніх сезонах, які й складають історію чемпіонату України серед команд U-19, зіграли між собою чотири матчі і в жодному з них не перемагали господарі – три виграші гостей і одна нічия. Дуже близьким до продовження цієї традиції був і сьогоднішній поєдинок, але на останній хвилині гри донеччани, які й були господарями, таки вирвали три очки.

Ще до початку фінального турніру фахівці і «Карпати», і «Шахтар» називали серед головних претендентів не лише на один з комплектів медалей, а й на завоювання титулу. В принципі, сьогоднішнє очне протистояння виправдало видані командам аванси. Гра з перших і до останніх хвилин проходила у хорошому темпі, а гравці – як господарі, так і гості – продемонстрували досить високий рівень підготовки в усіх аспектах футболу.

Вже у дебюті суперники обмінялися небезпечними моментами. Спочатку центрфорвард донеччан Борячук, пробиваючи з меж карного майданчика влучив у сітку воріт із зовнішньої сторони, на що львів’яни відповіли небезпечною передачею Лобая зі штрафного на Буська, але останній, знаходячиь на цілком забійній позиції, не зумів пробити по воротах, невдало приборкавши м’яч.

Після цих епізодів, які трапилися на 4-й і 5-й хвилинах відповідно, «зелено-білі» завдяки кращому контролю м’яча захопили ініціативу і провели ще кілька непоганих атак. Однак невеличкий штурм нашої команди обернувся голом у її ж ворота. Щоправда, не обійшлося без ляпу зі сторони бригади арбітрів. На 12-й хвилині гірники провели контратаку, в ході якої Піхальонок довгою передачею з глибини вивів на очне побачення із Сілецьким Борячука і центрфорвард «Шахтаря» відкрив рахунок у грі – 1:0. І все б нічого, все б було правильно, але в тому то й справа, що судді чомусь не зафіксували явний, метрів два, офсайд у нападника господарів.

Пропустивши прикрий гол, карпатівці рук не опустили – навпаки, в їхніх діях лише додалося спортивної злості. Щоправда, і донбасівським хлопцям також не бракувало бійцівських якостей, тож почався справжній відкритий футбол. І «Шахтар», і «Карпати» намагалася грати першим номером і на кожну атаку суперника кожна з команд відповідала активними контрдіями в передній лінії. Втім, оборона перегравала напад, тож до по-справжньому гольових моментів справа довший час майже не доходила, а в тих небагатьох епізодах, коли голкіперам таки доводилося вступати у гру, і Кудрик, і Сілецький демонстрували надійність.

Та все ж трохи більше бажання та настирливість «зелено-білих» незадовго до свистка на перерву допомогли їм відновити рівновагу в рахунку, причому гол вийшов по-справжньому дуже красивим. Олійник з центрального кола видав довгу діагональ на правий фланг, де крайній захисник Лобай, вкотре підключившись до атаки, в дотик перевів круглого у карний і голеадор «левів» Карпенко з шести метрів другим дотиком холоднокровно зряче поклав сферу до сітки – 1:1. Голкіпер «Шахтаря» Кудрик у цьому епізоді був безсилий врятувати свою команду від неприємностей, тож змушений був виконувати роль стороннього спостерігача.

Відігравши пропущений м’яч, карпатівці десь трохи зарано розслабилися і гірники ледь не забили, як то кажуть, гол у роздягальню. Сілецький, намагаючись перехопити довгу передачу на фланг на центрфорварда господарів Борячука, покинув ворота, але першим на м’ячі був форвард гірників – на наше щастя, удару «дев’ятки» донеччан з гострого кута бракувало точності. Тож на перерву команди пішли за рахунку 1:1.

Про те, що гра у першому таймі насправді була якісною зі сторони і «Шахтаря», і «Карпат», свідчить і той факт, що команди поновили гру після перерви у тих самих складах, що й розпочинали. Треба відзначити, що «Карпати» більш активно діяли у дебюті другого тайму. Зокрема, гості краще контролювали м’яч і як наслідок, у першій половині другої 45-хвилинки гра по-більшості точилася на половині поля господарів, але з кінцівкою атак у «зелено-білих» не складалося. Хороші моменти відзначитися були у Саутіна, Богача, Карпенка. Зокрема, останній, пробиваючи штрафний метрів з 22-ох прямо по центру воріт, скерував круглого поряд із стійкою.

Втім, треба віддати належне й підопічним Валерія Кривенцова, які також при першій нагоді намагалися йти вперед великими силами. А в заключні десять хвилин матчу господарі перехопили ініціативу і з кожною хвилиною у карному майданчику «Карпат» ставало все гарячіше.

Своєї кульмінації гра досягла на останніх хвилинах. Спочатку хорошу нагоду забити і в такий спосіб, напевне, вирвати перемогу змарнували львів’яни. І тут же, в атаці у відповідь, їх за це покарали суперники. Отримавши право на кутовий, донеччани таки зуміли забити переможний м’яч. Після подачі корнера перший удар гірників наші захисники заблокували, але проти потужної гармати Штандера в дотик на добиванні метрів з семи карпатівці були безсилі: 2:1 – радість господарів і розпач гостей.

4-й тур. 04.04.2015, 13:00. НТБ «Полтава», Копили.