Юніори. "Скала" U-19 – "Карпати" U-19 – 0:5

10 вересня 22:11
Переглядів: 175
Про Карпати

Перемога господарів – поразка гостей. Саме за таким сценарієм пройшли три стартові тури у групі «А» попереднього етапу першості країни серед юніорських команд U-19 клубів Прем’єр-ліги сезону 2014/2015. Долучилися до цієї вже ледь не традиції і «Карпати». 19-річні «леви» вдома обіграли київське «Динамо» (2:1) та ужгородську «Говерлу» (4:0), а між цими поєдинками у гостях поступилися луцькій «Волині» (1:2). Тож на сьогоднішній матч четвертого туру, який «зелено-білі» проводили у Моршині проти дебютанта першості тамтешньої «Скали», підопічні Андрія Тлумака виходили з твердим наміром поповнити свій турнірний доробок гостьовим здобутком. Причому вже на розминці було помітно неозброєним оком, що один заліковий бал їх аж ніяк не влаштує – команда була налаштована тільки на перемогу.

У порівнянні з грою тижневої давності, коли «Карпати» вдома, себто у Раві-Руській розгромили «Говерлу», про що ми вже згадували, тренерський штаб нашої команди зробив тільки одну заміну. Замість Івана Сілецького місце у воротах зайняв Олег Мозіль. Що ж до польових гравців, то ніяких змін не було. Зокрема, пару центральних оборонців склали Володимир Сениця і Олександр Олійник; на флангах захисту діяли Василь Кравець та Назар Вербний – зліва та справа відповідно; дует опорників склали Дмитро Кльоц і Петро Намуйлик, вище яких розташувався Ігор Богач; на позиції центрфорварда вийшов Ігор Карпенко, якого з флангів підтримували Дмитро Саутін та Олексій Гуцуляк – зліва і справа відповідно.

У Моршині перед грою пройшов дощ, тож грати командам довелося на досить в’язкому полі. Втім, не якість газону на стадіоні «Медик» стала головною причиною того, що в першій 45-хвилинці «Карпати» хоча й мали незначну перевагу, але за великим рахунком до по-справжньому гольових моментів довести справу їм так і не вдалося. Було кілька непоганих спроб закинути м’яча на хід комусь з гравців групи атаки, але все це закінчувалося або тим, що першим на м’ячі був воротар господарів, або футболіст у зелено-білій футболці попадав у положення поза грою. Було й кілька непоганих дальніх ударів від карпатівців, однак кожен раз воротар «Скали» Роман Герич правильно обирав позицію в рамці і без особливих проблем фіксував круглого в руках.

Що ж до команди господарів, то підопічні Павла Кікотя загалом непогано виглядали як в обороні, так і передній лінії. Однак створити щось насправді загрозливе поблизу воріт гостей господарям також у першому таймі не вдалося. Тож рахунок 0:0 повністю відповідав тому, що відбувалося на полі у першому таймі.

Кардинально іншим був хід гри по перерві. На полі, як то кажуть, була фактично одна команда – «Карпати», гравці якої змусили суперників, образно кажучи, виконувати ролі акторів другого плану. Одразу з поновленням гри гості закрили господарів на їхній половині поля і тим не залишалося нічого, як зосередитися на обороні власних воріт. Протрималися, щоправда, моршинці не довго – вже на 52-й хвилині рахунок у грі було відкрито. Сталося це після того, як Саутін по центру вривався в карний і буквально за метр до штрафного його звалив Стасишин. В підсумку форвард «Карпат» змушений був залишити поле – його замінив Гладкий, а захисник «Скали» отримав попередження. Втім, отримали покарання господарі і від лівого захисника «залено-білих» Кравця, який зі штрафного пробив сильно низом і м’яч, прошивши стінку, влетів у ліву «шістку» воріт – 1:0.

Забитий м’яч додав впевненості підопічним Андрія Тлумака і вже за шість хвилин їхня перевага в рахунку зросла до двох голів – 2:0. Красень-гол забив Кльоц, який перебуваючи метрів за 30 від воріт, розвернув захисника і вгатив сферу у ліву «дев’ятку»! Фантастичний удар! Такі голи насправді милують око!

За хвилину «Скала» мала непогану нагоду відігратися. Мельник з-меж карного бив у лівий від Мозіля кут, але м’яч зрикошетив від захисника і полетів на кутовий. Втім, це був лише епізод гри в атаці команди господарів, а от «Карпати» проводили одну атаку за одною, тож оборона та голкіпер моршинців працювали з повним навантаженням. Але від ще кількох голів свої ворота вони не вберегли. На 62-й хвилині Кльоц від лівої бровки подав верхом у район 11-метрової позначки і Швед технічно головою зрізав м’яч у дальній кут – 3:0.

Мали «Карпати» забивати і на 73-й хвилині, коли довга передача з глибини поля знайшла на правому фланзі Шведа, той в дотик скинув на Гладкого – Володя пробив метрів з 15-ти, але Герич зреагував на удар і відвів небезпеку. Той таки Гладкий змарнував момент за п’ять хвилин. Розпочав атаку Вербний, пройшовши лівим флангом і віддавши передачу Володі, який пробивав із забійної позиції. Однак удар вийшов надто кволим і до того ж прямо в руки голкіперу.

В наступні шість хвилин «Карпати» створили аж чотири (!) гольових моменти. Спочатку ще одну класна подачу від Вербного прийняв Диня і вистрілив, але рахунок залишився незмінним. Вже в наступній атаці Кравець увірвався в карний, віддав на Шведа, який елегантно п’ятою відкинув м’яч під удар Гладкому, але Володя в стилі свого тезки Олександра часів «Карпат» пробив повз ворота. Далі Лебедь прийняв круглого в карному і наніс удар другим дотиком, однак вийшло несильно. І тільки з четвертої спроби ми нарешті забили. На 84-й хвилині пішла передача з глибини на Кравця, Василь стрімко пройшов по лівому флангу і виконав силовий простріл низом, який в дотик замкнув Швед – 4:0.

Але й на цьому «Карпати» не зупинилися. Останню крапку в грі поставив Лебедь, який після серії рикошетів у карному майданчику виявився найспритнішим і з близької відстані ударом низом вразив дальній кут воріт – 5:0. Голкіпер навіть не ворухнувся – лише поглядом проводжав круглого, коли той залітав до сітки.

4-й тур. 10.09.2014, 17:00. «Медик», Моршин. Похмуро. +17°С