Юніори. "Скала" U-19 – "Карпати" U-19 1:0

19 листопада 18:00
Переглядів: 113
скала

Юніори «Карпат» першими з поміж команд нашого клубу, що виступають у турнірах, які проводить українська Прем’єр-ліга, завершили осінню частину сезону 2014/2015. Одразу зазначимо, що незважаючи на сьогоднішню поразку у гостьовому матчі проти стрийської «Скали», підопічні Андрія Тлумака та Андрія Сапуги однозначно заслуговують на позитивну оцінку. Адже команда достроково, за чотири (!) тури до завершення попереднього етапу гарантувала собі перше місце у групі і тим самим виборола путівку у фінальний турнір, матчі якого будуть зіграні вже у весняній частині сезону. Після цього 19-річні «леви» здобули ще дві перемоги і лише сьогодні зазнали поразки, причому єдиний гол у львівському дербі пропустили з пенальті. Детальний аналіз виступу нашої команди ми зробимо за кілька днів, а зараз поговоримо про нинішній поєдинок.

У спорті не так рідко виникають ситуації, коли до якогось круглого числа в переможній серії або для встановлення рекорду, спортсмену чи команді залишається зробити лише один крок, але в підсумку бажаного досягти так і не вдається. Зокрема, любителі спорту зі стажем напевне добре пам’ятають, як легендарна хокейна збірна СРСР дев’ять років поспіль (1963 – 1971) вигравала світові чемпіонати, але зробити це вдесяте не зуміла – в 1972 році поступилася хокеїстам Чехословаччини. Можна згадати й те, як довго не міг забити свій 1 000-й гол у кар’єрі король футболу Пеле. Після забитого 999-го на ювілейний весь футбольний світ чекав більше десяти поєдинків, аж доки Пеле 19-го листопада 1969 року, тобто рівно 45 років тому, на 78-й хвилині гостьового матчу для його рідного «Сантоса» проти «Васку да Гами», що відбувся на легендарній «Маракані» у Ріо-де-Жанейро, не реалізував пенальті. А 200-й гол Олега Блохіна в чемпіонатах СРСР... Його зірка київського «Динамо» забив у гостях у ворота харківського «Металіста» 21-го серпня 1985 року, перервавши тримісячну для себе «суху» серію. Нагадаємо, що союзні чемпіонати, на відміну від українських, проводилися за схемою «весна – осінь» без перерви на літні канікули. Є історичний приклад на цю тему і з новітньої історії українського футболу. Київське «Динамо» національний титул вперше виграло у сезоні 1992/1993. У подальшому перемагали «біло-блакитні» безперервно, включаючи і сезон 2000/2001, тобто дев’ять разів поспіль виборювали «золото». Але довести чемпіонську серію до числа «10» їм не судилося – у сезоні 2001/2002 вперше перемогу святкував донецький «Шахтар». За іронією долі динамівці виграли два наступні чемпіонати...

Хтось може запитати, а яке відношення мають усі ці історичні факти до звітного поєдинку юніорських команд «Скали» та «Карпат». Все дуже просто.
Справа в тому, що перед сьогоднішнім матчем у 19-річних карпатівців також була своя мета, пов’язана з числом «10». Не така, щоправда, гучна, та все ж – підопічні двох Андріїв – Тлумака і Сапуги – прагнули довести свою виграшу серію в іграх першості України до десяти матчів, адже у попередніх дев’яти вони незмінно залишали поле у статусі переможців. На жаль, не вдалося. Можливо, цьому завадила мета їхніх суперників, гравців «Скали», які в разі виграшу у сьогоднішньому протистоянні гарантували собі місце у фінальній частині змагань. На відміну від львів’ян, стрияни свого досягли. Хоча треба сказати, що упродовж усіх 90 хвилин гра була рівною і напевне найбільш справедливим підсумком матчу була б нічия.

Як і в перших таймах матчів «Карпат» і «Скали» у першому та другому колах, суперники вели позиційну боротьбу – гра головним чином точилася між двома карними майданчиками з поперемінною перевагою у контролі над м’ячем. По справжньому гострих моментів створити не вдалося ні господарям, ні гостям. Можна відзначити хіба що у стриян постріл метрів з 25-и по центру воріт у виконанні опорника Дмитра Баранова, коли круглий пролетів над поперечкою, а у львів’ян удар з-за меж штрафного майданчика правого захисника Назарія Вербного з аналогічним результатом. Окрім того, з кожної сторони було по кілька не поганих прострілів і навісів, але кожен раз першим на м’ячі був голкіпер. Тож на перерву команди пішли за «сухого» рахунку, хоча грати їм довелося на мокрому та слизькому полі.

Загалом за домінування оборони над атакою пройшов і увесь другий тайм. Але в його середині серією атак вибухнула «Скала» і цей спалах активності у передній лінії господарів вирішив долю зустрічі на їхню користь. Почалося все з того, що на 69-й хвилині півзахисник стриян Андрій Маляренко, пробиваючи штрафний по центру воріт метрів з 23-ох, майстерно поцілив у ліву від Олега Стецьківа «шістку», але наш воротар перевів круглого на корнер. У наступній атаці лідер господарів Олег Квич справа виконав дуже небезпечний простріл, але захисники гостей винесли шкіряну кулю подалі від воріт. Однак з третьої спроби підопічні Павла Кікотя таки забили. Все той же Андрій Маляренко у карному пішов у обіграш і за мить опинився на газоні. Арбітр матчу Дмитро Денисюк з Фастова вирішив, що в цьому йому «допоміг» центрфорвард «Карпат» Ігор Карпенко, який намагався бути кориснив і в обороні, тож без вагань вказав на точку. До 11-метрової позначки підійшов Олег Квич і пробив у правий від воротаря кут. Олег Стецьків напрям удару вгадав, але відбити круглого не зумів і той за мить затріпотів у сітці воріт – 1:0.

Треба віддати належне нашим хлопцям, які у заключні два десятка хвилин намагалися відігратися, але оборона «Скали» грала дуже самовіддано, а головне дисципліновано. В підсумку «зелено-білим» за великим рахунком створити стовідсоткові моменти так і не вдалося, тож реалізований пенальті вирішив долю матчу на користь стриян, а це означає, що львівське дербі матиме продовження у весняній частині сезону – після трьох серій у груповому турнірі ми станемо свідками ще двох упродовж фінальної стадії першості України. Тож карпатівці матимуть нагоду взяти реванш. Як воно буде, побачимо, але вже у 2015 році.

14-й тур. 19.11.2014, 13:00. «Медик», Моршин. 150 глядачів.