Юніори. "Зоря" U-19 – "Карпати" U-19 – 2:1

29 квітня 20:40
Переглядів: 97
Про Карпати

У футболі не рідко буває, що вирішальним фактором визначення переможця стає фактор везіння. Але коли ти виграючи по ходу зустрічі 1:0, не забиваєш пенальті, а потім ще й за нічийного рахунку примудряєшся пропустити вирішальний гол, маючи чисельну більшість, то напевне не правильно буде в усіх своїх бідах звинувачувати виключно пані Фортуну. Саме за таким сценарієм розвивалися події у матчі юніорів «Карпат» і «Зорі». Замість того, щоб дотиснути «котів», як то кажуть, не давши їм і рота роззявити, «леви» примудрилися своїми руками віддати здавалося вже здобуту перемогу. Але про все за порядком.

Гра відбувалася на полі зі штучним газоном, тож зрозуміло, що в цьому плані перевага була на боці «Зорі». Особливо, коли врахувати, що «Карпати» були позбавлені навіть можливості провести на ньому передігрове тренування, обмежившись пробіжкою по парку поряд із готелем, де мешкали. Тим не менше, до незвичного покриття «зелено-білі» призвичаїлися доволі швидко і завдяки кращому контролю м’яча вже десь з десятої хвилини захопили ініціативу. Не забарилися карпатівці й зі створенням першого у матчі гольового моменту. Більше того, його «леви» зуміли довести до взяття воріт «котів». Сталося це на 14-й хвилині, коли завдяки командному пресингу наші хлопці перехопили м’яча на половині поля суперника і тут же кинули в прорив трохи лівіше середини Дмитра Полюганича. 11-й номер гостей на підступах до штрафного майданчика на швидкості «качнув» захисника, увірвався в карну зону і зряче без шансів для голкіпера «Зорі» Владислава Федоренка пробив у дальній кут – 0:1.

Забитий м’яч додав «Карпатам» впевненості і до свистка на перерву підопічні Андрія Тлумака та Андрія Сапуги повністю контролювали все, що відбувалося на полі. Достатньо сказати, що господарі за перші 45 хвилин так жодного разу по-справжньому і не потурбували нашого голкіпера Івана Сілецького. Коли не рахувати кількох навісів зі стандартів, з якими наша оборона розбиралася, немов лускаючи горішки, то господарі фактично навіть у штрафний майданчик так і не спромоглися проникнути. А два удари з дальньої відстані не несли жодної загрози: у першому випадку воротар спокійно зловив м’яч, а в другому захисники заблокували політ круглого і той вилетів за бокову лінію.

«Карпати» після забитого гола за великим рахунком, щоправда, також особливо роботою голкіпера «Зорі» не завантажували. Але, розігравши кілька красивих комбінацій, в кількох епізодах змусили його понервувати. А в заключні п’ять хвилин тайму Владислав Федоренко двічі проявив себе у всій красі. Вперше це сталося на 41-й хвилині, коли Володимир Гладкий з позиції лівого інсайда класно пробив зі штрафного у праву від голкіпера «дев’ятку». Якби круглий затріпотів у сітці, знявши павутиння, був би насправді красень-гол, але воротар у не менш ефектному затяжному стрибку зумів кінчиками пальців дотягнутися до м’яча і перевести його на корнер. А за дві хвилини у гостей взагалі з’явився стовідсотковий шанс подвоїти свою перевагу в рахунку, забивши господарям так званий гол у роздягальню. Чергова атака нашої команди закінчилася навісом на Ігоря Карпенка, який знаходився у межах карного майданчика. Центрфорвард майстерно прийняв м’яч і вже готовий був розвернутися та пробити по воротах. І в цей момент не витримали нерви у захисника «Зорі» Олексія Цапенка, який не знайшов нічого кращого, як звалити 77-го номера «левів» на газон. Оборонець господарів отримав жовту картку, а карпатівці – право на виконання пенальті.

До 11-метрової позначки підійшов Ігор Богач, який дуже класно реалізував пенальті у минулій грі з київським «Динамо». На жаль, сьогодні наш капітан повторити удар тижневої давності не зумів. Пробив він на точність – у ліву від воротаря «шістку». Але Владислав Федоренко розгадав намір «десятки» гостей і відбив м’яч, тим самим зберігши інтригу у грі.

Другий тайм розпочався за тим самим сценарієм, що тривала більша частина ігрового часу у першому: «Карпати» впевнено контролювали м’яч і не було видно, за рахунок чого «Зоря» може змінити хід подій. Тому гол луганчан у відповідь більше нагадував грім серед ясного неба, ніж логічне завершення їхніх зусиль атакувати. А до взяття воріт Івана Сілецького призвели індивідуальні дії Івана Короля на 56-й хвилині. 8-й номер «Зорі» прийняв м’яч в центрі поля, наблизився до штрафного майданчика і щосили пробив. Удар вийшов не лише сильний, а й напрочуд точний: круглий влетів у дальній від воротаря кут – 1:1.

Тренерський штаб «Карпат» на гол у свої ворота відповів заміною центрфорварда Ігоря Карпенка на Дмитра Саутіна – замість 77-го номера вийшов 7-й. Щоправда, Саутін обійняв позицію лівого вінгера, а на вістря атаки перемістився Дмитро Полюганич. Прудконогий Саутін добре увійшов у гру і вже за кілька хвилин змусив сфолити на собі Олексія Цапенка, для якого гірчичник від арбітра був вже другим у матчі, тож «Зоря» залишилася у чисельній меншості.

На те, аби реалізувати зайвого гравця, у «Карпат» було півгодини ігрового часу плюс компенсовані кілька хвилин. Добре усвідомлюючи, що їм буде непереливки, гравці «Зорі» усією командою закрилися на своїй половині поля і до самого фінального свистка думали виключно про оборону своїх воріт. Немає жодних сумнівів, що межею їхніх мрій була в той момент нічия. Та виявилося, що за подібних намірів можна й виграти. «Карпати» планомірно розхитували оборону суперника, але вдруге довести справу до взяття воріт «котів» сьогодні «левам» не судилося. Натомість одна з рідких вилазок господарів на половину поля гостей закінчилася ще один влучним ударом. Як й Іван Король, Денис Васильченко по воротах «Карпат» пробивав від відчаю, бо іншого варіанту продовження атаки у нього просто не було. І знову удар у гравця «Зорі» вийшов насправді суперовий і на табло загорілися цифри 2:1 на користь команди Юрія Дудника. На жаль, до кінця гри вони залишилися незмінними, а єдине чого «добилися» наприкінці гри «Карпати», так це вилучення Дмитра Полюганича, який заробив друге попередження і тим самим урівняв склади команд на полі.

8-й тур. 29.04.2015, 13:00. «Кремінь», Кременчук. 500 глядачів.
Хмарно. +19°С

Арбітр – Павло Дубровець (Житомир).

Асистенти арбітра: Олексій Гавеля (Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.), Денис Кєскюла (Дніпропетровськ).
Четвертий арбітр – Артем Звягінцев (Кременчук, Полтавська обл.).

Спостерігач арбітражу – Юрій Левчук (Полтава).

«ЗОРЯ» U-19: Федоренко, Цапенко, Шапочка, Алантьєв, Скворцов (Васильченко, 46), Кривчун, Король, Солдатенко, Чернишов, Жданов, Стеценко (Литченко, 84).