Юрій Беньо: "Поки що розраховуємо на внутрішній резерв"

25 червня 08:45
Переглядів: 712
Юрій Беньо

Нещодавно львівські «Карпати» вийшли з відпустки. Журналістка «Галичини спортивної» дізнавалась, як проходитиме міжсезонна підготовка «зелено-білих». Спортивного директора «Карпат» Юрія Беня застали буквально «на валізах» - 23 червня команда виїздила на збір до Словенії.

- Працюємо вже більше тижня, а також провели тестування та медогляд. Зараз збираємося на двотижневі збори до Словенії, на яких зіграємо понад десять спарингів. По поверненню до Львова проведемо тижневу підготовку вже безпосередньо до ігор чемпіонату України - коротко окреслює плани Юрій Беньо .

- І що показали тестування - чи не розслабилися «карпатівці» під час відпустки?

- Перерва була незначною: для декого – два тижні, для інших - тиждень. Хлопці на сьогоднішній день перебувають в хорошій формі.

- Чи отримував хтось з гравців індивідуальні завдання на відпустку?

- Як я вже казав, відпустка для гравців проходила по різному. Багато «карпатівців» були задіяні у збірних різних вікових категорій. Інші мали повноцінну відпустку. Ми дали їм змогу хоч недовго, але суттєво відпочити. Лише ті гравці, які у минулому сезоні мало підключалися до основи, отримали індивідуальні завдання. Були й такі, які залишились і працювали на базі клубу під керівництвом тренера з фізичної підготовки. Індивідуальні завдання отримали і ті хлопці, які відновлювалися після травм.

- Так розумію, що і травмовані «карпатівці» вже повернулися до основної обойми. Можете назвати прізвища цих футболістів?

- Це нападники Тарас Пучковський і Святослав Дзядискевич та захисник Андрій Савченко.

- Сьогодні небагато команд можуть дозволити собі закордонні збори. «Карпати» ж не лише тренуватимуться та гратимуть у Словенії, ще й повезуть туди молодіжну команду. Наскільки доцільно це робити і чи не сильно б’є по клубній кишені?

- Проведення зборів в Україні сьогодні не набагато дешевше, ніж там, куди їдемо. Ми добиратимемося своїм автотранспортом, та й  не житимемо у Словенії у якихось особливих фешенебельних умовах. Це не Швейцарія, не Австрія, де проходять підготовки деякі клуби Прем’єр-ліги

А чому беремо дубль з собою? Стратегія клубу така – виховувати своїх гравців і робити ставку на власних вихованців. Аналогічно взимку на збір до Туреччини разом з основою возили дубль, а ще й гравців U-19. З часом це дасть позитивні результати. Адже так можемо не лише залучати молодших гравців до підготовки з дорослою командою, але й пробувати деяких хлопців підключати до контрольних ігор, які основа грає на зборах. До того ж, у Словенії молодіжна команда зіграє 4 товариські матчі проти старших суперників, що, безумовно, стане позитивним досвідом.

- Чи можна говорити про повноцінну підготовку «Карпат» у Словенії, якщо троє гравців команди - Швед, Кльоц і Гуцуляк - знаходяться в таборі юніорської збірної України?

- Не думаю, що це матиме якийсь негативний вплив. Щодо Дмитра Кльоца, Олексія Гуцуляка та Мар’яна Шведа – то вони лише покращать свою ігрову форму, адже для збірної заплановано багато ігор, при чому на високому рівні. З іншого боку, не думаю, що проміжок часу, коли будуть відсутні хлопці, негативно позначиться і на взаємодіях з партнерами у команді. Усі троє вже більше півроку грають за основу «Карпат», тож взаємодії у команді з іншими гравцями вже добре напрацьовані.

- У якому настрої команда вийшла з відпустки?

- Хлопці завжди мають настрій, коли зустрічаються. Була невелика розлука, тож скучили один за одним.

- Можливо, справа не лише у цьому?! Настрою гравцям додало ще й те, що клуб погасив заборгованість перед гравцями

- Так, сьогодні перед першою командою заборгованості немає.

- Чи поставлені вже завдання перед командою на новий сезон?

- Ні, конкретних завдань керівництво клубу команді ще не ставило. Побачимо, як пройдуть збори, реально оцінимо, як виглядає команда, її можливості, і тоді визначимося з завданнями.

 - п.Юрію, є чимало думок щодо ймовірної боротьби «Карпат» за зону Ліги Європи. Наскільки це реально, на Ваш погляд?

- Так, якщо б «Карпати» укріпили дві-три позиції висококласними футболістами, це завдання було би реальним для команди. Але зараз у нас такої можливості немає. Будемо говорити відверто: це ще й яких грошей треба, щоб дозволити собі висококласних гравців. Плекаємо своїх вихованців. А вони, хоч і сильні, та ще молоді, а молодість – це нестабільність. Ми усвідомлюємо: не варто очікувати стабільної гри від молодих футболістів, які тільки починають у великому футболі. Наразі треба, щоб вони отримали досвід проти команд, які грають у Європі, додали майстерності та найголовніше - психологічної впевненості. На чемпіонаті України минулого сезону «Карпати» показали, що з командами, які грають у Лізі Європи, можемо боротися на рівних. Але цього замало - їх треба переважати.

- Оскільки спілкуємось відверто, скажіть, чи ставка на власних вихованців не пов’язана з браком коштів у клубі?

- Ні, чому? Такий вектор заклали ще два роки тому, коли клуб мав краще фінансове становище. Маємо дві школи – СДЮШОР Карпати і спільно з Львівським училищем фізичної культури - Академію «Карпати», які постачають хороших гравців. Але цей потенціал дитячого футболу донедавна не використовувався. Легше було купити готових гравців. Чому б не використати власний потенціал при наявності двох шкіл та багатий на футбольні таланти західний регіон?! Тим більше, у ці школи так само вкладаються кошти, і хочеться, щоб була віддача. Та й вболівальників додасться, як кажуть - свій до свого по своє. Завжди на ігри ходитимуть родичі, знайомі, нас будуть ще більше підтримувати.

- У час міжсезоння уболівальників найбільше цікавить кадрове підсилення команди. Чи буде воно в Карпатах?

- Поки що розраховуємо на внутрішній резерв. Але якщо буде можливість, то, звичайно, розглянемо це питання. У нас є одна-дві позиції, які б хотіли посилити.

- На збори з командою знову їде нападник-хорват Антоніо Манце. Які шанси на те, що він стане повноцінним гравцем Карпат?

- Сподіваємося, що ми зможемо його заявити. Антоніо ще молодий гравець, подивимося як впорається на зборах і чи зможе допомогти команді.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: