Юрій Дячук-Ставицький: "Футбольна система в Україні загрузла в корупції"

19 листопада 14:52
Переглядів: 125
дячук ставицький

«Карпати» потрапили у дуже складу ситуацію, коли опинилися сам на сам у протистоянні з Федерацією футболу України, Прем’єр-лігою. Самотужки боротися із футбольними функціонерами майже неможливо, адже вони керуються не принципами справедливості, а іншими речами.

«Наша система футболу дуже корумпована», – заявив заслужений тренер України Юрій Дячук-Ставицький, коментуючи ситуацію щодо дисциплінарних санкцій, які були застосовані до ФК «Карпати». 

«Ситуація, що зараз склалася навколо «Карпат», – дуже непроста, але однозначно її потрібно якось «розрулювати», – наголосив Юрій Дячук-Ставицький. – Проти  «Карпат» і ФФУ, і Прем’єр-ліга, і футбольні профсоюзи. Нам важко боротися з цим. Тим паче, якщо діє корупція. Ви вірите, що у корумпованій державі футбол – поза корупцією? У нас корумпована система футболу і всі футбольні органи корумповані».

На думку Юрія Михайловича, сьогодні львівські «Карпати» мають діяти так, щоб ні ФФУ, ні ПЛ не отримали  жодної зачіпки для претензій на адресу «Карпат».

«Я був у четвер у ФФУ і відверто сказав: «Хлопці, перестаньте з нами воювати. Завжди можна сісти і обговорити всі тонкі питання. Такий футбольний клуб, як «Карпати», не може зникнути з лиця землі. Знімайте – не знімайте очки, ми все рівно не дамо себе знищити»».

Сам Юрій Дячук-Ставицький не надто вірить, що найближчим часом ситуація в українському футболі зміниться. Не покладає він великих надій і на майбутній Конгрес ФФУ. На його думку, у федерації кожен міцно тримається за свій стілець, відтак не наважиться виступити проти системи.

«У самій ФФУ ситуація «гаряча», працівники не вітаються один із одним, не розмовляють. Один говорить одне, інший – інше.  Але перед початком Конгресу всі сидять тишком-нишком: люди бояться втратити своє місце. Думаю, майбутній Конгрес ФФУ нічого не змінить в українському футболі, нічого не переверне. Будуть розглянуті якісь рядові питання – та й годі: нікого «не зніматимуть», ніхто нікого не критикуватиме. Так, «Карпати» неодноразово говорили про необхідність люстрації у нашому футболі. Але її нема кому проводити. Футбол – корумпований і така ситуація вигідна багатьом».

Утім, попри складні обставини, в яких зараз перебувають «Карпати», попри зняття очок, які відкинули «левів» на дно турнірної таблиці, Юрій Дячук-Ставицький вірить, що «зелено-білі» ще проявлять свої найкращі якості.

«Не можу сказати, що «Карпати» в осінній частині чемпіонату виступили дуже добре, - констатував Юрій Михайлович. - Були дуже цікаві ігри, як, наприклад, остання гра з київським «Динамо». Але були й такі матчі як із донецьким «Олімпіком», де «Карпати» виглядали дуже сіро.  Думаю Ігореві Йовічевічу потрібно дати час, команда прогресує, команда працює. Є надія, що активна робота триватиме у зимове міжсезоння, під час навчально-тренувальних зборів. Можливо, команда доукомплектується молодими футболістами, можливо, вдасться знайти потужного голеадора». 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: