Юрій Дячук-Ставицький: "Школа ФК "Карпати" – серед найкращих в Україні"

21 серпня 12:55
Переглядів: 380
ДЯЧУК-СТАВИЦЬКИЙ

На сьогодні 80% гравців, які виступають за команди львівського ФК «Карпати» у чемпіонах Прем’єр ліги, U-21 і U-19 – вихованці місцевих футбольних шкіл. Ця цифра – найбільша в Україні. А за рівнем якості гри «зелено-білі» гравці різних вікових груп практично не поступаються вихованцям футбольних шкіл київського «Динамо» і донецького «Шахтаря».

Про це заявив заслужений тренер України Юрій Дячук-Ставицький.

«80% – це дуже багато. Навіть в європейському футболі важко знайти команди із таким показником, - наголосив відомий тренер. – Але ця цифра для нас логічна.  ФК «Карпати» поставили собі завдання – аби основу клубу становили вихованці футбольної школи «Карпат», інших західноукраїнських футбольних шкіл. Те, що зараз у складі основної команди «зелено-білих» лише два легіонери, дуже мало гравців, які прийшли з інших клубів, - свідчення правильної роботи з розвитку дитячого футболу».

І не лише кількістю, а й якістю. За словами Юрія Михайловича, сьогодні карпатська молодь – одна з найкращих в Україні.

«У минулому сезоні наші клуби у чемпіонатах чотирьох різних вікових групах посіли три других місця і одне – четверте місце. Для порівняння – «Шахтар» виборов два перших місця, одне третє і сьоме. Такий же показник  і в «Динамо». Тобто в деяких групах кияни і донеччани виступили вдало, в інших – ні. Наші ж команди всіх вікових груп виступили на приблизно однаковому рівні.  При цьому наші команди U-21 і U-19 грають не так задля турнірних місць, а для того, щоб вчитися, працювати і врешті потрапити до дорослої команди».

Також зараз 18 футболістів «Карпат» входять у різні національні збірні юнацько-дитячого футболу. «Раніше у збірних співвідношення представників різних клубів було таким: 5-6 футболістів «Шахтаря»,  6-7 – із «Динамо» і один «карпатівець». Тепер - по 4-5 від «Динамо» і «Шахтаря», і 4-5 – від «Карпат», по одному з інших клубів. Ці цифри яскраво свідчить про рівень підготовки наших вихованців».

За словами Юрія Дячука-Ставицького, зараз й інші українські команди намагаються розвиватися за прикладом «Карпат», адже економічна криза таки змусила задуматися над урізанням клубних бюджетів, зарплат гравцям.

«Мене тішить, що керівництво ФК «Карпати» спрогнозувало ситуацію і зазделегідь почало працювати над зниженням бюджету, вивільненням складу від надміру дорогих легіонерів із космічними зарплатами. Ми зробили ставку на виховання власних футболістів, які гратимуть не лише за гроші, а головним чином через любов до футболу, до свого краю, до свого клубу», – резюмував Юрій Дячук-Ставицький.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: