Юрій Габовда: В "Карпатах" мені просто плюнули в душу"

04 серпня 15:30
Переглядів: 424
Габовда

Екс-півзахисник "Карпат" Юрій Габовда розповів про причину та процедуру розставання зі львівським клубом, поділився планами на майбутнє, а також пояснив, чому не поїхав до Греції.

- Юра, прокоментуй розірвання контракту з "Карпатами". Як це сталося, і чи став такий поворот подій несподіваним для тебе?

- Для мене це був шок! Як можна за 2-3 дні до початку чемпіонату робити такі речі, аргументуючи це тим, що на моїй позиції є молоді вихованці, і я буду закривати їм дорогу для росту? Значить я вже старий? Можливо, в цій ситуації тренер поплутав чемпіонат основних команд і першість U-19. Свого часу мені, щоб потрапити хоча б в заявку головної команди клубу, треба було відіграти за "Карпати-2" у другій лізі, потім в дублі по 2-3 голи забивати в кожній грі і тільки тоді з'являвся шанс у першій команді... 

Зараз на мою позицію ставлять людину, яка не провела у дублі жодної гри, і на пальцях можна порахувати, скільки матчів у нього в U-19! Потім цього ж хлопця міняють, і нема кого поставити. Питається, навіщо так вчинили зі мною? Для мене відповідь зрозуміла, щоб насолити мені - це в їхньому стилі. Я довірився людям, особливо Ігорю Михайловичу Дедишин, а отримав ніж у спину. На зборах я викладався по повній програмі, було шалене бажання грати в рідному для себе клубі, а мені просто плюнули в душу. Знаю, про що говорю, але не хочу вдаватися в подробиці. Є футбольний Бог, який все розсудить. Моя помилка полягала в тому, що двічі наступив на ті ж граблі. 

- Денис Васін в інтерв'ю нашому сайту сказав, що з ним не повністю розрахувалися. За твоїм контрактом клуб закрив всі фінансові питання? 

- Перед командою була заборгованість по зарплаті в два місяці. Всім її погасили, а коли я прийшов, сказали, що грошей для мене немає. Мовляв, приходь завтра. Прийшов, чекав півдня, після чого мені поставили ультиматум: підписуй документи "вільного агента" і тоді отримаєш зароблене! Це як взагалі зрозуміти? Це ж мої гроші, чесно зароблені! А через п'ять днів заборгованість вже складала б три зарплати, але про це мовчали. Щоб далі не борсатися в цьому болоті, вирішив не сперечатися. Підписав документи і взяв дві зарплати. Третя, як ви розумієте, пішла кудись... До того ж, команді давали премії за матчі минулого сезону, в яких я теж брав участь. Заходжу за своєю премією, а мені кажуть: "Ой, а вас немає в списках". Кажу: "Спасибі, до побачення". Виходить, пару тисяч доларів кудись пішли. Але незрозуміло куди. Я їх із задоволенням віддав би на благодійність, але точно не в кишеню тим людям, які тільки й думають, як обдурити футболіста. 

- Ти залишився без клубу, але отримав статус вільного агента. Які подальші плани з приводу кар'єри?

- Ситуація зараз важка як в країні, так і в футболі. Знайти хороший варіант працевлаштування не просто. Але я не з тих, хто боїться труднощів і випробувань. В "Карпатах" не захотів просто сидіти, чекаючи закінчення контракту. Хоча, міг би. Правда, і наслідки були б вже звичними, як для "Карпат": переклад в "дубль", потім тренування "сам по колу"... Зараз, коли сидиш вдома без команди, дивишся і оцінюєш все, що відбувається в країні, хочеться помолитися за український народ і попросити Бога лише про одне - миру всім і благодаті нашій землі. Особисті проблеми відходять в сторону. Дасть Бог, ще знайду себе по-справжньому в футболі і буду грати на високому рівні. 

- Була інформація про те, що тобою цікавиться "Платаніас", де працює екс-наставник "Таврії" Янніс Хрістопулос. Це правда?

- Переговори з Хрістопулос дійсно були, але є нюанси, через які я зараз не зміг опинитися в його команді. Хочу сказати, що люблю місто Львів, "Карпати", відданих фанатів команди, але так не можна поводитися з футболістами. Вибачте за різкість, але, дійсно, накипіло.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: