Юрій Клименко з Червонограда та Юрій Пантюхін з Стрия – чемпіони Львівщини -2016 у городковому спорті

25 червня 08:00
Переглядів: 175
Городковий спорт

З 16 по 18 червня  на городкових майданчиках Стрия та Червонограда відбулися особисті чемпіонати Львівщини 2016 року серед дорослих та ветеранів. 

Городковий спорт набув популярності на Україні ще у минулому столітті. 12 березня 2000 року була створена федерація городкового спорту України. Городковий спорт - рухома гра, що розвиває координацію рухів та влучність. У набір гри входить дві біти і п'ять городків - циліндричних дерев'яних стовпчиків. Майданчик на якому встановлюються фігури називається - "місто". Починається гра з дальньої відстані - з кону. Якщо з кону гравець вибиває хоча б один городок , то подальші кидки ним робляться з напівкону - з ближньої відстані. Вибитим вважається городок , який повністю вийшов за межі квадрата, але не за передню його лінію. Одна партія у грі складається з 15-ти фігур: гармата, зірка, колодязь, артилерія, кулеметне гніздо, вартові, тир, вилка, стріла, колінчатий вал, ракета, рак, серп, літак, конверт. У цій послідовності фігури і вибивають. У грі можуть брати участь від двох суперників і більше. На даний час у Міжнародну федерацію городкового спорту (МФГС) входить 10-ть країн. Членами МФГС є національні  федерації Росії, України, Білорусі, Фінляндії, Естонії, а також спортивні організації, що підтримують городковий спорт у Німеччині, Швеції, Латвії, Молдові та Казахстані.  З 1995 року стали проводитися чемпіонати Європи, а з 2001 року - чемпіонати світу. У 2006 році у Німеччині - країні-ініціаторці відродження жіночого городкового спорту  відбувся чемпіонат світу серед  жінок, який не проводилися з кінця 50-х років минулого століття. З 2007 року проводиться чемпіонат Європи серед жінок.

У цьогорічному обласному чемпіонаті прийняли участь 16 спортсменів, серед яких - 5 майстрів спорту СРСР, 2 - кандидати у майстри спорту СРСР, 6 – першорозрядників та 3 - другорозрядники.  На урочистій церемонії відкриття на городковому майданчику Стрийського центрального міського стадіону "Сокіл" усіх учасників привітали та побажали довгих років життя і усіляких гараздів: голова Львівського обласного осередку федерації городкового спорту України, член президії федерації городкового спорту України, арбітр національної категорії, майстер спорту СРСР Даниїл Ривак та заступник головного редактора газети «Фортуна» Михайло Олійник. Головний суддя змагань – Д. К. Ривак (Львів), головний секретар – Ю. І. Пантюхін (Стрий). Згодом на городковий майданчик у Стрию боротьбу за титул чемпіона Львівщини 2016 року повели: майстри спорту СРСР Даниїл Ривак (Львів, 82 роки), Юрій Пантюхін (Стрий, 76 років), Валерій Герасимов (Львів, 76 років), першорозрядники Богдан Хомин (76 років), Петро Шевчук (63 роки), Орест Галицький (63 роки), другорозрядник Олексій Кухар (67 років), Володимир Коряга  (59 років, усі - Стрий). Решта вісім спортсменів, а саме: майстри спорту СРСР – Юрій Мізгірьов, Богдан Подоляк, Ігор Солоненко, кмс – Ігор Гомонко, Юрій Клименко, першорозрядники – Олександр Клименко (усі – Червоноград), Андрій Поліщук, Степан Білий (усі – Львів) змагалися у Червонограді:. За підсумками змагань у Стрию та Червонограді визначилася четвірка кращих особистого чемпіонату Львівщини-2016:

Дорослі:

  1. 1.        КМС Юрій Клименко (Червоноград) – 115 фігур      
  2. 2.        КМС Ігор Гомонко (Червоноград) – 116 фігур
  3. 3.        МС Богдан Подоляк (Червоноград) – 121 фігура
  4. 4.        II розряд Володимир Коряга (Стрий) – 131 фігура  

Ветерани:

  1. 1.        МС Юрій Пантюхін  (Стрий) – 106 фігур  
  2. 2.        МС Даниїл Ривак (Львів) – 120 фігур
  3. 3.        МС Валерій Герасимов (Львів) - 133 фігури
  4. 4.        I розряд Богдан Хомин (Стрий) – 145 фігур.

У розмові зі мною очільник городкового спорту на Львівщині Даниїл Ривак відзначив, що на превеликий жаль у нашій області на даний час є тільки два діючих городкових майданчика: у Стрию та Червонограді. «А на початку 80-х років минулого століття їх тільки у Львові було десять. На даний час у Львові немає жодного городкового майданчика. Ще донедавна на СОК «Медик» був такий майданчик. Але і він канув у лету. Добре, що хоч у Стрию та Червонограді є належні городкові майданчики, куди можна приїхати, потренуватися та провести змагання. Окремі слова щирої подяки хочу висловити стриянину Юрію Пантюхіну, за безпосередньої участі якого у Стрию був побудований цей городковий майданчик. Саме Юрій Іванович доглядає за ним. За це йому велика від нас усіх шана» - зазначив Даниїл Костянтинович. А ось Юрій Пантюхін відзначив, що дуже прикро, що наше молоде покоління обмаль часу та уваги приділяє городковому спорту. Звісно городковий спорт не такий популярний як футбол, хокей, баскетбол, теніс, волейбол, легка атлетика, біатлон, лижі чи бокс, але і він повірте мені не менш інтригуючий, видовищний та захоплюючий. 

Переможці та призери особистого чемпіонату Львівщини 2016 року були нагороджені дипломами. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: